Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Minusowe temperatury i pojawił się problem


pawelcypr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy i koleżanki , ostatnio w innym temacie (1.5 czy 1.6) napisałem, że jak do tej pory nie miałem żadnych problemów z silnikiem...ale przyszły minusowe temperatury i po całonocnym postoju auta przy odpalaniu dzieją się dziwne rzeczy. Byłem wczoraj u mechanika , podpiął samochód pod komputer i nie wykazało żadnych błędów. Nagrałem filmik i wrzuciłem na YouTube także wkleje tutaj link- https://youtu.be/2GhMkwTnM5c - może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją ? Dodam tylko ,że silnik jak już się nagrzeje ,to pracuje bez zarzutu. Problem jest tylko po całonocnym postoju odkąd przyszły minusowe temperatury. Dzisiaj po nagraniu tego filmu autko wyłączyłem i wróciłem po jakiejś pół godziny i odpalił bez problemu - nagrałem to również - https://youtu.be/XDjKnsT833k

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w paliwie lub letnie paliwo ??? Gdzie ostatnio tankowałeś ? Dotankuj do pełna na dobrej stacji i wtedy zobacz czy jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w paliwie lub letnie paliwo ??? Gdzie ostatnio tankowałeś ? Dotankuj do pełna na dobrej stacji i wtedy zobacz czy jest różnica

Odkąd kupiłem auto , tankuje tylko na Orlenie i tylko verva on czyli to droższe paliwo

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd kupiłem auto , tankuje tylko na Orlenie i tylko verva on czyli to droższe paliwo

Czy droższe paliwo jest wskazane do Qashqaia, czy równie dobrze może być "zwykła ropa" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy droższe paliwo jest wskazane do Qashqaia, czy równie dobrze może być "zwykła ropa" ?

Osobiście nie słyszałem żeby droższe było wskazane. Wydaje mi się , że spokojnie można zwykłe tankować.

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd kupiłem auto , tankuje tylko na Orlenie i tylko verva on czyli to droższe paliwo

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

A jaką różnicę czujesz na lepszym paliwie,oprócz drenażu kieszeni???

Masz porównanie do standardowego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką różnicę czujesz na lepszym paliwie,oprócz drenażu kieszeni???

Masz porównanie do standardowego???

Tak szczerze to kilka razy zatankowałem zwykłe paliwo i żadnej różnicy raczej nie zauważyłem. Powiedzmy , że tankuje lepsze ,tym bardziej przy niskich temperaturach,bo chcę wierzyć , że rzeczywiście coś to daje

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Nie mówię tego z przekąsem,że źle robisz.Wiara każdego z nas w to co robi to osobny temat i raczej nie do dyskusji,ale tak samo właśnie wygląda sprawa z tankowaniem lepszej benzyny(czytaj.Pb98) do silników benzynowych.Nie ma różnicy w osiągach.Jedyna korzyść to taka,że te paliwa potrafią troszkę wyczyścić wtryski,układ paliwowy(część z nich ma te dodatki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa sprawdż

No właśnie mój teść powiedział to samo, że może być jakiś problem z filtrem paliwa

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co należy w tej sytuacji zrobić to wymiana filtra paliwa na nowy. Przypuszczam, że to pomoże, bo w znacznej części przypadków w tym okresie właśnie od tego należy zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdź świece żarowe, to druga rzecz

Przy podobnym problemie u mnie, jakaś wtyczka była luźna. Ale u mnie zaskakiwał dopiero po 3-4 próbach i to było w nowym aucie. Winna była niedociśnieta wtyczka odpowiedzialna za prąd na świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień filtr paliwa. Być może przy niższych temp. wytrąciła się parafina i zatkała filtr. 

Orlen Verva to też nie jest najlepszy wybór. Najlepsze zimowe paliwa miał Statoil (arktyczny diesel) a teraz CIRCLE K.

Materiał sponsorowany ale nikt tego nie ukrywa i jest kawa na ławę. Dla osób, które interesują się tą tematyką nie jest to, żadną tajemnica. Wystarczy na stacji poprosić o deklarację i parametry paliwa widać jak na dłoni.

Polecam zapoznać się z filmikiem

Czekam na filmik z mrożeniem auta ;)


już jest 

 

Świadectwo jakości 

 

https://www.facebook.com/1256066087741591/photos/a.1731461186868743.1073741827.1256066087741591/1982918698389656/?type=3&theater

 

8. Temp. blokady zimnego filtru -44

9. Temp. mętnienia -22C

Edytowane przez pawcio
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także oglądałem jak każdy test Zachara dlatego tylko ,,Benzynka'' :)i nie tylko z tego powodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik chodzi jak ten u Zachara przy -35... Ewidentnie widać na jakieś problemy z paliwem. Verve ON tankuje do moich dwóch dostawczaków i problemu nawet przy -20 nigdy nie miałem. Widocznie trafiło się oszukane paliwo. Wykluczyłbym świece żarowe, one mają ułatwić sam rozruch, a tu ewidentnie silnik uspokoił się dopiero po 4 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym jest zalany silnik?

Rozumiem, że pytasz o olej. Więc silnik był zalany olejem podczas przeglądu w ASO . O ile dobrze pamiętam- bo akurat nie mam faktury przy sobie- to 5W 30 . W każdym razie pojutrze jestem umówiony na wymianę filtra i mam nadzieję, że będzie ok .

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

rozwiązałeś problem

Tak , rozwiązałem. Wymieniłem filtr paliwa, ale mój mechanik sprawdził jeszcze świece żarowe i okazało się - czemu nawet mechanik był trochę zaskoczony - że wszystkie 4 były uszkodzone. Także być może filtr nie miał wpływu tylko świece , a może obie te rzeczy. Ale od tej pory problemy z obrotami zniknęły .

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w benzynie świece nie wytrzymały do 80 tys przebiegu.Po 60 tys powiedziały baybay...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe w diselu powinny wytrzymać tyle co sam silnik. U siebie jeszcze nie wymieniłem bo pali wmiare dobrze. Nie działające świece mogą prowadzić do nierównej pracy silnika w niskich temp tak do -5 stopni ale tylko do momentu kiedy auto złapie normalne obroty. Przy niższych temp. Bez działających świec szkoda kręcić.

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w benzynie świece nie wytrzymały do 80 tys przebiegu.Po 60 tys powiedziały baybay...

No to mój dieselek ma 40 tyś i wszystkie były padnięte...

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,to świadome jest.Bo i tu się zdarzają buble i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...