Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP12] Dziwny dźwięk z paska sprężarki i alternatora.


Przemovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy bo już mi ręce opadają. Ledwo pozbyłem się jednej usterki to pojawia się następna. Jakiś czas temu zdechła mi sprężarka klimy, a dokładniej sprzęgiełko. Wykręciłem je żeby do czasu opanowania tego na tip top koło pasowe mogło się swobodnie obracać. Dziś odpaliłem silnik i w pewnym momencie miałem wrażenie że jadę melexem. z silnika wydobywał się wysoki dziwny dźwięk, po otwarciu maski stwierdziłem że ów dźwięk dochodzi ze strony paska. Nie jestem pewnien czy to koło sprężarki czy koło pędne, ale któreś musi tak hałasować w dodatku kontruje pasek, bo co jakiś czas pasek pisknie. Ktoś ma jakieś inne pomysły czy tezy? Dodam tylko jeśli to może być istotne że silnik poci sie z michy a że z braku czasu tego jeszcze nie opanowałem, to na bagnecie mam wskazanie idealnie w połowie między MIN a MAX oleju (uszczelka miski).

P.S. Jeśli będę miał jutro chwile, nagram filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan chodzi jak kombajny/traktor ? do wymiany;)

KOŁO PASOWE WAŁU NISSAN PRIMERA P12 2.0

 

:nissan2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozebraniu wszystkiego, wymiana paska pk, uszczelnienie miski oleju etc, wyszło na to że to pompa wspomagania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...