Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32C] Pierwsze kilometry


michalb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, pierwsze 1.5k za nami.

 

najpierw mocne i lekkie minusy

 

- konsola/panel chłodzenia/grzania kaput: ma własną świadomość, nie chce się wyłączyć, pracuje tak jakby w trybie auto, nawet jak nie jest na auto, więc wieje kiedy chce, jak się już uspokoi, to przy ustawionych 16 stopniach, niezależnie czy AC czy nie to pizga gorącem, także komfort jazdy na dłuższą trasę średni, wizyta w ASO zamówiona

- byłem w Gdańsku w ASO Promotor?, nie zrobiło na mnie wrażenia, wręcz odwrotnie, odrzuciło mnie od siebie. Pomijając fakt, że lokal wygląda jak polmozbyt w '84, w środku zimno, herbaty nie zaproponowali (marki zdaje się dbają o takie pierdoły jak wizerunek i dostając autoryzację to raczej trzeba spełniać pewne wymogi), panowie fuczeli między sobą na siebie, słabo. Panel diagnostykę przeszedł więc co oni mogą zrobić? przy wyjeździe problem się uaktywnił znów - nie dało się wyłączyć wiania - no rozłożył ręce. także ten.

 

- ktoś już pisał, zdaje się porównując z Accordem, że audio nie powala, i faktycznie, tak jakby brakowało czegoś. ale to już jak bardzo chce się powydziwiać :D brakuje mi presetów, mały jeździ z tyłu i marudzi że muzyka i on nie może spać. to trzeba przerzucić dźwięk na przód, to mówi, że on już chce muzykę, więc na tył i tak w kółko, gdyby był preset to idealnie by się nadał

- również przy Hondzie ktoś pisał o pamięci foteli, przydałyby się, jak Różowa wsiadła wszystko poprzestawiała pod siebie :D

 

a teraz plusy dodatnie :D

 

- Jeździ się bardzo przyjemnie, wyżej się siedzi niż w Avensis :D przyjemny komfort jazdy, miękkie zawieszenie, ładnie amortyzuje na dziurach.

- Spalanie na trasie (2x600km) osiągnąłem komputerowo rzędu 8.6l oraz 8.1l (najpierw jechałem za szybko). Nie wiem jeszcze czy to dużo czy mało, uczę się benzyny ;)

- bagażnik pakowny, znajduję jako bardzo atrakcyjne drugie dno pod bagażnikiem (czy macie jakiś patent na to? jakieś plastikowe pudełka? w Ikea są za wysokie). Moja Różowa widząc taki bagażnik nie patyczkowała się w ograniczanie bagaży więc dopchany na max :D

- przydatne rozwiązanie przesuwanej tylnej kanapy

- tempomat fajnie działa, intuicyjnie

- zegary czytelne

- ogólnie jestem zadowolony i przyjemnie content

 

pozdrawiam,

mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konsoli,musisz niestety znaleźć serwis co to ogarnia(a są takie) i im się chce.O Promotorze słyszałem wiele niepochlebnych opinii więc mówię,źle trafiłeś.Funkcji radia o której pisałeś,nie ma chyba nawet wypasiony zamiennik chiński (a są o niebo lepsze od NC) O reszcie się nie wypowiem...sprawy rodzinne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, mam nadzieję, że w Krk ogarną, chociaż pewnie po prostu wymienią na inną. dzięki

 

mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie drugiego "dna"

Ja zakupilem na alledrgo 3 akie  skrzyneczki z pokrywami i zapinam je pasami zeby nie powypadaly mi "drobiazgi" z nich jak auto podskakuje

Podloge natomiast oklailem mata wygluszakaca ale glownie po to zeby skrzynki nie halaowaly i nie slizgaly sie po plastiku Trzymam w nich wszystkie "potrzebne" duperele

post-103421-0-54704600-1519638579_thumb.jpg

post-103421-0-64755700-1519638586_thumb.jpg

post-103421-0-58663300-1519638593_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, pierwsze 1.5k za nami.

 

najpierw mocne i lekkie minusy

 

- konsola/panel chłodzenia/grzania kaput: ma własną świadomość, nie chce się wyłączyć, pracuje tak jakby w trybie auto, nawet jak nie jest na auto, więc wieje kiedy chce, jak się już uspokoi, to przy ustawionych 16 stopniach, niezależnie czy AC czy nie to pizga gorącem, także komfort jazdy na dłuższą trasę średni, wizyta w ASO zamówiona

- byłem w Gdańsku w ASO Promotor?, nie zrobiło na mnie wrażenia, wręcz odwrotnie, odrzuciło mnie od siebie. Pomijając fakt, że lokal wygląda jak polmozbyt w '84, w środku zimno, herbaty nie zaproponowali (marki zdaje się dbają o takie pierdoły jak wizerunek i dostając autoryzację to raczej trzeba spełniać pewne wymogi), panowie fuczeli między sobą na siebie, słabo. Panel diagnostykę przeszedł więc co oni mogą zrobić? przy wyjeździe problem się uaktywnił znów - nie dało się wyłączyć wiania - no rozłożył ręce. także ten.

