Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia automatyczna Xtronic - CVT dziwne zachowanie


pawcio

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! 

 

Dzisiaj miałem dziwną sytuację, która raczej nie powinna się zdażyć, zwłaszcza w automacie. 

Mianowicie miałem zaparkowane auto po czym wyjechałem tyłem na ulicę, zmieniłem bieg z R na D godałem gazu... i auto zgasło. Zgłupiałem co się dzieje i dlaczego auto nie jedzie. Patrzę a wskazówka obrotomierza leży. Przełączyłem na P aby odpalić. Odpalił i pojechałem. 

Taka sytuacja zdarzyła się mi już drugi raz, tylko za pierwszym razem byłem mocno zakręcony i sam do końca nie wiedziałem co i jak się stało. Teraz jestem pewien. Dobrze, że nie ruszałem na ruchliwym skrzyżowaniu... 

Zdarzyło się Wam kiedyś coś podobnego? Mam pewne podejrzenia (których póki co nie opiszę aby Was nie naprowadzać:P ) co nie zmienia faktu, że silnik chyba nie powinien zgasnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miesiące temu miałem taką samą sytuację, tylko silnik nie chciał zapalić, musiałem zepchnąć na pobocze, odczekałem jakiś czas, następnie po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku start/stop z oporem ale zapalił. Do dzisiaj nie wiem jaka tego była przyczyna :excl::dribble:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałeś ten problem albo dzwoniłeś do ASO z zapytaniem co to może być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłaszałem, nie dzwoniłem, na pewno odpowiedź była by taka, jak dalej nic się nie dzieje to niech Pan dalej jeździ "tak ma być" :thumbsdown:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie powinno się tak stać w automacie, nie słyszałem o takiej historii jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A w Nissanie się jednak zdarza :) i to jak widać wcale nie tak rzadko. 


Byłem wczoraj w serwisie. Tak jak przewidywaliśmy. Podłączenie do kompa nie pokazało żadnych błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...