Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

Jaki wosk najlepszy do czarnego lakieru?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ludzik

ludzik

Nic nie wiem

• Użytkownik
  • 160 postów
  • Model:Qashqai wersja 2015
  • Silnik:1.2
  • Time Online: 6d 5h 18m 18s

Napisano 07 luty 2018, 14:56

Już niedługo odbieram nowe autko z salonu w kolorze czarnym metallic. Chciałbym go od razu zawoskować, ale nie wiem czym.

Użytkownik ludzik edytował ten post 07 luty 2018, 14:57

• 0

#2 OFFLINE   Nexsus

Nexsus

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Flaga:
  • Model:Audi A6 C5
  • Silnik:2.4
  • Time Online: 1h 20m 42s

Napisano 08 luty 2018, 12:37

Przede wszystkim jaki jest twój poziom świadomości bezpiecznego mycia auta? Bo nawet wosk warty 300 zł albo nawet i tysiąc źle nałożony i źle użytkowany skończy swoją żywotność o wiele wiele wiele wiele szybciej niż to deklaruje producent. I jak wygląda twoja wiedza odnośnie woskowania ? Napisz ile jesteś w stanie wydać na wosk, a postaram ci się doradzić i podpowiedzieć co nieco detailingowego :) Z góry zaznaczam, że wosk nie kosztuje 15-20 złotych jak to przedstawia się w marketach :) 

Użytkownik Nexsus edytował ten post 08 luty 2018, 12:43

• 0

#3 OFFLINE   ludzik

ludzik

Nic nie wiem

• Użytkownik
  • 160 postów

Napisano 08 luty 2018, 13:25

Dzięki, mam zerową świadomość i zdecydowałem się jednak na powłokę ceramiczną... bo zamiast rocznie 4x300zł wydam 1x1200zł w warsztacie.

Użytkownik ludzik edytował ten post 08 luty 2018, 13:25

• 0

#4 OFFLINE   Nexsus

Nexsus

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Flaga:

Napisano 08 luty 2018, 14:32

Dzięki, mam zerową świadomość i zdecydowałem się jednak na powłokę ceramiczną... bo zamiast rocznie 4x300zł wydam 1x1200zł w warsztacie.

Wyjaśniam bo się nie zrozumieliśmy, pucha wosku 243 ml wystarcza na około 2 lat ( na auto segmentu Audi A6, Mercedes Klasy E, BMW Serii 5, Lexus GS idzie około 15 ml wosku przy jednorazowym użyciu) W cenie 300 zł to mówimy o wosku klasy premium. Realny koszt wosku średniej klasy o wytrzymałości podawanej przez producenta 12 miesięcy( w rzeczywistości jest to 7 miesięcy przy dobrej konserwacji, a najbiedniej to ok. 5 miesięcy trawłości) to koszt ok. 120 zł brutto z kosztami wysyłki. Uważam, że skoro masz czarny lakier to warto by się było nauczyć detalingu, w cenie ceramiki masz MEGA zestaw kosmetyków które naprawdę podbiją ten poszukiwany przez wszystkich "błysk". Detaling to dosyć jakby to powiedzieć "żmudne" hobby(tak ja to nazywam, ponieważ jestem detailerem hobbystą, a nie z zawodu, nie czerpie korzyści materialnych z tego zajęcia), ponieważ trzeba masę, ale to masę cierpliwości do tego zajęcia. Jeśli będziesz chciał się kiedyś nauczyć dbać o auto i dowiedzieć się wszystkiego odnośnie detailingu tj. bezpieczne mycie, glinkowanie, woskowanie itp. itd. to możesz śmiało napisać, z miłą chęcią podzielę się wiedzą :) 
Nikt zapewne w "warsztacie" nie wspomniał, że powłokę ceramiczną się uzupełnia co jakiś czas i nie jest ona wieczna ? W zasadzie cena nawet okej, jesteś w stanie podać wielkość auta i studio w którym to chcesz przeprowadzić? 

Użytkownik Nexsus edytował ten post 08 luty 2018, 14:39

• 1

#5 OFFLINE   ludzik

ludzik

Nic nie wiem

• Użytkownik
  • 160 postów

Napisano 08 luty 2018, 15:15

Wg Ciebie autko będzie lepiej błyszczeć dzięki powłoce ceramicznej czy kosmetykach za 1200zł ?

Mówią, że powłoka wystarczy na minimum 1 rok. Autko to będzie toyota corolla prosto z salonu. Myślałem o tym studiu: http://ceramicpro.pl/kontakt bo są blisko Warszawy, gdzie mieszkam, ale autko odbieram na dolnym śląsku.

Użytkownik ludzik edytował ten post 08 luty 2018, 15:16

• 0

#6 OFFLINE   Nexsus

Nexsus

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Flaga:

Napisano 08 luty 2018, 15:25

Wg Ciebie autko będzie lepiej błyszczeć dzięki powłoce ceramicznej czy kosmetykach za 1200zł ?

Mówią, że powłoka wystarczy na minimum 1 rok. Autko to będzie toyota corolla prosto z salonu. Myślałem o tym studiu: http://ceramicpro.pl/kontakt bo są blisko Warszawy, gdzie mieszkam, ale autko odbieram na dolnym śląsku.

Naturalnie, że druga opcja :D 
Oczywiście, ceramika to super ochrona, tylko głupiec by to kwestionował, ale dopytaj się zwyczajnie o koszta utrzymania ceramiki, jeśli to Corolla, to myślę, że warto by było się zastanowić nad prywatnym detailingiem pt. posiedzieć przy aucie raz na dwa tygodnie i dobrze je ogarnąć. Pytanie do ciebie, czy ty właściwie lubisz siedzieć przy aucie i będziesz miał czas oraz możliwości do tego ? Jeśli wszędzie odpowiesz nie, to znaczy, że ceramiką warto się zainteresować, ale pamiętaj, że samo posiadanie ceramiki to nie wszystko, jak będziesz korzystał ze szczotek i ostrej chemii na myjniach bez dotykowych to ceramika też się skończy :) 

• 1