Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeszczaca kolumna kierownicy


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos ma ja jakis pomysl jak poradzic sobie z trzeszczaca kolumna kierownicy przy niskich temperaturach?

Rok w rok ten sam problem, ciagle w ASO cos smaruja, juz mnie to denerwuje.

Jest jakis sposob aby sobie z tym poradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg,a coś bliżej? Co trzeszczy? Plastiki? Czy może ta sławna przelotka w podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to gumowe cho..lerstwo w grodzi. Nic nowego..nie smarujesz nie jedziesz... poproś o zamontowanei kalamitki jak w Żuku :) ... a tak poważnie powiedz w ASO aby wymienili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kapnąłem na nią kilka kropel militeca i mam spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa ... ale jak koledze skrzypi i nie chce smarować to nową zamontować ... przez jakiś czas będzie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie...przez jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co roku mi smaruja na poczatku zimy. Do konca zimy starcza ale w nastepnym roku znowu skrzypi. Dwie ostatnie zimy juz smarowali, teraz widze, ze znowu sie pojawilo.

Dlatego teraz chce ASO za morde wiaz i niech to zrobia raz a dobrze.

A co skrzypi? No prawde mowiac nie mam pojecia. Jest odglos skrzypania przy kreceniu kierownica. Wydaje sie, ze glos dochodzi gdzis z gornej czesci, ale nie mam pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no fakt... nie działa to jak powinno. 


...no fakt... nie działa to jak powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co roku mi smaruja na poczatku zimy. Do konca zimy starcza ale w nastepnym roku znowu skrzypi. Dwie ostatnie zimy juz smarowali, teraz widze, ze znowu sie pojawilo.

Dlatego teraz chce ASO za morde wiaz i niech to zrobia raz a dobrze.

A co skrzypi? No prawde mowiac nie mam pojecia. Jest odglos skrzypania przy kreceniu kierownica. Wydaje sie, ze glos dochodzi gdzis z gornej czesci, ale nie mam pewnosci.

Greg,na bank przelotka w podłodze.Dwa fakty,podczas kręcenia kierownicą i smarowanie,to potwierdza diagnozę.Wal do nich niech wymieniają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu na razie nie rozwiązano permamentnie... nowa guma bedzie działac przez jakiś czas.. ale nie rozwiąze to problemu. Dalej trzeba będzie samrowac... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi skrzypialo na dole to wymienili jakieś łożyska. Teraz czasami skrzypi coś w górnej części, zaraz pod kierownicą ale nie wiem gdzie psiknąć olejem bo nie ma dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim X'ie tz zauwazylem delikatne "skrzypienie" gdy skrce mocno w lwo a poznoiej prostuje. Wydawalo mi sie ze to gdzies wyzej, ale moge sie mylic i to moze byc tez "guma" w przelocie.

Ciekawe, ze inni producenci sobie z tym radza lepiej bo nigdy nie mialem tego w poprzednich autach

Moze to zima utwardza gume i skrzypi (przynajmniej tak to wyglada) a moze wlasnie sie "zuzyla" jej elestycznosc ... Auto dopiero ma rok i 11k przejechane, kicha ...

Co prawda slyszalne to jest glownie przy manewrach, ale jednak

W ASX'ie skrzypialy mi tuleje gumowo-metalowe na drazkach i wymienili -pomoglo w 80% bo i tak sie zdarzalo ze na wysokim "podskoku" (np. lezacy policjant) zaskrzypialo ale generalnie bylo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi skrzypialo na dole to wymienili jakieś łożyska. Teraz czasami skrzypi coś w górnej części, zaraz pod kierownicą ale nie wiem gdzie psiknąć olejem bo nie ma dostępu.

Złudzenie.Schyl się w podłodze masz osłonę plastikową,a w niej widać gumową przelotkę,tam możesz sobie psiknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da bo skrzypią plastikowe zębatki od elektrycznego wspomagania kierownicy. Trzeba rozkręcić całe to chu..stwo i nasmarować

Edytowane przez Kylonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koluma jest nie rozbieralna.. no moe jak kto się postara to pewnie i tak.. Nie rozbierałem tego ,ale nie wydaje mi się aby były tam plastikowe elementy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypi przelotka w podłodze. Trzeba ją wymontować i nasmarować najlepiej smarem do wałków sprzęgłowych dość obficie, dodatkowo dołożyć trochę smaru w środek przelotki i przesmarować samą sztyce z magla. Jak zrobi to ktoś w taki sposób usterka się przez bardzo długi czas nie powtórzy (na 100% nie powtórzy się to kolejnej zimy). Najczęściej ludzie popsikają przelotkę po wierzchu i myślą że sposób rozwiązany a niestety gówno to daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj samochod byl na przegladzie. Wspomnialem o trzesczeniu. Powiedzualem, ze mam juz dosc psikania co zime.

Powiedziano mi ze rozebrano kolumne i zrobiono tak, ze nie bedzie juz skrzypiec :)

Sczegoiow nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasem trzeszczy,zwłaszcza jak jest zimno.Dwa tygodnie temu prysnąłem CRC i jest spokój,ale w środę jadę na przegląd to zgłoszę to i napiszę co zrobili w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No wlasnie, za kilka miesiecy konczy mi sie gwarancja, u mnie takze skrzypi cos kiedy zima krece kierownica, jest to sporadycznie, bylam z tym w serwisie, ale kiedy serwisant krecil kierownica wszystko bylo dobrze

powiedzial, ze nie wie co naprawiac i na tym sie skonczylo. Mam do Was pytanie: jak drogie moga to byc naprawy, gdy po gwarancji cos tak naprawde sie zepsuje (mysle o tym skrzypieniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...