Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fulll Ledyyy vs. Halogeny z Przodu


Pontiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przed domem po raz  pierwszy włączyłem przednie halogeny żeby z Ciekawości zobaczyć różnice jaką dają w widoczności....!??? Była bardzo dobra przejrzysta pogoda! Co mnie zaskoczyło w QQ one kompletnie nic nie dają nawet 1% lepszej widoczności Full Ledy są dużo mocniejsze, dodatkowo żarówki w Halogenach są Żółte i paskudnie to wygląda....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,mało tego są osadzone w głębi zderzaka,co też ma niebagatelny wpływ na rozchodzenie się światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w p.mglowych żarówki powinny być żółte, to światło lepiej sobie radzi z mgłą i deszczem. Co do świecenia, one mają "podbić" główne światło we mgle, co daje nieco lepszą widoczność.

To nie są dodatkowe halogeny dalekosiężne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że światła przeciwmgielne z przodu mają takie zadanie jak te z tyłu. Czyli mają lepiej uwidocznić nasz samochód innym kierowcom. Ich funkcja poprawy widoczności we mgle, dla prowadzącego pojazd, jest mocno wątpliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w QQ faktycznie jest wątpliwa, a nawet chyba tylko dekoracyjna. :D

Nie zgodzę się jednak z tym, że przednie przeciwmgielne mają jedynie poprawić widoczność pojazdu na drodze (bo tylne już tak), gdyż prawidłowo zaprojektowane spełniają swoją funkcję w innych pojazdach. Czyli świecą jak najniżej, nad samą jezdnią, a nawet bardziej na boki co ułatwia trzymanie się na pasie w gęstej mgle. Niestety z tego co piszą właściciele QQ po liftingu, tenże lifting nie wprowadził zmian na lepsze. Owszem nowe światełka są ładniejsze (jak dla mnie oczywiście), ale nadal spełniają funkcję raczej dekoracyjną niż pomocną we mgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety manixio. Auto ma ładnie wyglądać, a jego światła przyciągać do salonu niczym oczy pięknej dziewczyny, ale z funkcjonalnością często mają mało wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza mi się chodzić chodnikiem obok lub bezpośrednio wzdłuż drogi i jeśli chodzi o widoczność nadjeżdżającego samochodu to nie zauważyłem by te światła w jednych samochodach świeciły jakoś lepiej na drogę wokół i przed zderzakiem, a w innych totalnie źle. Natomiast nie wiem co dokładnie widzą kierowcy ze swoich samochodów.

 

PS. Są w ogóle przeciwmgielne ledowe? Bo ja trochę zapózniony jestem i jakoś nie rzuciło mi się coś takiego w oczy w samochodach...

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że są, nawet ze zmienną barwą świecenia jak w OSRAM. Inna kwestia, że np. w Passacie mają białą barwę i zero różnicy po włączeniu, poza szerszym kątem światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak ma być manixio. Prawidłowo zaprojektowane światła przeciwmgielne mają dawać szeroki kąt świecenia (co w gęstej mgle ułatwia kierowcy obserwację jezdni), mają świecić jak najniżej (bo zwykle mgła nad samą jezdnią jest mniej gęsta) i w przeciwieństwie do świateł drogowych czy mijania mają dawać światło rozproszone (po ich zapaleniu nie będzie ściany mgły jak w przypadku świateł głównych pojazdu).

No i co w związku z tym? Ano to, że w przypadku QQ, którym przecież jeździłem prawie 3 lata i miałem okazję przetestować także światła przeciwmgłowe jest tak, że owe światełka może i świecą nisko, ale tak słabo, że praktycznie nie są pomocne we mgle (nie ma ani rozproszenia ani szerokiego kąta światła). Taka dekoracja można powiedzieć. Po liftingu jeszcze ładniejsza, ale nadal tylko dekoracja. :wacko:

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak często używacie przeciwmgłowych? Albo jak często macie takie warunki, że możecie lub powinniście ich używać? 

Są obszary gdzie mgły występują dość często lub zawsze w określonych warunkach i jeśli ktoś mieszka na takim terenie to chyba łatwo może sobie ułatwić życie i zmodyfikować oświetlenie, które umożliwi mu bezpieczną jazdę w tych warunkach. 

