Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spawarka


Pawel084
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wielu z was ma doświadczenie w sprawach spawarek których można używać do spawania cienkich blach samochodowych.

Rozglądam się powoli za taką spawarką,ale nie jestem za bardzo na czasie.

Kiedyś używano zazwyczaj mig-ów,ale teraz też są jakieś inne, bez gazowe.

Nie wiem czy będą się one nadawały do amatorski prac warsztatowych?

Proszę o kilka propozycji czym warto się zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kiedyś DEDRĘ 200  na elektrody z Tigiem, musiałem przerobić przyczepę pod jacht i po chwili zamówiłem migomat :D bo ta to dla cierpliwych inaczej :D a są też druty w osłonie i wtedy nie potrzebujesz gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem o tych z drutem w osłonie.Waham się między nią a tradycyjnym migiem.

Migiem miałem okazję spawać wielokrotnie,natomiast z tą z drutem w osłonie nie miałem w ogóle do czynienie.

Z racji na swoje gabaryty i brak butli wydaję się być bardziej poręczna niż mig.

Zależy mi na tym aby ktoś mi polecił konkretny model,bo moje doświadczenie w tym temacie jest bardzo słabe.

Edytowane przez Pawel084
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz tradycyjną  drut w osłonie stosuje się jak jest np wiatr praca na wysokości itp ,butle nie musisz kupować od razu możesz wynająć . Miga  najlepiej jakiegoś markowego żeby z serwisem nie było problemu . Czasem lepiej używanego kupić niż iść w takie co z daleka pachną ryżem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobię.

Poszukam tradycyjnego miga.

Nigdy nie miałem zaufania do chinoli,wolę kupić nowy markowy sprzęt,żebym tez miał dostęp do części jakby coś klękło.

Wielu ludzi z tego co czytałem chwali właśnie te Magnum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze migomatu trzeba wziąć pod uwagę posiadane zasilanie (jedno- czy trójfazowe) i jakie jest zabezpieczenie przedlicznikowe.  Z racji tego, że zakup jest raczej z tych "na lata" i planowane użycie do cienkich blach karoseryjnych z czasem może okazać się niewystarczające (tym bardziej przy Terrano :)), warto przemyśleć kupno czegoś mocniejszego (prąd spawania min. 190-200A). Dobrym parametrem charakteryzującym migomat jest cykl pracy, charakteryzującym jej sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na Besterze 1801

5-6 lat i hula bez zarzutu (upsss, odpukać)

 

post-48849-0-57261100-1519077615_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem leci w nich sterowanie (płyta US71-2), ale można ją dostać bez problemu. Mimo wszystko bezawaryjności życzę :)

Jednak stary Bester (przed wykupem przez Lincoln'a) był bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja śmigam na Besterze 1801

5-6 lat i hula bez zarzutu (upsss, odpukać)

 

attachicon.gifDSC_0001.JPG

a ja tu się tak przyglądam :D i cio to leży na polbruku :D :D może jakies wymiary :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radkowi "Połamanemu" wystrugałem do Pajero ... Rumunię z Żółwikiem objechał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...