Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki macie przebieg na oryginalnym łańcuchu rozrządu ?


Caesar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 167k i zastanawiam się, czy to jest pora na jego wymianę ?

Jakie macie zdanie na ten temat? 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 175 tys .Te łańcuchy podobno są długowieczne?

Podobno ziemia jest plaska.

 

A łańcuchy na pewno nie są długowieczne. Zwłaszcza jeśli stosuje się interwały wymiany oleju zalecane przez Nissana. Przy tych zalecanych nawet przy przebiegu poniżej 100tkm może dojść do znacznego wydłużenia łańcucha i doprowadzić do powstania dziur w bloku silnika. Jeśli zastosujemy okresy pomiędzy wymianami oleju co ok 10tkm to można przyjąć, że łańcuch długo wytrzyma. Choć nie zawsze to się sprawdza. Sam wymieniłem cały rozrząd przy przebiegu 118tkm i wymianach oleju co 10tkm. Dolny łańcuch był już bardzo długi i dawał o sobie znać. A i ślizgi były już znacznie zużyte.

 

Ja nie ryzykowałem i wymieniłem rozrząd przy pierwszych objawach. Ot tak dla spokoju i pewności, że gdzieś w polu czy lesie nie zostanę z silnikiem w kawałkach.

 

Pozdr

ML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaśnięcie, hałas, nierówna praca - to na początek.

Na forum jest to dobrze opisane, poszperaj

Edytowane przez Mleczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

187 tyś obecnie. Samochód kupiony przy 174 tyś. Nie wiem jak często poprzedni właściciel wymieniał olej. Teraz przymierzam się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zaczął szurać przy 60tyś km. Po wymianie, zmieniam olej co 10 tyś i mam obecnie 92tyś km na liczniku - jest spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam olej co 10k począwszy od 100k przebiegu. Jest w miarę cicho, ale słychać go w zależności od tego:

jak przyspieszam i kiedy hamuję silnikiem - wtedy jest cicho,

ale przy jeździe ze stała prędkością - na małym, równym gazie - jest wyraźnie głośniej.

To znaczy, że napinacze nie dają rady - tak myślę.

Z uwagi na planowaną letnią wycieczkę 15k km muszę mieć gwarancję powrotu, wiec chyba do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam Nissana Frontier - amerykańska wersja w silnikiem V6 4.0. W tej chwili mam 296 tyś km i nic z rozrządem nie robiłem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mi rozrząd (Navara d40, silnik yd25) zaczął nagle dzwonić przy około 216 tysięcy. Po demontażu osłony okazało się, że był uszkodzony plastikowy ślizg. Ale może ślizg był uszkodzony, bo łańcuch się rozciągnął?

i informacje dodatkowe :

około 200 tysięcy padła turbina na trasie, zregenerowana

około 230 tysięcy wymieniona głowica bo znikał płyn oraz zregenerowano wtryskiwacze

około 235 tysięcy wymieniona jakaś listwa wtryskowa, nie pamietam, czy to była ta główna listwa wtryskowa 

potem przy ca 260 znowu turbina, zaraz potem regeneracja alternatora

przy 333 tysiącach utrata mocy na trasie, po przejechaniu z utratą mocy kilkudziesięciu kilometrów przedmuchanie szczelinki na bloku między cylindrami, przegrzanie silnika, uszkodzenie głowicy. I po silniku.

Obecnie składanie silnika ze szlifami na nowych częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

aso japońskie zaleca wymianę łańcuchów po 90kkm, ale....jeśli jest wszystko jest ok to można jeżdzić dalej tylko należy bezwzględnie co kilkadziesiat tyś km sprawdzać zużycie i wysunięcie napinaczy...

a to ze ori łańcuchy wytrzymują 200kkm nie znaczy iż mozna jeżdzić tak długo i czekać aż się odezwie bo czasem niestety odzywa się rozrząd tylko raz i to na krótką chwile. A pózniej płacz bo silniki są wadliwe....

era niewymienialnych łańcuchów rozrządu umarła na szrotach wraz z mercami które  10x szybciej gniły a nizeli łańcuch się naciągał....

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I tak minął rok od założenia tematu. Przy 175 k wymieniłem łańcuch na całkowicie nowy komplet OEM. Obecnie mam 200k i słychać go już wyraźnie - tak więc wniosek jest taki, że trzeba było wymienić tylko napinacze, a resztę zostawić - co polecam innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co założyłeś? Póki co jak rozmawiam z kolegami mechanikami to tylko Nissanowskie łańcuchy i napinacze dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem OEM: wszystkie koła, łańcuchy, napinacze i pompa vacum w sumie 20 pozycji na fakturze.

Obecnie napinacze trzymają extra, bo przy wymianie oleju początku prawie nie słychać, że nie ma ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz łańcuchów, które nie były w oryginalnych torebkach, reszta była charakterystycznie opakowana:  Nissan OEM,

A że dzisiaj wszytko można podrobić, to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan OEM. Pierwsze słyszę. Producent pewnie sobie napisał OEM.

OEM dla Nissana to kilka firm z których tylko część jest dostępna na naszym rynku w tym Aisin który produkuje np. pompy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może niedokładanie pamiętam, ale znam wygląd oryginalnych torebek części Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- czytam i w takim razie prośba- d40 delikatna eksploatacja,11 rok idzie, 195 tys,żadnych objawów nie słyszę.Czy wymienić coś profilaktycznie?No i w takim razie co?Komplet czy napinacze czy coś innego?Chcę jeszcze ze 3 lata pojeździć tym autem do ok 250 tys.Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słychać niczego niepokojącego, to nie ma co poprawiać.

Jeśli spojrzysz na wypowiedzi powyżej, niektórzy maja całkiem ładne przebiegi bez wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...