Zobaczcie na oświetlenie północy (Skandynawia). Tam fabryczne halogeny też nie są wystarczające ;):P 

 

Ale trzeba przyznać, że jazda na halogenach z przodu, nawet jak nic nie oświetlają, sprawia że lepiej nas widać z nad przeciwka co może poprawić nasze bezpieczeństwo (np. podczas wyprzedzania). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem sir Pawcio, że jest jakaś tam mgła. Bo kurna nic mnie tak nie wkurza jak jadący z naprzeciwka ślepok, który pozapala wszystkie możliwe światła, z halogenami włącznie i myśli pewnie, że poprawił swoje bezpieczeństwo, a jest wprost przeciwnie, bo oślepia innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie sytuacje pomijam Don Colins.... opisałem sytuację, kiedy używamy ich zgodnie z przepisami a nie na zasadzie "mam to włączę". 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colinsio druhu, ależ ja dokładnie wiem jak i po co mają świecić. Stwierdziłem tylko fakt, a jeśli chodzi o "ozdóbkę" z tych światełek, to musiałbyś zobaczyć,  jak one wyglądają i świecą w naszej szóstce (zresztą cx5 są identyczne) to już zakrawa na kpinę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kaśce po lifcie te halusy są wysunięte bardziej na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak ma być manixio. Prawidłowo zaprojektowane światła przeciwmgielne mają dawać szeroki kąt świecenia (co w gęstej mgle ułatwia kierowcy obserwację jezdni), mają świecić jak najniżej (bo zwykle mgła nad samą jezdnią jest mniej gęsta) i w przeciwieństwie do świateł drogowych czy mijania mają dawać światło rozproszone (po ich zapaleniu nie będzie ściany mgły jak w przypadku świateł głównych pojazdu).

No i co w związku z tym? Ano to, że w przypadku QQ, którym przecież jeździłem prawie 3 lata i miałem okazję przetestować także światła przeciwmgłowe jest tak, że owe światełka może i świecą nisko, ale tak słabo, że praktycznie nie są pomocne we mgle (nie ma ani rozproszenia ani szerokiego kąta światła). Taka dekoracja można powiedzieć. Po liftingu jeszcze ładniejsza, ale nadal tylko dekoracja. :wacko:

 

I właśnie zastanawia mnie czy wymiana żarówek na lepsze poprawiła by cokolwiek...?Wiem, że używanie halogenów należy do rzadkości no ale jak są chciałbym żeby spełniały swoją funkcję nie chodzi mi tak o barwę jak o widoczność krawędzi jezdni we mgle! Czyli rozumiem, że nikt nie podejmował się wymiany?

Edytowane przez Pontiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym zeby włożyć tam ledy,ale w końcu darowałem sobie...w sumie może trzy razy je załączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w p.mglowych żarówki powinny być żółte, to światło lepiej sobie radzi z mgłą i deszczem. Co do świecenia, one mają "podbić" główne światło we mgle, co daje nieco lepszą widoczność.

To nie są dodatkowe halogeny dalekosiężne.

 

Halogeny służą do jazdy w mgle zamiast mijania. Mają oświetlać drogę - dlatego są tak nisko usadowione. Normalne światła mijania w trakcie mgły.... ale mgły a nie jakieś popierdułek o widoczności 100m, gdzie potem jeszcze 3 dni po mgle pół miasta jeździ na przeciwmgielnych - powoduje, że mamy przed oczami biała ścianę.

Art. 30 mówi o tym, że w trakcie mgły można jeździć tylko to przeciwmgłowych, albo mijania i przeciwmgłowych łącznie - w zależności jak masz lepiej.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć. Jeśli nic nie widzisz, to jest moment na przeciwmgłowe, inne są zbędne i więcej z nich szkody, niż pożytku, ba nawet na mandat się można załapać :) łatwiej na tylne (bo tu jest sprecyzowane)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kojarzycie inna markę która ma w przednich lampach przeciwmgielne czy to jest domena mazdy(6)?

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o której odsłonie piszesz, ale aktualna i poprzednia mają jak najbardziej na "standardowym" miejscu przeciwmgłowe ozdoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kojarzycie inna markę która ma w przednich lampach przeciwmgielne czy to jest domena mazdy(6)?

Na pewno tak miała 307-ka i mają niektóre Mercedesy ale konkretnych modeli nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

307? Na pewno nie po FL, bo są okrągłe w zderzaku. W reflektorze ksenon, drogowe, pozycyjne. Wiem, bo mam takiego. A przed FL też na 99 % nie ma w reflektorze, więc wydaje mi się, że Ci się pomyliło. Na ten moment jedyne auto, które mi przychodzi do głowy to Alfa Romeo 147 z takim rozwiązaniem. :)

 

W QQ raz we mgle (średniej) użyłem i linie na jezdni tuż przed maską trochę doświetliło, o to chodzi w takich warunkach, by wiedzieć czy jesteśmy na właściwych torach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...