Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] 2,0 benzyna. Dziwne pukanie jakby spod silnika


grzesiek_1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę to jedynie od 1,8 można próbować ale koszt 30zł chyba  można przeboleć i zaryzykować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników xtraila 2.0 benzyna posiada uszkodzone kompletne sprzęgło wraz z dwumasa? Chodzi mi o zestaw kompletnie niendajacy sie do użytku. Chcę zmienić dwumase na sztywne kolo i uszkodzony zestaw jest mi potrzebny do dokladnych pomiarow i porownania ze zwyklym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci Thunder pokaże wyszukiwarkę części part coś tam i możesz po numerach porównać części.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz jeden zestaw na oku. Bardziej chodzi mi o to ze jak bede mial taki uszkodzony zestaw to zamowie na necie ten ktory znalazlem. Zawsze moge zwrocic do 14 dni bede stratny tylko przesylke a przyjemniej czas w ktorym samochód bedzie stał na warsztacie skróci sie do minimum. Nikt nie będzie trzymał mojego auta na kanale czy podnosniku aż ja dobiore sprzęgło. Musze mieć pewniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinien pasowac zestaw z nissana altima 2.5 silnik qr25de a sprzegla sa takie same jak w qr20de.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce kupić jednomasę to numery części nic mu nie dadzą bo nie znajdzie numerów dla jednomasy od x-traila bo takiej nigdy nie było.  Można spekulować ,że od 2,5 altimy  ale pewności  nie będzie miał chyba ,że porówna wymiary z dwumasą wyciągniętą z  2,0 .

Dobrze kombinuje kolega, Też tak robiłem tylko ,że ja mogłem sobie pozwolić na pozostawienie auta na kanale tydzień bo robiłem to sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 bo robiłem to sam. 

czyli masz wzór oryginału dwumasy do 2.2.... i w razie jakby co to można się będzie do kolegi uśmiechnąć?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko od 2.2 chyba nie pasuje do 2.0

mogłem sobie pozwolić na pozostawienie auta na kanale tydzień bo robiłem to sam.

Ja tak naprawdę też moge bo mam kanał, ojca mechanika i sam potrafię też coś tam zrobić ale czytając Twoj post trochę się wystraszyłem tej operacji choć nie jedną skrzynie już z ojcem wyjmowałem. Raz nawet caly silnik wymieniałem w clio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz auto zastępcze lub nie potrzebujesz auta na co dzień  a do tego kanał i mechaniko-ojca to poradzisz sobie bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mowisz... ale bede jeszcze szukał innego pochodzenia tych drgań bo tak jak pisałem na pw po zmianie opon na nowe jak by sie zmniejszyly wiec może nie pochodzą od dwumasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drga podczas jazdy tylko ? Na postoju nie ? 

A jak jedziesz to ciągle ? Czy tylko jak przyspieszasz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podczas jazdy. Jade np 40 km/h i mam ok 2000 tys obr.nagle wcisne gaz w podloge zaczyna telepac. Dojdzie do ok 3000 i przestaje. Ale jak np dynamicznie przyspieszam od zera to nie czuje tych wibracji. Albo np. Mam dlugi podjazd drogą asfaltową i chce przyspieszyc pod górę. Najbardziej czuć to w okolicy 1700-2100 obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić jak najbardziej trzeba - ale przeguby telepią w całym zakresie obrotów i tylko podczas przyśpieszania. 

Długo z tym walczyłem u siebie i ze złości wymieniłem wszystkie 4 wewnętrzne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie podczas przyspieszania ale pod obciążeniem. Jak mam prosty asfalt i przyspieszam tak delikatnie to nie telepie. Gdy zaczyna telepac to wystarcZy że odpuszczę gaz i przestaje. Jak sprawdzić przeguby? Byłem pod autem szarpałem półosiami i nie bylo czuć luzu. Ale przyszedl mi do glowy jeszcze jeden pomysł. Nie podobają mi sie dwie tuleje na których wisi tylny most. Jak się wejdzie pod auto to ona są pod mostem. Jak zlapalem za most i nim ruszalem to wydawaly sie bardzo miekkie.

Witam, problem z wibracjami rozwiazany. Winowajcą okazał się lewy wewnętrzny przedni przegób. Wszystkim dziękuję za pomoc i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...