Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomoc szukam mechanika


Merkucjo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niedawno kupiłem murano z50 USA 2007.

Auto słabo wkręca sie na obroty,tylko błąd p0703.Szukam dobrego warsztatu który ogarnie temat.Jestem z walbrzycha a wiec najlepiej dolny Śląsk.Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie mechanik,a dobry elektronik samochodowy .P0703 wskazuje na awarię modułu skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koneicznie TCM, P0703 to STOP LAMP SWITCH CIRCUIT, czyli bład w obiorze sygnału przez TCM. Błąd na szynie danych, może byc ,że wtyczka wypadła, widziałem to kilka razy. Ogolnie procedure diagnostyczna na consulcie trzeba przeleciec i wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

P 0703 to włącznik światła STOP!

( strona 75 instrukcji naprawy / 2007/ Murano)

 

Może nogą rozpiąłeś przewody.

 

SPRAWDŹ CZY MASZ ŚWIATŁA STOPU.

 

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

P 0703 to włącznik światła STOP!

( strona 75 instrukcji naprawy / 2007/ Murano)

 

Może nogą rozpiąłeś przewody.

 

SPRAWDŹ CZY MASZ ŚWIATŁA STOPU.

 

wkar

Kolego, nie wiem kto ci tą instrukcje napisał... pewnie jakiś mechanik domorosły na kolanie :) . Nie mnije jak nie wiesz jak system dziala to nie wprowadzaj w błąd innych. Masz swoja wiedze , jakies publikacje ok... a ja mam to co Nissan mówi. Każdy kod diagnostyczny ma swoją dedykowaną procedure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szanowny kolego OsobaNN z miasteczka Berlin.

 

Przeczytaj ( ze zrozumieniem ) całą procedurę naprawy w jedynym wiarygodnym żródle informacji jakim jest Service Manual firmy Nissan dla auta Murano.

 

Tam na str. 75 ( 2007) i dalej masz opisane czarno na białym co to jest i jak diagnozuje się, a potem naprawia ten błąd.

 

Prawie każdą diagnozę możesz postawić za pomocą urządzenia CONSULT, za pomocą GST lub bez w/wym analizerów.

 

A swoją drogą trudno przetłumaczyć P0703 to STOP LAMP SWITCH CIRCUIT  na coś innego niż " stopu lampa włącznik (dosł. układ).

 

Toż sam kolega napisał: bład w obiorze sygnału przez TCM. ... może byc ,że wtyczka wypadła. Błędy "szyny" danych, danych drogi kolego, to błędy opisywane jako U......

 

:)

 

Kto tu kogo wprowadza w błąd?!

 

Pozdrawiam wkar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę jesteś kompedium wiedzy itp itd.. hmmm... ciekawe co to za manual serwisowy bo Nissan takiego nie wyprodukował.... a uwierz mi ,że wiem co mają a czego nie. Ale jeśli jesteś wszystko wiesz to gratuluję :) ... nie mam zamairu uczyć tutaj tylko pomagać ... ale czytając takie wywody to odechciewa mi się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Po niemiecku nie.

 

Ale w języku światowym jest orginalne wydanie pełnej dokumentacji pochodzące od Nissan Corp.

Ok 5 tyś. stron papieru (oprócz wydania elektr.).

 

Proponuję najpierw zapoznać się, a później udzielać dobrych rad.

 

Zwłaszcza jeśli kolega profesjonalnie naprawia auta - po co się kompromitować

 

Nie wiem wszystkiego, ale dokładnie sprawdzam to o czym piszę.

 

wkar

 

KONIEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...