Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

qashqai po remoncie silnika na zimnym gaśnie i brak mocy


piter88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Qashqaia 2.0 benzyna 141km, rok 2008, silnik mr20de. Posiada również instalacje gazową Samochód brał olej, zrobiliśmy remont silnika tzn. wymienione zostały pierścienie, uszczelniacze zaworów, oczyszczone z nagaru tłoki, dotarte zawory, wszystkie elementy oczyszczone. Po złożeniu auto odpala normalnie, ale na zimnym silniku gaśnie po dojechaniu do kilku pierwszych skrzyżowań (w tym momencie występują problemy z uruchomieniem). Gdy jest zimny nie ma również mocy. Objawy te występują zarówno na benzynie i na gazie. Rozrząd rozebrany jeszcze raz, nie było zgodności na wariatorze. Wałek ssący nie zgrywał się względem reszty rozrządu. Wariator rozkręcony, oczyszczony, ustawiony pod rozrząd i złożony. Rozpadł się czujnik zmiennych faz rozrządu, został wymieniony na nowy. Po złożeniu brak poprawy. Czyli zimny gaśnie i brak mocy, jak rozgrzany zachowuje się normalnie. Dodatkowo namierzyliśmy za mały luz zaworowy (okazało się że hydrauliki są regulowane). Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

podłącz scaner i sprawdź temperaturę (czujnik temperatury)

Witam. Mam ten sam problem,diagnoza mechanika jest taka ze mam wypalone gniazdo zawodowe i nie domyka brak jest ciśnienia na jednym cylindrze.Na trzech jest prawidłowe 14 a jeden ma 8.Jestem juz po jednym remoncie gniazd i po przejechaniu 30 tys powtórka z rozrywki.Miały być założone wzmocnione i auto miało jeździć bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram auto od mechanika który rzetelnie mi zdiagnozowal auto i będę wiedział dokładnie który cylider.

Odebrałem auto.Diagnoza nie jest jednoznaczna .Ciśnienie jest równe na 1,3,4 ma 13.5 a na 2 od rozrzadu ma 10.5 .

Czy to może mieć wpływ na słabą moc i gasniecie na zimnym silniku.Chciałbym dodać że ta dolegliwość nastąpiła po zmianie oleju 5w50 mobil,czysto by było zmienić na inny o innej lepkości. Auto jak się rozgrzeje jeździ normalnie.Jak mialem poprzednio zawory wypalone to na 4 cylindrze nie było wcale ciśnienia a na 2 był spory ubytek i bardzo kopcił a teraz tych objawów nie ma tylko słabość na zimnym.Moje pytanie czy może to być olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzetelnie byłoby, gdyby mechanik oprócz sprawdzenia kompresji, wykonał również próbę olejową. Rożnica ciśnień pomiędzy poszczególnymi cylindrami nie powinna być większa niż 10%. Masz ok. 22%, czyli silnik kwalifikowałby się do remontu. Ale jeśli wcześniej miałeś robioną głowicę, to powinny być również ustawione luzy zaworowe (na drugim prawdopodobnie niedomknięty zawór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podejrzewany jest wypalenie drugiego zaworu tylko dlaczego 2.Czy hydrauliczne zawory się reguluje i czy to by coś pomogło bo nie uśmiecha mi się ponowne ściąganie glowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik MR20DE ma luzy zaworowe regulowane szklankami, poprzez ich wymianę. Przed ściągnięciem głowicy (koszty), sprawdziłbym luzy zaworowe. Jaki przebieg po remoncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35000.w listopadzie jak byłem u gazownika

wszystkie parametry były w porządku.

Ostatni mechanik co diagnozowal zaryzykowalby wymianę tylko szklanek.

Mój silnik to 1.6 benzyna z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw niech zrobi próbę olejową - będzie wiadomo jaka przyczyna. W tym silniku przy pracy na LPG, zawory sprawdza się co max. 25-30 tkm.

Dla HR16DE nominalne ciśnienie to 15,4 bar, minimum 12,95 a różnica pomiędzy cylindrami nie większa niż 1,0 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...