Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pęknięta przednia szyba po nocnym postoju samochodu


Morette

Rekomendowane odpowiedzi

Po nocnym postoju samochodu, po wejściu do środka zauważyłem pęknięcie przedniej szyby. Bardzo mnie to zdziwiło !!!

Czy to działanie mrozu??

Pęknięcie zaczyna się od dołu szyby, pod plastikiem podszybia (na wysokości wycieraczek) i wychodzi ku górze.

Zbadałem całe pęknięcie i na całej jego linii nie widać mechanicznego uszkodzenia (uderzenia od kamienia) 

Wygląda to na jakieś naprężenia nadwozia??

 

Czy taka usterka być może wada podlega gwarancji ?? 

Gdzie zgłosić się na wymianę szyby? 

Co z kalibracją kamer?

 

Czy ktoś miał podobną sytuację, ewentualnie działał w temacie wymiany przedniej szyby??

 

Szyba z ogrzewaniem.

 

post-97921-0-44280200-1519373062_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika że to naprężenie nadwozia spowodowało pęknięcie, coś spartolili przy składaniu, do serwisu jak na gwarancji i nie dać się spławić. Kalibracja kamer przy wymianie szyby raczej jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A auto stało na płaskim czy "przekoszone" np kołami na chodniku/krawężniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo woda się gdzies dostała... i podczas mrozów powstały naprężenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna się woda dostać stąd moje przypuszczenie że w czasie montażu coś zle poskręcali.

Wprawdzie nie z szybą miałem przygodę swego czasu w Hondzie ale też skopany montaż, w czasie jazdy trzaski z tyłu i za licho nie można było znaleźć przyczyny, dopiero jakiś bardziej kumaty mechanior zdemontował tylne siedzenia i poluzował śruby mocujące blachy i poskręcał na nowo, nastała błoga cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest kupione z pierwszej ręki to może być spartolony montaż tak jak zauważył kolega wyżej, jeśli kupiłeś od handlarza to różnie  może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny przypadek i na pierwszy rzut oka tez nic nie było widać.

Niestety spece od szyb dosłownie pod lupą prawie przy samym plastiku wskazali mi miejsce po uderzeniu kamyka. :( Jakby kwarcem...

A może ktoś życzliwy...? Bo samego uderzenia nie kojarzę kompletnie ;)

Szybę wymieniałem w ASO YAMA Bydgoszcz. Wklejona idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...