Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drgania na 2 i 3 przy przyspieszaniu


tomboym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem w qashqaiu polegający na tym, że podczas przyspieszania na 2 i 3 pomiędzy 2 - 3 tys obrotów czuć drgania w samochodzie od strony kierowcy. Problem występuje w skrzyni manualnej, silnik diesel. Podczas podniesienia samochodu, zostało zauważone, że efektem tych drgań jest drganie koła lewego przedniego od strony kierowcy, problem występuje tylko przy pewnych obrotach, czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mie to w pierwszej kolejności do sprawdzenia końcówki drążków oraz przeguby wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w qashqaiu polegający na tym, że podczas przyspieszania na 2 i 3 pomiędzy 2 - 3 tys obrotów czuć drgania w samochodzie od strony kierowcy. Problem występuje w skrzyni manualnej, silnik diesel. Podczas podniesienia samochodu, zostało zauważone, że efektem tych drgań jest drganie koła lewego przedniego od strony kierowcy, problem występuje tylko przy pewnych obrotach, czy ktoś spotkał się z tym problemem?

2 i 3 to są najwyższe prędkości obrotowe podczas rozpędzania samochodu.Jak podnosiłeś samochód nie stwierdziłeś przypadkiem bicia półosi?  wiele przyczyn może być,zaczął bym od poduszek skrzyni,i dalej kontrola półosi i przegubu wewnętrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, koła były wyważone. Przegub i półosie nie były sprawdzane. Dodam jeszcze, że objawy pojawiły się po usztywnieniu zawieszenia, czyli po wymianie łacznika stabilizatora, końcówki drążka kierowniczego oraz tulejki stablizatora. A jak zdiagnozować czy to poduszka skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Łysego,bardzo mądrze prawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała drgdania są też przy wrzuceniu na luz i hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...