Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z rozrusznikiem


milk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jakoś z czwartku na piątek w nocy był mróz ok. -27C. Rano wsiadając do mojej Natalcii zacząłem grzać święcę z 5 razy i palić samochód.
Niestety nie odpalił, gdyż okazało się, że paliwo prawdopodobnie zamarzło, pompka przy filtrze paliwa nie działa(BP Station the best  :thumbsdown:). 
Auto próbowałem palić cały czas dopóki nie rozładowało się aku. Wróciłem z pracy po 20, postanowiłem jeszcze polać filtr paliwa gorącą wodą i pompka elegancko już chodziła.

Od razu przeszedłem do ponownej próby odpalenia z kabli. Niestety bez skutku, ładowałem z innego auta z kabli aku praktycznie godzinę.

Podczas odpalania słyszałem tylko bendix jak wybija nic więcej.

Samochód odpaliłem na popych na trójce, ale udało mi się to zrobić tylko raz (wyślizgana droga i koła zachowywały się jak na lodowisku, więc ciężko).

Dodam, że miałem walniętą uszczelkę pod głowicą i z dwa tygodnie temu sobie zrobiłem ją na cacy.
Niestety dzień przed mega mrozem rozerwało rurę przy opasce z obudowy termostatu do chłodnicy i jest troszku mokro w tamtej okolicy (stara rura, straciła swoje wartości, bo prawdopodobnie nie była wymieniana od nowości Nissanka).
Więc moje pytanie brzmi.
1) Szczotki się zawiesiły?
2) Szczotki do wymiany bo przepalone od tego kręcenia?
3) Możliwe, że zalało rozrusznik przez płyn chłodniczy?
Pozdrawiam i liczę na jakąkolwiek pomoc  :doctor: 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzień przed mega mrozem rozerwało rurę przy opasce z obudowy termostatu do chłodnicy i jest troszku mokro w tamtej okolicy (stara rura, straciła swoje wartości, bo prawdopodobnie nie była wymieniana od nowości Nissanka).

miales nieodpowiedni plyn chlodniczy czy rura zostala przetarta przez opaske?

 

ad rem tak czy inaczej rozrusznik nalezy wymontowac i oddac do regeneracji

punkt nr 3 bym wykluczyl bo skoro bendix 'wybija' tzn. ze 'zalanie' (jesli nawet nastapilo, nie zaszkodzilo mu)

przyczyna moze rowniez byc wyrobienie tulei na ktorej osadzone sa osie wirnika, inna mozliwa przyczyna jest uszkodzenie zebow wirnika lub kola zamachowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska przetarła, jutro z rana wymieniam rurę i jadę do elektromechanika więc myślę, że samochodzik będzie na popołudnie lub wieczór zrobiony.

Co do jakości płynu to jestem pewien, że jest okej. 


Jak to powiedział elektromechanik "Panie tutaj wszystko przepalone, wymiana wszystkiego jakieś 250 zł".
Także jutro z rana zmierzam na szrot kupić rozrusznik. Dzięki za pomoc. Temat można zamknać  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz za 100-150 zł następny szrot, na którym pojeździsz do następnej zimy i temat powróci jak bumerang. Już lepiej zregenerować swój dotychczasowy lub kupić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...