Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z silnikiem KA24E nissan pickup


EDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum wiec witam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

Na czym polega problem....hmmm ciężko zacząć więc zacznę od początku.

4 lata temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Nissana Pickupa D22 z 2001 r z silnikiem KA24E + lpg
Na początku wszystko było ok żadnych problemów ale z czasem auto traciło stopniowo moc do stanu w którym jazda była istnym koszmarem.

Oddałem samochód do mechanika, powiedział ze łańcuch rozrządu był rozciągnięty i popychacze zaworów działały nierówno poobijały się i trzeba wymienić popychacze i jak się potem okazało kawałki popychaczy przeleciały przez cały silnik i dość konkretnie porysowały cylindry. Samochód po ,,naprawie" nie odzyskał pełni mocy tylko tyle że dało się nim jeździć. Niedługo po tym obróciły się panewki więc silnik na złom szukałem nowego. (do tego momentu ,,naprawy" silnika wyniosły ok 4tys zł, tak wiem popełniłem błąd próbując go ratować)

 

Auto swoje postało znalazłem silnik z anglika. Silnik bez osprzętu z gwarancją sprawdzony przez mojego znajomego wygląda ze silnik jest OK. Silnik zakupiłem zamontowałem.....Mocy nie było spalanie potworne. Umęczyłem znajomego żeby pogrzebał w moim aucie. Co się okazało:

-katalizator stopiony blokował cześć spalin(aktualnie został wycięty)

-sonda lambda nie działała to znaczy chyba działała bo podawała największą dawkę paliwa czy to w czasie jazdy czy w czasie postoju (aktualnie sonda nowa boscha)

-niektóre przewody pod ciśnienia były zatkane a niektóre sparciałe(wszystkie przewody sprawdzone powymieniane)

-w serwisie na komp jedyny błąd dotyczył sondy lambda w tej postaci że ciągle miała takie samo napięcie czy na postoju czy w czasie dodawania gazu

Znajomy twierdzi że trzeba go wyregulować przez komputer ale w serwisie w którym byłem ,,mechanicy" nie bardzo wiedzieli co i jak, zresztą powiedzieli że ten model widzą pierwszy raz na oczy.

 

Na chwile obecną znajomy regulował zapłon i samochód odzyskał cześć mocy nie jest to co było na początku ale jest zadowalające. Samochód po tym jak się rozgrzeje traci stopniowo obroty na postoju jest 1000 obr/m po ok minucie zaczyna skakać między 1000 a 800 i im dłużej trwa postój obroty skaczą coraz niżej. W czasie jazdy ze stałą prędkością samochód dławi się co chwila na ok 2-3 sek dzieję się tak samo czy to benzyna czy LPG. Do tego spalanie... przejechałem 70km po trasie przy prędkości ok 110km/h spalił 21L LPG.

 

Szkoda mi Samochodu bo dał mi dużo frajdy i jestem do niego przywiązany mam z nim zaliczone parę wypraw. Tak wiem utopiłem w nim kupę kasy ale no cóż poradzić mam do niego słabość. Jeżeli ktoś ma jakieś rady oprócz złomowania i podpalenia to będę wdzięczny. Mieszkam pod Warszawą gdyby ktoś miał jakieś namiary na dobrego mechanika. Jeszcze raz pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem Nowy. Witam serdecznie wszystkich.

Posiadam Forda Mavericka z silnikiem ka24e. Mam podobny problem. Po rozgrzaniu obroty zaczynają się zmniejszać, falować. Wymieniłem świece, przewody, zajrzałem do EGR-u, wymieniłem przewody podciśnienia i problem nie znikł. Jak odłączę w trakcie pracy silnika czujnik temperatury cieczy to silnik tak jakby lepiej pracuje.

Mam zamiar przeczyścić jeszcze przepływomierz. Więcej pomysłów nie mam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod komputer ( CIII+ w przypadku Nissana) i zczytaj błędy.. będzie wiadomo co go boli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem takie same problemy z moim tyrankiem. Powymieniane kable,swiece, aparat zapłonowy, czujnik temperatury,czyszczenie przepustnicy,pomiary sondy lambda, brak błędów w sterowniku, wszystkie parametry w normie, a silnik dalej kuleje i nie trzyma wolnych obrotów. Problem tkwił w potencjometrze/czujniku położenia przepustnicy, po jego wymianie znów chodzi jak zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...