Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

schemat instalacji/łączenie lewy tylny słupek


hero79

Rekomendowane odpowiedzi

Doby wieczór.

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i to jest mój pierwszy post.

Zakupiłem używanego Juke i mam kilka rzeczy do ogarnięcia - co za tym idzie kilka pytań i prośbę o pomoc do Was.

 

1) potrzebuję schemat instalacji elektrycznej lewego tylnego słupka. (w klapie mam instalację po lifcie, a kostka w aucie jest przedliftowa - kostki do siebie nie pasują, chcę to poprzekładać, połączyć, ale nie wiem jak - kolory przewodów nie są takie same co za tym idzie mam problem.. Dodatkowo instalacja w aucie ma dwie kostki (domyślam się, że ta mniejsze z dwoma kablami to podgrzewanie tylnej szyby, to by pasowało, bo w klapie dwa przewody za to odpowiadające są grubsze w tej kostce).

Co do kamery i reszty nie mam pojęcia które to kable.

 

2) Tylne lampy mam poliftowe - lewa w pełni sprawna - wszystko działa. Gorzej z prawą! Nie działa postój - ani led ani żarówka. żarówki zamieniałem z lewej lampy na prawą - to samo. Czy trzeba programować lampy po zmianie? help!

 

Update: sprawdziłem wiązkę i brak napięcia na szarym kablu od postoju. Sprawdziłem czy nie ma przerwy na tym kablu na wiązce w progu - jest ok! Nie mam pojęcia gdzie szukać dalej :(

 

3) Nawigacja - update. Czy da się to zrobić we własnym zakresie? moja to Connect 2 - w serwisie cena jest wysoka, na ebay już lepiej, pytanie czy da się wgrać na swoją kartę obecną bądź nową.

 

pozdrawiam Was.

ad1 Zrobiłem we własnym zakresie - okazało się, że wiązka jest identyczna, ale słabo oznaczona - jakby markerem pomazane gdzieniegdzie, ale się udało.

ad2 również we własnym zakresie - bezpiecznik w komorze silnika pod rurą do filtra powietrza... to mnie zdziwiło dość mocno... pomysł rodem z Francji.. - nie działała tylna lampa, prawa - postój oraz podświetlenie tablicy rej.

https://www.justanswer.com/nissan/7clr7-juke-no-rear-tail-lights-2012-juke.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...