Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Interfejs diagnostyczny ELM327


samson996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kabelek do diagnostyki samochodowej ELM327 , V1,5 OBDII 2 oraz POLSKI USB VAG KKL. Próbowałem podłączyć pod mikrusia ale PCMSCAN nie wykrywał mi interfejsów. 

Ma ktoś może propozycje jakiego programu mógłbym użyć i czy faktycznie te interfejsy są odpowiednie do mojej Diesla 1.5 2003 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porty sprawdzone, jednak wykrywa urządzenie ale nie może się z nim połączyć. Mam wątpliwości co do ELMa akurat w tym modelu Micry, czy to nie bedzie jednak VAG KKL OBD2 ?

Jest to model 2003 diesla więc ten model może obsługiwać VAG KKL tylko , z tego co wyczytalem na http://www.nissandatascan.com/ w zakładce Nissan Data Scan II .

Możesz zerknąć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zassasz ten program to jest szansa, spróbuj na androida wersję litle  problemem w Twoim przypadku nie  jest auto tylko silnik :) i rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dostanę interfejs bezprzewodowy to spróbuję. Póki co na ELMie sprawdzałem już kilka programów kompatybilnych i się wykładały. Zobaczymy czy załapie.

 

Dzięki za podpowiedź, będziemy działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam zwykły kabel KKL najtańszy i Nissan DataScan II ver 2.53 full.

chodzi jak złoto.

 

na telefonie wszystkie aplikacje łączą się z iCar Bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przerabiałem ten temat. Jeśli masz kabelek ELM327 (nie VAG KKL bo tym nic nie zrobisz) to stosując ogólnodostępne programy połączysz się z ECU silnika, możesz np. odczytywać i kasować błędy dotyczące silnika i tylko silnika. Nie odczytasz i nie skasujesz np. błędów dotyczących poduszek czy wspomagania kierownicy. Do tego potrzebny jest CLIP.

Mam nadzieję, że pomogłem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przerabiałem ten temat. Jeśli masz kabelek ELM327 (nie VAG KKL bo tym nic nie zrobisz) to stosując ogólnodostępne programy połączysz się z ECU silnika, możesz np. odczytywać i kasować błędy dotyczące silnika i tylko silnika. Nie odczytasz i nie skasujesz np. błędów dotyczących poduszek czy wspomagania kierownicy. Do tego potrzebny jest CLIP.

Mam nadzieję, że pomogłem,

 

Masz rację ponieważ benzyna. ELM (z tego co czytałem) obsługuje benzyne od 2001. O dieslu pisalo że od 2003 interfejs jest obslugiwany ale nie kazdy model łapie. Moze dlatego nie chce mi załapać ELMa? 

ja używam zwykły kabel KKL najtańszy i Nissan DataScan II ver 2.53 full.

chodzi jak złoto.

 

na telefonie wszystkie aplikacje łączą się z iCar Bluetooth

 Będę testował,   czekam na odbiornik BT

Edytowane przez samson996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki rocznik? 

 

 

2004 1.4

 

na BT jest to ELM

na USB KKL

Twoim problemem jest silnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam http://www.nissandatascan.com 

Tu ciekawostka bo :

The Nissan DataScan II is intended for newer Nissan cars equipped with gray 16 pin OBDII connecter and use Consult II protocol over K line (DDL2)

The ELM adaptors are not compatible.

 

program fajny - dużo opcji, możliwość testów, adaptacji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nim jakby zresetować mapę silnika ? Przywrócić do fabrycznych ustawień, lub coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma taką funkcję :

 

Clear Self Learn – clears the Air/Fuel Base Self Learn map. While running in a closed loop mode the ECM continuously monitors the Oxygen sensors and corrects the fuel mixture. Those corrections are saved in ECM’s memory. The ECM uses the saved corrections to quickly achieve the optimum A/F ratio. This function erases those corrections from the memory and forces the ECM to relearn them.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem u kolegi polega cały czas na posiadanym silniku w aucie a powiązanie tego z rocznikiem daje mizerne szanse na obsługę jakimkolwiek pozaserwisowym tanim zamiennikiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robię źle ale nadal nie mogę się połączyć. KKL Vag też nie działa. Sterowniki ładnie zainstalowane wykrywa go na vag 409 ale gdy chce zajrzeć w parametry to wysiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...