Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dioda check engine i sonda lambda


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam QQ z 2010, benzyna 1.6 + LPG. Jakieś 2 tygodnie temu nagle zapaliła mi się żółta lampka check engine. Wizyta w serwisie i sprawdzenie pod komputerem - info o niepracującej sondzie lambda, ale przy sprawdzeniu jej samej, okazało się, że jest jak najbardziej ok. Kod usunięto, było ok. Do wczoraj, gdzie znów zapaliło się check engine i jestem przekonany, że powód jest ten sam.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Skoro sonda pracuje dobrze, to bez sensu wymieniać.. ale może już jednak dogorywa (przebieg ~98 tys.) i lepiej wymienić? Jeśli tak, to czy można śmiało brać dostępne na allegro / sklepach internetowych modele? Na chwilę obecną na pewno odepnę klemę aby zresetować i zobaczyć czy to coś da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Forda (benzyna bez gazu). 8 lat temu zapalił się CHECK. Komputer pokazał błąd sondy lambda. Sondy sprawdzone w dwóch warsztatach - sprawne. Do dziś nic się nie dzieje, a kontrolka świeci dalej. Polubiłem ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dl;a każdego coś dobrego :D niektórzy niekoniecznie chcą oświetlać swój Świat na pomarańczowo :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 wyjścia:

- polubić / zaakceptować,

- przestać jeździć / sprzedać,

- zakleić / zamalować kontrolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...