 

- ktoś już pisał, zdaje się porównując z Accordem, że audio nie powala, i faktycznie, tak jakby brakowało czegoś. ale to już jak bardzo chce się powydziwiać :D brakuje mi presetów, mały jeździ z tyłu i marudzi że muzyka i on nie może spać. to trzeba przerzucić dźwięk na przód, to mówi, że on już chce muzykę, więc na tył i tak w kółko, gdyby był preset to idealnie by się nadał

- również przy Hondzie ktoś pisał o pamięci foteli, przydałyby się, jak Różowa wsiadła wszystko poprzestawiała pod siebie :D

 

a teraz plusy dodatnie :D

 

- Jeździ się bardzo przyjemnie, wyżej się siedzi niż w Avensis :D przyjemny komfort jazdy, miękkie zawieszenie, ładnie amortyzuje na dziurach.

- Spalanie na trasie (2x600km) osiągnąłem komputerowo rzędu 8.6l oraz 8.1l (najpierw jechałem za szybko). Nie wiem jeszcze czy to dużo czy mało, uczę się benzyny ;)

- bagażnik pakowny, znajduję jako bardzo atrakcyjne drugie dno pod bagażnikiem (czy macie jakiś patent na to? jakieś plastikowe pudełka? w Ikea są za wysokie). Moja Różowa widząc taki bagażnik nie patyczkowała się w ograniczanie bagaży więc dopchany na max :D

- przydatne rozwiązanie przesuwanej tylnej kanapy

- tempomat fajnie działa, intuicyjnie

- zegary czytelne

- ogólnie jestem zadowolony i przyjemnie content

 

pozdrawiam,

mb

Ja rownież odwiedziłem serwis ASO w temacie magicznego zachowania klimy. 

Poinformowano mnie, że obniżono temp o 2 stopnie (i mozna obniżyć jeszcze gdybym miał taka wewnętrzna potrzebę). 

Dodatkowo przeszkolono mnie :) że w przypadku zadania tempreatury na  panelu np. 19 stopni system  będzie dążył do osiągniecia takiej temperatury wewnątrz  kabiny w jak najkrótszym czasie, co wiąże się z podawaniem ciepłego powietrza w okresie zimowym. Podobno latem się to zmieni i będzie odwrotnie.  Czas pewnie  pokaże słuszność tej teori:)

Może któryś z kolegów się wypowie  / potwierdzi powyższą teorię  lub podeślijcie namiary na serwisy w Polsce, które fizycznie ogarną ten temat od ręki.  

 

Auto już ponad 4 k na liczniku i poza tym jedynym mankamentem klimatyzacji sprawuje się super. Spalanie 8,1 - 9,5 l w zależnosci od nogi :)

Uważam , że w tym budżecie  i standardzie( wielkość/wyposażenie) nie kupimy nic lepszego ani nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś tą siatkę bo widzę że rozmiar ok :)

 

Nie pamietam gdzie ja kupowalem,ale to byla jakas uniwersalna siatka. Kupowalem jeszcze do Mitsubishi ASX i pasuje do X'a

Sprzedawcy zazwyczaj podaja do jakich aut moze sie nadawac wiec bez problemu cos znajdziesz dla Siebie :)

Zauwaz, ze siatka na koncu (tyl auta) jest zwiazana zeby lepiej ja dopasowac do konkretnego auta - mozna ja wydluzyc albo skrocic :)

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem skrzyneczki o wymiarach 400 x 300 x 85 [mm] i do nich pokrywy o wymiarach 405 x 305 x 12 [mm] - ten sam producent

Poszukaj w sieci to pownienies cos znalezc bo na alladrogo nie jest juz aktualna oferta a teraz tylko niebieskie widzialem.

Moze "wujek" Ci cos pomoze w tej materii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szybkicus, a miałeś z klimą tak, że jak całkowicie wyłączałeś nawiewy to one huczały na maxa?

 

mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szybkicus, a miałeś z klimą tak, że jak całkowicie wyłączałeś nawiewy to one huczały na maxa?

 

mb

Nie nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii temp. U mnie na stale nawiew ustawiony wylacznie na nogi. Z tylu tez pod fotelem jest nawiew wiec i tak ciepelko poleci do gory. Jak trzeba to nawiew na szybe stosuje. Nie uzywam nawiewow z deski w ogole. Temp ustawiona 17 i wlasciwie nie mam sie do czego przyczepic. Bardzo czesto w ogole nie uzywam nawiewu bo wole podgrzanie tylka, nawet przy minusie o ile nie jade wiecej niz 10 km.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc taka sytuacja. Okazuje się, że błędy powoduje mała prozaiczna rzecz. Kamera. Ehh, odłączę i pojeżdżę bez. zobaczymy.

