Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sonda Lambda, emulator sondy


TomekX-TRAIL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Koledzy, dziś wracając z pracy wyskoczył mi błąd check...podjechałem do znajomego mechanika, podpięliśmy kompa i okazało się, że jest uwalona sonda lambda ta z niebieską wtyczką... czy jazda z nią spowoduje większe zużycie paliwa...?
Wykasowaliśmy błąd i jak na razie po przejechaniu 40km od tego czasu tj dziś 16:00 nie zapalił się błąd... sonda uwalona całkiem czy oznaka, że na wykończeniu?
Jeździć bez niej czy kupić i wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co to ma wspólnego czy na trasie czy nie?
Jedynie spalanie może skoczyć według mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie, w nocy, w śnieżycy przy minus 10, na autostradzie? Pisać dalej? Może stanąć. A tego nie ruszysz i tylko hol.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd jest tej sondy umiejscowionej wyżej... znalazłem coś ok 100zł z przesyłką za sondę z 2 letnią gwarancją... ale czy to jest to? Wiesz kolego jaka to w ogóle tam może być sonda? PS, Czemu może stanąć i nie zapalić...?
Teraz znalazłem coś takiego i myślę, że to jest to bo właśnie w górnej części kata, tylko inny kolor kostki... cena pokaźna...

http://allegro.pl/sonda-lambda-nissan-primera-2-0-p12-x-trail-t30-oe-i5677801003.html

Edytowane przez TomekX-TRAIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tam gaz?


U Kolegi robiliśmy te sondy i na którejś nie odpalał. Nie pamiętam na której.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broooń Boże :) Gazu nie ma i nie będzie... tzn auto odpala bez niczego nawet jak obie odpięte... wczoraj wykasowany błąd i jeszcze dziś się check nie zaświecił... wolę ją kupić i nawet za te 400zł oryginalną z wtyczkami bo sondę powinno się wymieniać teoretycznie co ok 30 40 tyś... a w praktyce wytrzymuje ok 80 tyś km... ale nie o to chodzi... nie chcę sobie auta spartolić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem ten problem. Po zamontowaniu tulei dystansowej check nie pojawia się od około pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podesłać który to wątek? :) odnośnie tej tulei... co jak i gdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W subaru bardzo czesta przypadlosc. Czesto omawiana. Nie wiem czemu po zapalaniu sie bledu auto mialoby stanac badz nie zapalic. Blad moze byc spowodowany rowniez kiepskiej jakosci paliwem. U mnie tak bylo (w subaru). Po zatankowaniu 98 lamka sama zgasla. Jesli padla Ci sonda to tu masz tel do firmy ktora takie tuleje sprzedaje. 797 027 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny w takim razie o link jakiejś tulejki jaką kupić i która będzie pasowała do mojego nissana i gdzie ona ma być przyspawana...

Mam emulator sondy lambda kątowy... teraz pytanko do szpeców którzy to przerabiali, czy ten który przedstawiam w poniższej aukcji jest odpowiedni?
Chodzi mi głównie o skok gwintu, wszystko podane w aukcji :)
Czy można od razu w obie sondy zastosować ten emulator kątowy? :)

http://allegro.pl/369-emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiadz-katowy-i4844988777.html

Edytowane przez TomekX-TRAIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba spawać. Wkręca się tulejkę w gniazda sondy a sondę w tulejkę. Nie wiem czy jest standardowy wymiar ( długość) tulei dystansowej. Byłem umówiony z moim mechanikiem ze gdy po zamontowaniu tulei nie pomoże zamienimy ja na delikatnie dłuższą aby jeszcze odsunąć sondę od głównego strumienia spalin. Na szczęście pomogło za pierwszym razem. Emulator kątowy może ułożyć się tak po wkręceniu ze nie starczy przewodu od sądy jeśli wylot będzie skierowany np na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, najwyżej będę się bawił w wkręcanie tak, aż kolanko będzie skierowane do góry :)


emulator zamówiłem, jutro ostatecznie w piątek powinien dojść ;)


Okazało się, że emulator kątowy nie pasuje ze względu blokowania się podczas wkręcania o kata,,, zamówiłem emulator prosty i teraz pytanko...łączyć prosty z kątowym i dopiero sonda czy sam prosty będzie wystarczający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątowego nie da się wkręcić...blokuje się o kat... mam już kątowy i prosty... jak wywali błąd na prostym to wkręcę w prosty dodatkowo kątowy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Może ktoś podpowie jaki dokładnie emulator sondy lambda kupić do X Traila benzyna 2.0  z 2002 roku?Może ktoś podeśle jakiś link? Na allegro jest tego sporo ogólnych emulatorów nie przypisanych pod konkretny model nsamochodu, wiec nie wiadomo czy będzie pasował gwint. Dziękuję bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...