Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Nieprawidłowo działające ogrzewanie, zacina się wentylator, dmuchawa


bartekzuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Posiadam primerkę 1.8 2001 climatronik. Wcześniej pisałem już post z moim problemem lecz nie było odzewu, więc postanowiłem opisać kolejne obserwacje i oczywiście poprosić o pomoc. Z moich spostrzeżeń wynika że regulacja temperatury działa do 23 stopni C. Mianowice zwiększając temperaturę z 18 na 19 potem 20 21 22 czuć zmianę temperatury lecz jest to dość gwałtowna zmiana. Skok nie np o 1 stopień tylko od razu o 5 stopni C. Przy ustawieniu temp na 23 powietrze jest już bardzo gorące, dalsza regulacja do 32 nie zmienia temperatury. Zaglądając w okolice mieszalnika powietrza zauważyłem cięgiełko które się porusza wraz ze zmianą temperatury lecz zmienia położenie do momentu ustawienia 23 stopni, dalsza zmiana nie powoduje zmiany położenia cięgiełka. Co może stać za takim nieprawidłowym działaniem, uszkodzony panel sterownia temp, jakiś silniczek poruszający tym cięgiełkiem, sterownik - dodam że odłączałem aku na jakiś czas celem zrestartowania klimatronic, jednak nie przyniosło to efektu. Czy jest taka możliwość, że ta regulacja temp może wymagać jakiejś kalibracji?? Dodatkowym problemem jest nie włączający się od czasu do czasu wentylator dmuchawy oraz są z niego słyszalne piski. Gdy się nie włącza wystarczy w niego stuknąć i zaczyna działać. Uważacie że nadaje się do wymiany czy może udało by się do zreanimować : wymienić szczotki przesmarować łożysko... Czy spotkaliście się nowym zamiennikiem takiego wentylatora?? Koledzy forumowicze bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...