Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przycinanie przy skręcaniu kierownicą


swir07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam pytanie, co może być przyczyną przycinania kierownicy przy skręcaniu i cięższa troszkę praca.

Wyjąłem wczoraj pompę od wspomagania i rurki biegnące od zbiorniczka wyrównawczego po wcześniejszym wypłukaniu i nie wiele to dało.

Pompa po rozkręceniu wygląda ok, czy jest sens oddawać to do regeneracji, czy kupić nową (szukałem i nie znalazłem) lub używkę, ewentualnie czy może wina leżeć gdzie indziej.

Jeżeli ktoś coś to chętnie pisać, bo mi pomysły się skończyły.

Pacjent Terrano 2 3.0 Di więcej stoi jak jeździ o ile to ma wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny efekt dawał zaolejony pasek napędzający pompę (chwilowo się ślizgał, choć nie piszczał)

 

Jak podniesiesz przednie koła, to też się przycina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompa jest napędzana rozrządem na koło zębate, a jak podniosłem i robiłem na kobyłkach to tak samo przycinało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub ok, co do przekładni to ją dziś odkręcę tylko zastanawiam się co może jej dolegać jak ją rozkręcę, gdyż wycieków żadnych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub ok, co do przekładni to ją dziś odkręcę tylko zastanawiam się co może jej dolegać jak ją rozkręcę, gdyż wycieków żadnych nie ma.

Np wyłamany ząb. Edytowane przez vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np wyłamany ząb.

Ok dzięki za info też tak myślalem a okaże się jak rozkręce, w sumie zamówiłem dziś nową ( tzn używkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona krzyżak w jedną stronę się zapiekł, a co najciekawsze wymontowałem: pompę przewody, przekładnie, wszystko rozkręciłem sprawdziłem. 

Krzyżak odrdzewiony i rozruszany chodzi jak malyna, wszystko poskładane i wreszcie nie przycina.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i pomoc.

 

4ed3fd1136ef5.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "świruj"tylko postaw piwko,a tak na poważnie lepiej kup nowy ten krzyżak jak nie chcesz zaliczyć przydrożnego drzewa. Ten rozruszałeś a za dwa tygodnie może być to samo lub gorzej,chyba że Ty dasz nim tylko po lesie to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "świruj"tylko postaw piwko,a tak na poważnie lepiej kup nowy ten krzyżak jak nie chcesz zaliczyć przydrożnego drzewa. Ten rozruszałeś a za dwa tygodnie może być to samo lub gorzej,chyba że Ty dasz nim tylko po lesie to spoko.

 

Kupię po nowym roku spokojnie choć terrano u mnie robi w ciągu roku cały 1 tyś km heheh głównie do lasu.

Dzięki 4 pak jest Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...