Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wzmocnienie zderzaka przedniego w n16


piotr_urwentowicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Mam pytanie do posiadaczy Almery n16 po FL.

Ostatnio miałem spotkanie z ogromnym owczarkiem kaukaskim, po którym:mam na pamiątkę:

- pęknięty zderzak + urwane mocowanie zderzaka pod lampą

- urwane mocowania lamp

- zgięte górne wzmocnienie zderzaka.

Moje pytanie dotyczy właśnie górnego wzmocnienia zderzaka, a mianowicie w mojej almerze pod górnym mocowaniem zderzaka nie ma żadnej innej listwy. Przeglądając portal aukcyjny znalazłem bez problemu górne wzmocnienie zderzaka. Pomijam fakt, że niektórzy sprzedawcy nie widzą różnic pomiędzy wzmocnieniem dla n16 po FL i sprzed FL.

Muszę doprowadzić swoją n16 do stanu używalności.  :)

Czy w waszych almerach po FL występuje pod górnym wzmocnieniem przedniego zderzaka jeszcze jakaś listwa?.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

post-29842-0-62586800-1518075559_thumb.jpg

post-29842-0-74410100-1518075574_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,po lifcie jest belka aluminiowa tzw.wzmocnienie zderzaka która ma za zadanie w trakcie stłuczki przyjąć energię i ochronić chłodnicę.

Google,grafika i widzisz np:

https://9.allegroimg.com/s400/014787/b8a5fe104bdf9d932ecfc1c135c9

 

Dziękuję za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie było tej belki...

Z tego co kiedyś wyczytałem, to fabrycznie mogło jej nie być  :thumbsdown:  

Belkę dokupiłem i zamontowałem.

 

628167389_1_261x203_nissan-almera-n16-li

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak  zmontowałeś belkę. U mnie brak otworów montażowych. Na dodatek,  wzmocnienia do których przytwierdzony jest pas przedni (górny) do montażu zderzaka, do których powinna być przykręcona belka, mają  wyżłobienia od góry i dołu, czyli nie ma w czym przewiercić.

Pozycja 7, gdzie jak widać mają być otwory.

 

. http://nissan4u.com/parts/almera_uk_make/el_n16e/2006_1/type_48/body_front_roof_and_floor/front_bumper/illustration_2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla robert45

Almera po lifcie miała wzmocnienie aluminiowe i przykręcone było do końcówek podłużnic.

Nie wiem jak jest w 1,5 dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie są takie wydrążenia w w kształcie litery V , ładnie wyprofilowane ( od góry i od dołu), czyli zakładam że oryginalne( element w pozycji 7 manuala). Teraz widzę, że w manualu dotyczącym mojego modelu, jest rys. wzmocnienia, ale nie występuje już w opisie poniżej jako część zamienna. Czyli prawdopodobnie nie przewidziano montażu wzmocnienia zderzaka. Ciekawe dlaczego.

http://nissan4u.com/...illustration_2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, do czego przykręciłeś pas przedni górny, bo widzę że zdemontowałeś elementy do których był przykręcony. W moim przed chłodnicą płynów jest jeszcze chłodnica klimatyzacji, przypuszczam że wzmocnienie nie zmieści się i dlatego nie było przewidziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem almere z 2000r. z klimatyzacja i też miałem belkę pod zderzak tylko bardziej kwadratowa grubsza z pianką styropianową, zmiesciłem jeszcze w zderzaku intercooler z forda mondeo a 2.2dci 138km mialy juz fabrycznie intercooler wiec miejsce na pewno jest wystarczy odpowiednia kupić i powinna sie zmieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem almere z 2000r. z klimatyzacja i też miałem belkę pod zderzak tylko bardziej kwadratowa grubsza z pianką styropianową, zmiesciłem jeszcze w zderzaku intercooler z forda mondeo a 2.2dci 138km mialy juz fabrycznie intercooler wiec miejsce na pewno jest wystarczy odpowiednia kupić i powinna sie zmieścić

