Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reflektory Full Led


Bajer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu zostałem "obsobaczony", że śmiałem poruszyć temat w nieodpowiednim wątki, więc próbuję tutaj...

Mam nadzieję, że już nikomu to nie będzie przeszkadzać :whistle:

 

Otóż mam Qq wyposażonego w reflektory Full Led z funkcją doświetlenia zakrętów.

Ale zauważyłem, ze tylko prawy reflektor jest "skrętny". Lewy natomiast stale jest ustawiony na wprost.

Czy to tak ma być? Czy ktoś wie coś na ten temat?

Ps. W instrukcji nie ma ani słowa na temat tych lamp.

Edytowane przez Bajer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to gdzieś rozkminiali i okazało się że tylko jedno oko na Maroko,drugie na Zanzibar.Czyli jest tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ledy i nie zauważyłem żadnej skrętności... chyba, że skrętne pojawiły się dopiero w wersji po FL'u. 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ledy i nie zauważyłem żadnej skrętności... chyba, że skrętne pojawiły się dopiero w wersji po FL'u. 

Bo ta "skrętność" to opcja... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "inżyniery" wymyśliły "se", że jakby dały też w lewo, to by mogło oślepiać tych z naprzeciwka ;) albo księgowi powiedzieli tak, ale o połowę taniej. U mnie Tuśku, mam przy skręcaniu w obie strony dodatkowe diody led w reflektorach, które dają sporo światła (zdecydowanie więcej niż przeciwmgielne, więc jak ktoś chce, to może.

Przypomina mi ta sytuacja trochę tą rodem z VW, gdzie prawe lusterka robiono mniejsze i też ubrane to było w ideologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko VW ale Audi i Meśki z lat 90 też miały. Ja znam tłumaczenie wąskimi uliczkami w miastach i w ten sposób próbowali zmniejszyć szerokość auta. Dzisiaj lusterka mamy nie dość że składane to jeszcze elektrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji faktycznie nie ma nic na ten temat ale doświetlanie zakrętu w lewo działa tylko że uaktywnia się dopiero przy prędkości powyżej 10 km/h w każdym bądź razie tak u mnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A może ktoś wstawi tu skan że tylko prawy działa jak samochód stoi. Lewy tylko od pewnej prędkości. Jest to wyraźnie napisane w instrukcji ale kto by to czytał....

No chyba że potwierdzenie "skrętkości" tylko prawego reflektora jest jednocześnie deklaracją o jej nieczytaniu ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamilcz! Na ty forum honorem jest nie czytać instrukcji. Żadnych! Nigdy! Lepiej dyskutować przez ileś stron o czymś oczywistym.

Tak przy okazji - to jest nas dwóch, których czytanie nie męczy.

A zaraz zlecą się Ci co najwięcej będą mieli do powiedzenia na jej temat, którzy jej w ręce nie mieli - że instrukcja jest do odbytu i w ogóóóle Panie: błund na błundzie...

;-)))

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie coś,co każdy facet ma w małym palcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa to już wiem jak to jest i do czego służy :jump:

Instrukcja jest do d.... według większości ale JACKO29 woli używać do tego małego palca razem z innymi prawdziwymi facetami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy facet nie czyta instrukcji,on wie wszystko... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jest możliwość w naszych QQ załączenie (przez ingerencję w system) doświetlania zakrętów światłami przeciwmgielnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrycy w salonach nie ogarniają consulta a my mamy wiedzieć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że nie znam tutaj nikogo,kto by przyswoił consulta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma takiej możliwości (wiedzy) to może ktoś montował dodatkowy moduł doświetlenia na zakrętach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie zakrętów przez dodatkowe reflektorki robi firma Hella. Nazywa to Dyna View Evo 2. Nie widziałem żeby ostatnio ktoś to oferował ale poczytaj sobie LINK  lub poczytaj i pooglądaj jak wygląda na samochodzie LINK 

Ja przeczytasz to dowiesz się że doświetlanie zakrętów przeciwmgłowymi nie zdaje egzaminu.

Tak po prawdzie to wracałem dzisiaj w nocy kilkanaście km w dość gęstej mgle i przy reflektorach LED posiadanie świateł przeciwmgłowych jest lekko bez sensu. Tam gdzie świeciły, świecą tez LED-y a przeciwmgłowe zmieniały tylko kolor tego kawałka oświetlonej drogi na lekko ciepły. Ale może ja szczęścia do mgły nie mam przez te kilkaset km...  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło małe nieporozumienie. Ja mam Acente i ona nie ma full led, jednak sprawa dotyczy wszystkich QQ. Chodzi o wykorzystanie oryginalnych świateł przeciwmgielnych do doświetlania. Jak system QQ nie ma takiej opcji do  uruchomienia to myślę o zamontowaniu takiego modułu Moduł doświetlania zakrętów Tytan DS454 (Uniwersalny),  jednak wymaga on trochę ingerencji w elektrykę auta i mam obawy jak zareaguje nissan podczas przeglądów gwarancyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...