Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wypadanie zapłonu 350Z DE


jaceknet

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych forumowiczów, 

jest to mój pierwszy post pomimo ze juz jakis czas jestem na forum i jestem juz prawie rok włascicielem Z-ki...mam problem z wypadaniem zapłonu po rozgrzaniu silnika na wolnych obrotach lekko faluje oraz puka w wydechu, rano po odpaleniu na zimnym jest ok bo jest na ssaniu...

...po krótce opiszę jak wyglądała historia....nie wiem czy ma to związek a początkowo tak sądziłem - zawiesiłem sie na łączce gdzie był parking niby nic sie nie stało wydech nie ruszony nie było oznak uszkodzen naruszen-pierwsza mysl ze gdzies nieszczelność i sonda moze uszkodzona...podpięcie na klipie 0 błędów....podczas wymiany oleju wymieniłem świece i zrobiona regulacja zaworów...nadal zapłon wypadał więc moze cewki...na clipie nadal 0 błędów do momentu podmiany cewek (najpierw 3 po jednej stronie-nic nie dało-później te stare poszły na drugą stronę ) tez nic nie dało...ale po 3 odpaleniu i przejechaniu 5km wywaliło checka [P1147 podgrzewana sonda lambda 2 (rząd 1)] więc pytanie o którą sondę chodzi i czy to moze być przyczyną wypadania zapłonu...będę wdzięczny za wszelkie wskazówki...pozdro

 

ps nissan 350z Z33 DE280KM bez gazu Pb95 świece boscha

post-107200-0-20403100-1519042351_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo nie włąściwe ale to nie wpływan a wypadanie zapłonu...

Ps. ciśnienie na garach mierzyłeś ??

Wszystko wskazuje na nie sprawne wtryski paliwa nie równo leją - parę razy się z tym spotkałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mierzyłem i w sumie w lu jak narazie nie mam gdzie...


aha zapomniałem dodać ze po skasowaniu checka za 2razem już go nie wywala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pooglądaj jeszcze dokładnie połączenie wtyczki sondy czy kabla nie uwaliło, sprawdź na zimnym czy masz opór na grzałce sondy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...