Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pierwsze zgrzyty z aso i nie ostatnie


konrads
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam osoby, które miały problemy z ASO z przekładaniem odbioru samochodu od uzgodnionego terminu. Dzisiaj się dowiedziałem, że mam czekać na telefon gdy będę mógł przyjechać po odbiór:) nie powiem ile po terminie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obiecanym terminie czy zapisanym w umowie? Bo to dwie różne kwestie i rodzą inne skutki. Przy pierwszym możesz liczyć co najwyżej na gest ( ja dostałem gratis opony) przy drugim jeśli to zadatek to zwrot e podwójnej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisany odbiór już minął ( 2 tyg ) i nie zanosi się na to bym w tym tygodniu odebrał ( na 100 % wg sprzedawcy :)). ps. dobrze że liczę baranki.


acha -  był zadatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadatek czy zaliczka bo jeśli to pierwsze to, zgodnie z obowiązującym u nas prawem,  należy Ci się zwrot w podwójnej wysokości wpłaconej kwoty. Zaliczkę odbierasz w kwocie jaką wpłaciłeś. Odbierz, jeśli to ta forma,  zadatek w [podwójnej wysokości i zamów auto ponownie to może docenią klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś go jak przyjechał? Może z lawety spadł i go muszą trochę naprostować? ;) ;P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! Żeby to nie okazał się strzał w 10!

Konrads załatw sobie czujnik lakieru,obmacaj go dookoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę szkoda że nie jest tak dostępne jak w Hyundai'u, że po VIN masz pełne info o wszystkim, nawet data wyjazdu z fabryki, data dotarcia na stok i wydania do salonu. Można śledzić auto od momentu otrzymania VIN, od sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś go jak przyjechał? Może z lawety spadł i go muszą trochę naprostować? ;) ;P 

Znajomy tak miał jak odbierał Primerę.Zwlekali,przeciągali w końcu się uparł,że chce auto zobaczyć bo wiedział,że już mają w serwisie.Podchodzi do auta,maska przykryta jakąś narzutą,podnosi a tam przód walnięty.Wyrwał za to jakiś upust i wszystkie przeglądy do końca gwarancji za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem poślizgu jest " podobno brak karty pojazdu ". w umowie mam napisane,że w momencie niewykonania umowy SPRZEDAJĄCY zwraca zadatek wraz z odsetkami ustawowymi licząc od dnia wpłaty na konto SPRZEDAWCY. Samochód widziałem, ale nie jeździłem, z zewnątrz chyba oki ( był pod śniegiem). ps. Człowiek całe życie zbiera, w pracy wybiera, koledzy się śmieją ( długi czas wyboru :), a potem czekaaaaanieeee ) A MIAŁ BYĆ CX5 . Nawet dzisiaj zadzwonił Diler z MAZDY:(


Tak sobie patrzę na kalendarz i wychodzi mi że zbliża się miesiąc jak stoi na placu  u dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dokumentu leżą w Wytwórni Papierów Wartościowych,albo ktoś za późno wysłał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc? oki. Tzn. mogę już spać spokojnie ( właśnie wszedł kolega i zapytał się cyt. I JAK TAM SAMOCHÓD ? ) ech - już dawno nikogo nie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma karty to Warszawa może poradzić ... zapytaj się dilera o to kiedy będzie można odebrac pojazd... i jak coś to do obsługi zadzwoń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisany odbiór już minął ( 2 tyg ) i nie zanosi się na to bym w tym tygodniu odebrał ( na 100 % wg sprzedawcy :)). ps. dobrze że liczę baranki.

acha -  był zadatek

po wpłacie zaliczki – możesz liczyć na jej zwrot. Gdy wpłaciłeś zadatek i zmieniłeś zdanie - wykonawca ma prawo go zatrzymać w takiej wysokości.

 

Diler - prawie chyba zawsze bierze zadatek.

Zabezpiecza się przed rozmysłem.

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczucia kolego.... ja swoje  Q60 kupiłem od razu... akurat mieli na stanie to co chciałem ...więc nie wiem jak to jest ... nie mniej jakiś rabat powinni dać za to czekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ja też brałem co było na stanie bo mi pasowało.

Tym bardziej że nissan ma jak kijanka mało do wyboru.

Chyba że wymyśliłeś super bajery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymyśliłem a czekałem prawie 2 miesiące. Zamówiłem 22.06 a odebrałem 17.08. Wolałem poczekać a mieć to co chcę mieć a nie to co jest ;) 
Inaczej by to wyglądało chyba gdybym zamawiał VAG'a. Od pół roku w górę tam chyba jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Infiniti Q60.. tam troche opcji było ... ale generalnie ten model z 3L x 2 turbo ma już prawie wszystko w standarcie.a ten był doposażony do maxa... szkoda,że nie ma Infiniti NIZMO... przydała by się szybsza skrzynia biegów i jakiś pakiet moc / dzwięk. Jak się gwarancja skończy to chyba nie sprzedam i pobawie się w tuning... do tego czasu powinny być już opcje tuningowe dostępne co mi nie rozdupczą silnika i przkładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekałem ok 1,5 mieś od daty zamówienia, z tym że zamówiłem jeszcze kilka dodatkowych rzeczy z katalogu + listwy ochronne na drzwi z netu. Montowali to gdzieś u nas w PL ale szybko się uwinęli. Poza tym dealer, a raczej sprzedawca z którym wszystko załatwiałem informował mnie gdzie jest samochód i co się z nim dzieje tutaj w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak dłużej się czeka to lepiej smakuje:) A co do wywalczenia czegoś od dilera spróbuje walczyć. choć jak mnie wkurzy to zabiorę kasę i wpłacę na  MAAAAZDĘ :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobisz skoro masz umowę przedwstępna? (Chyba)

 

Ja tam nie jestem wymagający.

Chciałem nizsza opcje ale w tej samej cenie dostałem wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobisz skoro masz umowę przedwstępna? (Chyba)

 

.

Umowy mają terminy...czytałeś posty kolegi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...