Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

Silnik 1.6

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   daavid5

daavid5

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 8 postów
  • Time Online: 18m 24s

Napisano 27 grudzień 2017, 13:05

Mam pytanie odnośnie silnika benzynowego 1.6. To jest silnik produkcji francuskiej? Do tej pory używałem Primery 11.144 i silnik benzynowy wg mnie to mocarz nie do zniszczenia. Teraz muszę kupić coś świeższego i Tilda wygląda atrakcyjnie jeśli zestawie zużycie, rocznik i cenę. Na co warto zwrócić uwagę w tych samochodach?
  • 0

#2 OFFLINE   manix

manix

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 6153 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:z Nysek jest k12/80KM były N15 i SC11X są Tucson i Szóstka
  • Silnik:1.6
  • Nr rejestracyjny:ZS
  • Time Online: 57d 6h 24m 10s

Napisano 27 grudzień 2017, 14:55

Na zawieszenie -belka przednia wybijają się tuleje, ręczny linka potrafi się zapiekać, , silnik jest japoński. sterowanie z kierownicy czy wszystko hula.

Generalnie bardzo niedoceniane auto, stąd ceny a oferuje ogromne na długość wnętrze i dobre zabezpieczenie antykorozyjne.

• 0

#3 OFFLINE   krawiec1974

krawiec1974

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 246 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:Było TINO 2,2 dCi jest TIIDA C11 HR 16DE ACENTA
  • Silnik:HR 16DE
  • Nr rejestracyjny:KN
  • Time Online: 8d 17h 48m 27s

Napisano 27 grudzień 2017, 15:43

Co do belki to się zgodzę tyle, że sama naprawa nie jest aż tak droga, tuleje to grosze sama robocizna tutaj kosztuje. Linka ręcznego u mnie jest ok tyle że ja za każdym razem zaciągam ręczny na postoju i może dla tego jest ok. U mnie korozji brak, auto garażowane .  Jeżeli kupić to tylko benzyna i oczywiście bez gazu, diesle to te "sławne"  dCI od renaulta. A co do silnika  to w "zakupie kontrolowanym" był pokazany NISSAN JUKE wađnie z tym silnikiem i prowadzacy wyrazal sie o nim dobrze.

• 0

#4 OFFLINE   Svetr

Svetr

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 15 postów
  • Model:Tiida
  • Time Online: 9h 14m 14s

Napisano 01 luty 2018, 23:07

Zawieszenie z przodu szybko się kończy ale części dostępne i tanie. Warto sprawdzić przed zakupem. Silnik mimo wszystko polecam 1.8 benzyna. Przejechałem nim ok. 60 tys. kilometrow w 3 lata i nic nie musiałem naprawiać. Obecny przebieg to 103 tys. Silnik dynamiczny średnio pali 8 - 8.5 litra po mieście przy spokojnej jeździe. Ja naprawiłem jeszcze dwa razy układ wydechowy. Po prostu przerdzewiał z czasem. Możesz jeszcze spytać czy samochód przeszedł akcje serwisową poduszki powietrznej kierowcy o ile jej podlegał.
  • 0

x

Reklama

Bez reklamy Wyjdź