Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak odnowić/stuningować plastiki wnętrza ?


Dzikrobert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Plastiki nie są pokryte gumą i nie są miękkie ale boję się ze pomalowane zwykłym sprayem w lecie od gorąca może coś się z tym dziać jak plastik zacznie pracować. Z tego co widzę to obklejenie folia będzie raczej dużym wyzwaniem przy moim nie wielkim doświadczeniu. Co sądzicie o pomyśle poflokowania albo plastidipem ? 

 

post-110070-0-15745400-1517738841_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz uzyskać. Flokowanie daje bardziej "miękkie i ciepłe" odczucie wykończenia, z kolei plastidip da Ci więcej możliwości jeśli chodzi o fajne wzory na małych powierzchniach... Na żywo widziałem tylko wnętrza aut po flokowaniu, a to też nie u nas tylko za zachodnią granicą u germaników :) no cóż, różnie to wygląda, bo zależy od tego co dany właściciel chce uzyskać. Widziałem Pegueota 206, w środku poflokowany był na niebiesko i dla mnie to tylko trzech pasków brakowało na wskroś tego wszystkiego  :devil:  hehe, przy czym zewnętrzna powłoka auta była bardzo zaniedbana... przy jakiejś innej podróży, też w Bremen, spotkałem Forda Capri I generacji, z zewnątrz nowy czerwoniutki i wypucowany na cacy, a w środku jasnokremowy flok :) do tego fotele w rdzawej skórze... ehh... piękny był... tylko kierownica czymś futrzastym w szarych odcieniach była obłożona, co wg mnie dziwnie wyglądało do reszty... teściu zdjęcia porobił, więc jeśli się zachowało to go poproszę i podeślę :)

Edytowane przez Crith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz uzyskać. Flokowanie daje bardziej "miękkie i ciepłe" odczucie wykończenia, z kolei plastidip da Ci więcej możliwości jeśli chodzi o fajne wzory na małych powierzchniach... Na żywo widziałem tylko wnętrza aut po flokowaniu, a to też nie u nas tylko za zachodnią granicą u germaników :) no cóż, różnie to wygląda, bo zależy od tego co dany właściciel chce uzyskać. Widziałem Pegueota 206, w środku poflokowany był na niebiesko i dla mnie to tylko trzech pasków brakowało na wskroś tego wszystkiego  :devil:  hehe, przy czym zewnętrzna powłoka auta była bardzo zaniedbana... przy jakiejś innej podróży, też w Bremen, spotkałem Forda Capri I generacji, z zewnątrz nowy czerwoniutki i wypucowany na cacy, a w środku jasnokremowy flok :) do tego fotele w rdzawej skórze... ehh... piękny był... tylko kierownica czymś futrzastym w szarych odcieniach była obłożona, co wg mnie dziwnie wyglądało do reszty... teściu zdjęcia porobił, więc jeśli się zachowało to go poproszę i podeślę :)

mam 19 lat więc z kasą nie jestem w stałym związku więc chodzi o wydatek max 50zł. Ta przeróbka nie ma mnie zaprowadzić na zloty i carspotty ale ma cieszyć oko w tym ponurym wnętrzu i raczej skłaniam się ku czemuś co będzie natryskowo nakładane z puszki :D plasti dip to wiadomo jak a co ze sprayami ? bo jest masa różnych opinii i nw co będzie odpowiednie : sam akryl /boll do zdrzeków/ boll strukturalny / podkład do plastików +akryl /podkład do plastików+farba do plastików  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli budżet masz w okolicach 50zł i jak rozumiem są to małe elementy, to nie poszalejesz i raczej w grę wchodzi flokowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Najtaniej wyszło mi oklejanie , za 10zl wyszło 127 z50cm więc bez obaw się udało okleic

post-110070-0-56777300-1519591471_thumb.jpg

post-110070-0-03540300-1519591501_thumb.jpg

Edytowane przez Dzikrobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Mogłeś chociaż dać szczotkowane aluminium albo coś w bardziej stonowanych kolorach a nie taki oczojebny czerwony o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze? Mogłeś chociaż dać szczotkowane aluminium albo coś w bardziej stonowanych kolorach a nie taki oczojebny czerwony o_O

ale jednak dość to wygląda w połączeniu z radiem z elementami i podświetleniem czerwonym oraz z nowym ( czerwonym) podświetleniem zegarów :D chodziło o wtłoczenie czegoś co nada "życia" wnętrzu bo nie da się ukryć ze 100% szarego plastiku szału nie robi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba, brawo Ty! Fajny soczysty kolor, na pewno ożywił wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie problemem jest dosyć szybko wysychający plastik na kokpicie.  Używałem paq, ale trochę niedomaga. Możecie polecić coś w tym zakresie? W sensie jakiś dobry środek do pielęgnacji plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...