W swojej n16 miałem szpilki do montażu belki. Na końcu podłużnicy jest strefa

zgniotu którą można odkręcić

Kupiłem cały zestaw. Oczywiście używany. Bo zamienniki odbiegają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Chciałbym się przyłączyć do tego wątku, ponieważ jestem posiadaczem Almery FL i miałem ten sam problem. Czyli po drobnej kolizji miałem bardzo mocno jak na prędkość samochodu przy uderzeniu zniszczenia. Dosłownie jadąc ok 5 km/h uderzyłem w poprzedzający mnie samochód, a skutkiem tego była pogięta maska, połamany zderzak, zbity reflektor. Po demontażu zderzaka okazało się, że nie mam wzmocnienia przedniego, przez zderzak przebiły się śruby, do których to wzmocnienie powinno być przykręcone. Oczywiście czekało mnie szukanie tego wzmocnienia i montaż. Szukałem w necie informacji, i doczytałem o kilku przypadkach, że Almery FL nie miały wzmocnień. Na nieszczęście właściciel takiej pechowej Almery dowiaduje się o tym po fakcie.

 

Uważam, że na nasz krajowy rynek trafiła partia Almer, która nie ma zamontowanych wzmocnień i samochody te nie spełniają żadnych norm bezpieczeństwa. Ze swojej strony napisałem do Nissana wiadomość, nie dostałem żadnej odpowiedzi. Jako, że według mnie samochody te stanowią zagrożenie zastanawiam się nad zgłoszeniem tego do odpowiednich służb.

 

Tutaj moja prośba do kolegi Piotra, czy tak jak ja ma Almerę zakupioną w polskim salonie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Chciałbym się przyłączyć do tego wątku, ponieważ jestem posiadaczem Almery FL i miałem ten sam problem. Czyli po drobnej kolizji miałem bardzo mocno jak na prędkość samochodu przy uderzeniu zniszczenia. Dosłownie jadąc ok 5 km/h uderzyłem w poprzedzający mnie samochód, a skutkiem tego była pogięta maska, połamany zderzak, zbity reflektor. Po demontażu zderzaka okazało się, że nie mam wzmocnienia przedniego, przez zderzak przebiły się śruby, do których to wzmocnienie powinno być przykręcone. Oczywiście czekało mnie szukanie tego wzmocnienia i montaż. Szukałem w necie informacji, i doczytałem o kilku przypadkach, że Almery FL nie miały wzmocnień. Na nieszczęście właściciel takiej pechowej Almery dowiaduje się o tym po fakcie.

 

Uważam, że na nasz krajowy rynek trafiła partia Almer, która nie ma zamontowanych wzmocnień i samochody te nie spełniają żadnych norm bezpieczeństwa. Ze swojej strony napisałem do Nissana wiadomość, nie dostałem żadnej odpowiedzi. Jako, że według mnie samochody te stanowią zagrożenie zastanawiam się nad zgłoszeniem tego do odpowiednich służb.

 

Tutaj moja prośba do kolegi Piotra, czy tak jak ja ma Almerę zakupioną w polskim salonie ??

Jestem drugim właścicielem mojej almery. Pierwszym była polka mieszkająca w Holandii. Tam go kupiła, a po powrocie do Polski serwisowała w aso w szczecinie.

Jak zakładałem wzmocnienie to nie zauważyłem śladów po poprzednim wzmocnieniu.

Edytowane przez Piotr Urwentowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem II wł. auto kupione w Polsce w salonie a miałem tak jak Don_Konrado; przy lewoskręcie na "wczesnym żółtym".

Auto też nie miało wzmocnienia ,po kolizji uzupełniłem.

Ale teza "oryginalnie były bez wzmocnienia" jest intrygująca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uważam, że na nasz krajowy rynek trafiła partia Almer, która nie ma zamontowanych wzmocnień i samochody te nie spełniają żadnych norm bezpieczeństwa. Ze swojej strony napisałem do Nissana wiadomość, nie dostałem żadnej odpowiedzi. Jako, że według mnie samochody te stanowią zagrożenie zastanawiam się nad zgłoszeniem tego do odpowiednich służb.

 

 

Na pewno nie jest to przypadłość tylko Almer na polski rynek.

Moja jest z Francji i też nie było wzmocnienia. Generalnie sprawa dziwna i zaskakująca, nie wiem jak takie coś przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primerach też niektórych nie było tego wzmocnienia mam z niemiec w miarę bogata wersje kamera ksenon czujnik deszczu itp. a wzmocnienia zderzaka brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem almere przed fl z Belgii i miała wzmocnienie przed chłodnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...