Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Luzujące się nakrętki górnych wahaczy


Pawel084

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki przypadek,że po wymianie tulei górnych wahaczy na poliuretany,luzują mi się nakrętki na wahaczu.

Nie jest to chyba normalne.

Myślę spróbować je skręcić na klej do gwintów.

Ale może ktoś miał podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś źle złożyłeś ?

Jakim momentem dokręcasz ?

Można zastosować nakrętki smokontrujące -  z poliamidem albo odkształcone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo skręciłem momentem 90Nm ,a po którymś razie to już bez dynamometru skręcałem dość mocno.

Nie ma tam za bardzo co źle złożyć. No ale nie mówię że nie,jak jest coś nie tak.

Jak jest sworzeń odkręcony od wahacza i go skręcę to nie ma możliwości go ruszyć rękami. Jest to normalne?

Jak się zluzują,to czuć że przód pracuje fajnie miękko,jak skręcę to jest twardo.

Mam też wrażenie także jakby przesuwał sie wahacza po swojej osi.

Ponieważ jak dokręcam,to jest w innej pozycji niż np.kilka dni wcześniej.

W sumie to nie potrzebnie zmieniałem te tuleje,gumowe były dobre. W samuraju tez poszedłem w poliuretan i tez porażka.

A jestem teraz w tyle niekomfortowej sytuacji że terrano jest ze mną w UK i nie mam garażu aby sobie swobodnie to rozebrać i posprawdzać,a w maju musi wrócić na kołach do Pl.

Spróbuję dać klej do gwintów i zobaczę jak to będzie.

Ale to dopiero w następną sobotę,o ile pogoda pozwoli,bo jak na razie jak to w Anglii ciągle leje .


Sprawa ogarnięta.

Kupiłem wahacze używki,bo jak kolega azm-61 zauważył,poliuretany które kupiłem z Olkusz nie miały prawa prawidłowo pracować. 

Miał rację.

Teraz jest inna jazda.

Przy okazji wyszło jeszcze ze musiałem 2 górne sworznie wymienić i drążek środkowy. Dobrze że było w zapasie,bo robota w deszczu i temp.5st.nie jest przyjemna.

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzuciłeś tu zdjęć ...

generalnie to wyglądało że jest coś źle,
wszystkie firmy robiące poliuretany są w Olkusz więc niesyty nadal nie wiadomo co tam i jak zamontowałeś.

pokaż co to było że by inny omijali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stare wahacze,to w weekend postaram się wrzucić fotki.

Chodzi o te tuleje :https://poliuretany.olkusz.pl/pl/tuleja-wahacza-przedniego-gornego-nissan-ford-1szt.html

One nie mają prawa dobrze działać,ponieważ wahacz z czasem przesuwa się po nich z powodu luzujących się nakrętek.

Może ktoś mieć inne zdanie,ale ja nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy to gdyby tuleje poliuretanowe były takie dobre to stosowano by je normalnie we wszystkich samochodach. A jednak stosuje się gumowe. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumy z zamiennika wytrzymały u mnie 2 miesiące, na poliuretanie jeżdżę już z 7 rok, w tym przedziale cenowym nie ma za bardzo wyboru.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu jest zwolenników i przeciwników.

Ja miałem w samuraju nie byłem zadowolony.

Miałem w seicento i civicu których używałem do KJS-ów też nie byłem zadowolony.

Spróbowałem w terrano i znowu lipa! 

Może po prostu nigdy nie trafiłem na dobrej jakości poliuretany i dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...