Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dystanse 30mm oś tylna


alexvq35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiałem się nad odpowiednim odsadzeniem kół tylnych na lato, będzie trzeba zastosować dystanse 30mm na stronę. Dystanse PA9 od tego dostawcy: http://allegro.pl/dystanse-nissan-30mm-4x114-3-5x114-3-drift-kjs-i7138869046.html

 

Czy bezpiecznie jest ładować tak grubą podkładkę na oś napędową przy mocy około 300 hp? Nie pęknie to gdzieś, nie odpadnie koło? Dodam, ze bokiem nie jeżdżę, więc przeciążeń jakichś tam nie będzie, ale zdarza się szybciej ruszyć.

 

Dystanse z tej firmy akurat mam pod ręką.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu założyłem calowe na przód i tył. Nic się nie dzieje (w zasadzie to zapomniałem o nich), więc nie przejmuj się. Tylko przy zbieżnosci raz gość coś marudzil... A dlaczego tylko na tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dystansach dobrej jakosci nie odczujesz zadnych negatywnych skutkow.

Ponad rok jezdze i tak samo jak wyzej, zapomnialem, ze tam sa :)

U mnie zbieglo sie to z zalozeniem duzo szerszych felg i opon i nieraz na koleinach musze naprawde mocno trzymac kierownice.

Aczkolwiek mysle, ze odstawienie mialo na to mniejszy wplyw, raczej roznica szerokosci przod/tyl i sama szerokosc tych opon.

Za to na dobrym asfalcie smiga jak po szynach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu założyłem calowe na przód i tył. Nic się nie dzieje (w zasadzie to zapomniałem o nich), więc nie przejmuj się. Tylko przy zbieżnosci raz gość coś marudzil... A dlaczego tylko na tył?

 

Misio na przód będa cieńsze. Obecnie mam duże et na felgach zimowych i używam 30mm tył i 22mm przód ale zimą też wolniej jeżdżę. Z moich obserwacji wynika, ze felga 9,5 cala tył z oponą 255 dobrze wygląda w okolicy ET0-ET10, a felgi dostępne na rynku zwykle mają ET30, toteż taki dystans wpadnie.

Natomiast zastanawiałem się, czy przy przeciażeniach jakie generuje nasz napęd taki dystans nie popęka, co poskutkuje odpadnięciem kola. Na jotubie widizałem jakiś filmik, gdzie po odkręceniu koła okazało się, ze dystans się rozpadł. Oczywiście pytanie z jakiego był materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak to ma się z nissanem, natomiast w Focus Rs mk2 dystanse nie były dobrym pomysłem. Samochód mocno tracił swoją drogą idealne właściwości trakcyjne.Gdzieś nawet ten temat był przy tym modelu opisywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tą sobotę wleciały właśnie dystanse Eibacha, mam standardowe 18stki Rays (225/40 i 245/40, na lato wlecą nominalne 45, żeby nie szorować po wyższych progach), ale wziąłem 20mm przód i 25mm tył, to podobno najbezpieczniejsza opcja, w/g mnie tył jest już na styk. Dzisiaj testowałem przy trochę ostrzejszej jeździe i nic na minus nie zauważyłem.

 

/EDIT: w załączeniu parę fot... foty słabe, na żywo różnica naprawdę cieszy ;)

 

 

post-59333-0-54114200-1518419750_thumb.jpg

post-59333-0-21476500-1518419751_thumb.jpg

post-59333-0-82956700-1518419751_thumb.jpg

post-59333-0-40453800-1518419752_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...