 

mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerkę mam wpiętą do gniazdka zapalniczki, tego co jest na froncie. Właściwie nie przyszło mi to do głowy, mam tę kamerę od lat i jeździła w przeróżnych wozach. Więc nie pomyślałem.

 

mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rejestrator jazdy tez jest podpiety na stale w gniazdko obok USB i nigdy nie bylo problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, to stara kamerka, może jeszcze na lampach, a nie tranzystorach robiona :D mam w gniazdku też przejściówkę na 2usb, może przejściówka nie śmiga.

 

obadam temat i dam znać.

 

mb

 

edycja: no i faktycznie, odpiąłem rejestrator i wsio śmiga. Podpiąłem go do innego gniazda i znowu lipa, sprawdzam teraz przejściówki i kable, a na końcu inny rejestrator sprawdzę.

 

mb


No więc testów ciąg dalszy, taka sytuacja. Podpiąłem inny rejestrator, na innym kablu. Takie same reakcje pojazdu, konsola nawiewu fiksuje. W obu zapalniczkach, na desce rozdzielczej oraz w podłokietniku :S

Edytowane przez michalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz innym urzadzeniem np ladowarka telefonu. To nie kwestia urzadzen tylko gniazdek/bezpieczka moze byc. Jest jeszcze gniazdko w bagazniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba winny znaleziony, adapter/przejściówka USB. zmieniłem na inny i na razie śmiga. testuję dalej.

 

mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie działania ogrzewania/klimatyzacji - też już byłem w serwisie (Japan Motors w Warszawie) z tym tematem, w ubiegły piątek. Stwierdzili, że wersja po FL ma możliwość zmiany ustawień temperatury, obniżyli o 2 stopnie w dół. Dodatkowo poinformowano mnie, że w tym modelu ogrzewania działa w ten sposób, że pomimo braku trybu auto, podaje bardzo ciepłe powietrze, aż temperatura wnętrza osiągnie dany ustawiony poziom. Po regulacji ustawień temperatury grzania pokonywałem krótkie dystanse, więc na razie nie jestem w stanie stwierdzić na ile to pomogło, dodatkowo na zewnątrz duży mróz, więc ciężko o obiektywne opinie.

Dotychczas zbyt wysoka temperatura ogrzewania dokuczała mi na dłuższych trasach, 50 kilometrów i więcej. Przy ustawieniu trybu auto na 18 stopni, grzało niemiłosiernie, nawet po osiągnięciu tej temperatury. Zobaczę jak teraz będzie się sprawiał układ ogrzewania/klimatyzacji na dłuższej trasie, po dokonanej regulacji w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak już osiągnie 20 stopni, jakie sobie wymarzysz, i potem dasz na 16 to będzie wiało chłodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się tego jeszcze w pełni sprawdzić, bo pokonywałem zbyt krótkie dystanse po mieście. Kilka razy ustawiłem 22 stopnie, a po 20-30 minutach zmniejszyłem na 18 i dalej leciało ciepłe powietrze (klimatyzacja wyłączona). Jeżdżę też w kurtce puchowej. Tak jak napisałem bardziej wiarygodną opinią będę mógł się podzielić po jeździe na dłuższym dystansie bez kurtki puchowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie działania ogrzewania/klimatyzacji - też już byłem w serwisie (Japan Motors w Warszawie) z tym tematem, w ubiegły piątek. Stwierdzili, że wersja po FL ma możliwość zmiany ustawień temperatury, obniżyli o 2 stopnie w dół. Dodatkowo poinformowano mnie, że w tym modelu ogrzewania działa w ten sposób, że pomimo braku trybu auto, podaje bardzo ciepłe powietrze, aż temperatura wnętrza osiągnie dany ustawiony poziom. Po regulacji ustawień temperatury grzania pokonywałem krótkie dystanse, więc na razie nie jestem w stanie stwierdzić na ile to pomogło, dodatkowo na zewnątrz duży mróz, więc ciężko o obiektywne opinie.

Dotychczas zbyt wysoka temperatura ogrzewania dokuczała mi na dłuższych trasach, 50 kilometrów i więcej. Przy ustawieniu trybu auto na 18 stopni, grzało niemiłosiernie, nawet po osiągnięciu tej temperatury. Zobaczę jak teraz będzie się sprawiał układ ogrzewania/klimatyzacji na dłuższej trasie, po dokonanej regulacji w ASO.

czyli zrobii to samo co u mnie. Aby być obiektywnym co do tej teori czekam do ciepłej wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...