Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

UPG regeneracja głowicy i problem z zaworami


crazykill
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie ,padła UPG z powodu pekniecia węza i ubytku plynu ,zregenerowalem glowice , po zamontowaniu wszystkiego do kupy okazalo soie ze zawory jest słychac co z tym dalej zrobic??

post-92414-0-74237300-1520682101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie ,padła UPG z powodu pekniecia węza i ubytku plynu ,zregenerowalem glowice , po zamontowaniu wszystkiego do kupy okazalo soie ze zawory jest słychac co z tym dalej zrobic??

Jeżeli planowałeś głowicę to uszczelka powinna być grubsza. bo inaczej trzonki zaworów będą za bardzo wystawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto oddane do spr slaba moc i stukanie zaworow !! (glosniejsze niz przed oddaniem) auto przymulone ....i wyraznie glosne!!


Sprawa sie wyjasniła zawory klepią bo fachowiec odpowiedzialny za regeneracje głowicy uznal ze w serwis A data (czy jakoś tak)  primera p12 silnik qr20de ma luz od 0.30 do o.40(z tego co kiedys pisal DINO 0.24 intake &0.26 exhaust na cold) .fachowiec sie tłumaczy ze auto jest na lpg wiec dał luzy 0.45lub nawet 0.55.....57 tłumacząc sie ze zawory siądą 0.5 i po 20 tyś km zawory będą cichutkie (a gwarancje dał na 6 miesiecy;)

!!!!!!!!!!i teraz mam pytanie do pana DINO czy to ma sens?? jakie dać bezpieczne luzy zaworowe do auta lpg  gdy zawory  moga jeszcze siąsc?? (aby nie sciagac za jakis czas szklanek i nie jechac szlifować)  0.34?? 040??% intake 0.36 ?? 42??exhaust??

 

PS.fachowiec powiedzial ze zalatwi nad wymiarowe szklanki ;) i ze jak sie zdecyduje na taki krok gwarancja na głowice ginie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień fachowca :D ma zrobić tak jak jest w manualu i żadna gwarancja na głowicę nie mija  a jak się tak upiera to niech napisze to na papierze i podpisze się przy tym, jak sie nadal będzie upierał to poproś o opinię rzeczoznawcę, gość jak dla mnie jest id...........ą, idąc jego rozumowaniem po co sprawdzać luzy jak lepiej ustawić więcej i mieć z bani, zapytaj się go czy wie po co sa luzy zaworowe :D bo może musi się dokształcić :D i zapytaj dlaczego teraz klepie i nei ma mocy :D   zasilanie w paliwo nie ma znaczenia dla ustawiania luzu zaworowego tylko ewentualnie na częstotliwość ich sprawdzania 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec z wzgledu ze zawory (mogą sie troche opuscic podobno ) mogł bym w gornej granicy tolerancji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzy na zimnym:

ssący: 0,25-0,33

wydech: 0,32-0,40

i powiedz, że takie chcesz bo tak wskazuje instrukcja a pierdy o tym, że siądą po 20kkm to bzdura, chyba, że gaz nie będzie wyregulowany i będzie cały czas ubogo, wtedy coś musi się spalić jak nie ma mieszanki i żaden większy luz nie pomoże. po 20kkm możesz ewentualnie sprawdzić jak wygląda luz ważne aby dobrze wystroić gaz.

ktoś to policzył i tak zaleca jak ma z tym problem to niech zgłosi do fabryki wniosek racjonalizatorski może go uwzględnią, matoł jeden 

Moja Ody (amerykan 3.5L) przejeździła na gazie ponad 140kkm (nie pamiętam dokładnie) i skończyła się regulacja, zrobione gniazda i jeździ na tych samych zaworach, rozmawiałem z właścicielem to nei wierzył w przebieg bo zazwyczaj to około 30kkm, wszystko kwestia regulacji i komponentów 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień fachowca :D ma zrobić tak jak jest w manualu i żadna gwarancja na głowicę nie mija  a jak się tak upiera to niech napisze to na papierze i podpisze się przy tym, jak sie nadal będzie upierał to poproś o opinię rzeczoznawcę, gość jak dla mnie jest id...........ą, idąc jego rozumowaniem po co sprawdzać luzy jak lepiej ustawić więcej i mieć z bani, zapytaj się go czy wie po co sa luzy zaworowe :D bo może musi się dokształcić :D i zapytaj dlaczego teraz klepie i nei ma mocy :D   zasilanie w paliwo nie ma znaczenia dla ustawiania luzu zaworowego tylko ewentualnie na częstotliwość ich sprawdzania 

Zgadzam się w całej rozciągłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet się nie pofatygował aby na cylindrach ustawic ten sam luz :D papudrak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke slabo to wygląda


Dino mam jeszcze pytanie na zimnym luz jest np 0.26 ->o32 a na cieplym 0.304 - 0.416 mm co te zawory zwiekszaja luz na ciepłym ?? bo czegos tu nie rozumiem;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Luz zaworowy

    (Sprawdzić wartość)

  • Gorący element

  • Wlot

    0.21 - 0.47(mm)
  • Wylot

    0.30 - 0.56(mm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem Dino jakie są .tylko na zimnym sa mniejsze a na gorącym wieksze .(wiekszy szczelinomiez)?? troszke to dziwne


wydaje mi sie  na chlopski rozum ze material gorący zwieksza objetosc a tu jest na odwrot;) i sie kurczy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valve clearance standard:
Hot Intake : 0.304 - 0.416 mm (0.012 - 0.016 in)
Exhaust : 0.308 - 0.432 mm (0.012 - 0.017 in)
Cold* Intake : 0.24 - 0.32 mm (0.009 - 0.013 in)
Exhaust : 0.26 - 0.34 mm (0.010 - 0.013 in)

 

skad masz te serwisowke u mnie pisze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem Dino jakie są .tylko na zimnym sa mniejsze a na gorącym wieksze .(wiekszy szczelinomiez)?? troszke to dziwne

wydaje mi sie  na chlopski rozum ze material gorący zwieksza objetosc a tu jest na odwrot;) i sie kurczy ;D

 

 

Zwiększył objętośc ale nie ten co tym myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne dyrdymały dobrze kombinujesz ale nie do końca.Pomyśl gdzie masz ten luz który się mierzy.

Dyrdymały to ten twój pseudo mechanik napisał z luzem 0.56.

Edytowane przez Fryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szkalnki niedostepne ,w aso 300 zeta za 1;) glowica 2 raz sciagana i poprawiana za free ;) Dino te zawory moga siasc ?? jak sobie dam np 024---032 i siada po paru tys (2lub 5 ) 005mm ?? co o tym sadzisz??


luzy poprawione za free (gratis 8 zaworow) auto chodzi ciszej niz przed remontem ;) luz na zaworach o30 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...