Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11B FL


Pavllo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem, to się demontuje elemnty, które można "ukraść" podczas transportu...np kołpaki i takie zaślepki , leżą w aucie...

Całe szczęście  :thumbsup: ...Bo już się martwiłem :dribble: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój GG ma pół roku i silnik 1.2 ale zaraz po zakupie także zalogowałem się na forum Nissana i grupie na FB. Można dowiedzieć się ciekawych rzeczy ale minus jest taki że jak ktoś pisze coś o awarii lub innych niepokojących objawach zapamiętuje się to i jak tylko wsiada do auta zwraca na to uwagę. Np mój egzemplarz póki co nie wziął grama oleju ale i tak to sprawdzam. Ja jestem mega zadowolony z auta choć mogę Ci podpowiedzieć żebyś przy odbiorze dokładnie obejrzał łączenia uszczelek i podsufigowki- w niektórych egzemplarzach nie jest to dokładnie dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będziesz zadowolony z silnika 1.6  ...po laniu do baku przynajmniej 98 oktan z Vervy na Orlenie lub tankowaniu na stacjach benzynowych zlokalizowanych za zachodnią granicą naszego kraju oraz wymianie filtra powietrza na sportowy przynajmniej takiej firmy jak K&N. Paliwa ekonomiczne 95 w naszej Ojczyźnie to syf i rzadko kiedy spełniają normy jakościowe przewidziane przez producenta. Te tubo doładowane silniki benzynowe są bardzo wrażliwe na jakość dostarczanego paliwa. Stwierdzam to po 45 tysiącach km zrobionych tym cudeńkiem. A panowie z V-techu w Katowicach w tym aucie przy bublowatej 95 zmierzyli 174,2 KM

Edytowane przez Kylonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zagranicznym paliwem moze i coś jest lepiej, ale ja przez Wiele lat tankowalem np mojego diesla czy benzyne żony na najtanszej stacji tj auchan i nigdy nic sie nie działo... Wtryskiwacze w dieslu były w bardzo dobrym stanie...

Ps

Moj jest z 24 października, wiec wtorkowy hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kylonek, paliwo jak paliwo. Musi spełniać normy i w większości przypadków je spełnia. Już nie te czasy, że było chrzczone. Choć oczywiście zdarzają się czarne owce, jak wszędzie. Przyjedź do mojej metropolii to zobaczysz jak Niemcy zabijają się o polskie paliwa.:D Przy okazji poobserwujesz jak ta rasa panów nieudolnie radzi sobie za kierownicą. Tym samym obalisz kolejny mit, o legendarnej niemieckiej kulturze jazdy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będziesz zadowolony z silnika 1.6 ...po laniu do baku przynajmniej 98 oktan z Vervy na Orlenie lub tankowaniu na stacjach benzynowych zlokalizowanych za zachodnią granicą naszego kraju oraz wymianie filtra powietrza na sportowy przynajmniej takiej firmy jak K&N. Paliwa ekonomiczne 95 w naszej Ojczyźnie to syf i rzadko kiedy spełniają normy jakościowe przewidziane przez producenta. Te tubo doładowane silniki benzynowe są bardzo wrażliwe na jakość dostarczanego paliwa.

A jak będzie tankował 95, nie za zachodnią granicą lub na stacji innej niż Orlen, to nie będzie zadowolony?

Kiedy w końcu zostanie obalony mit zachodniego paliwa? Kolejny cykl bajek z mchu i paproci...

Ps

Moj jest z 24 października, wiec wtorkowy hahahha

A moje auta są z rocznika 2016, tyle w temacie

Lata temu jak kupowałem auto używane, gość też mi mówił że jest z grudnia, a to już prawie kolejny rocznik...

Niektórzy niedługo urodziny aut będą obchodzili

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavllo - samochodzik ladnie sie prezentuje:)  Gratulacje:) Kolor nie moja bajka ale i tak jest ladny:) To teraz tylko powloka ochronna i cieszyc sie jazda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też proponuje powłokę ceramiczną położyć , dwa tygodnie temu zrobiłem ceramikę , jest różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie, ale koszt koło 4000PLN powiedzieli mi w salonie...tym sposobem to dojedziemy za auto do takiej kwoty, ze wolałbym Jeepa

chyba, że poza salonem można zrobić to taniej? albo samemu...tylko pewnie jest to pracochłonne..

 

aż tak kiepsko jest z lakierem?

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie nie mam powłoki ceramicznej tylko kwarcowa - Max Protect i jestem mega zadowolony. Zaplacilem tez spooooooooooooro mniej :)

 

Lakier kiepski jak w kazdym nowym samochodzie:) Ja z racji, ze prawie codziennie jezdze obwodnica Krakowa, mam na masce juz pare odpryskow. Przed nalozeniem powloki, zaplamkowali mi to zaprawka z salonu:)

Edytowane przez stasziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem niedawno Qashqai-a J11B FL 2017 r. w wersji Acenta i mam pytanie/ciekawostkę, mam w swoim autku radio cyfrowe DAB a w katalogach pisze, że radio cyfrowe jest od wersji N-conecta wzwyż, nie wiem czy mam jakiś specjalny egzemplarz czy może jest już to standard we wszystkich po liftingu a w salonie o tym nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zastrzega sobie prawo zmian danych i wyposażenia. To wszystko tłumaczy, wiele zmian wprowadza się na bieżąco i często dane katalogowe czy z instrukcji nie pokrywają się z rzeczywistością.

Przykład z mojego Hyundaia-Tucsona. Żarówki do realizacji doświetlania zakrętów w instr, H7 są Diody Led, Radio DAB na Windzie, a od października wprowadzili bez DAB na ANDROIDZIE, info o znakach i utrzymywaniu w pasie ruchu w tańszej comfort, gdzie tego miało nie być itp. Oczywiście zmiany w katalogu wprowadzili z kilku miesięcznym poślizgiem.

Doszło do kuriozalnych sytuacji, gdzie znajomy reklamował radio bo DAB nie miał, a ASOI próbowało to naprawić :jump: Taki przepływ informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś dostepna jakas instrukcja serwisowa do QQ J11?

Www.cardiagn.com

 

Nissan Qashqai Model J11 Series Service Repair Manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, jak jest zabezpieczone podwozie w qq j11(B)? W moim starym 9 letnim aucie cała podloga była pokryta jakby bitexem, 3 letnie auto zony ma ta warstwę tylko po prawej i lewej stronie, zaglebienie na srodku, gdzie idzie rura wydechowa juz tego nie ma, widomo, oszczednosci...

 

Jak jest w qq? Zaglądał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic i jak zamierzasz mieć auto dłużej to polecam coś zadziałać na własną rękę póki auto nowe i nie trzeba jeszcze walczyć świeżym nalotem. 
To już nie te czasy...

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak nie ma nic? Gola blacha na calej powierzchni? Bez zadnej warstwy bitumicznej nawet wzdłuż kół?

Wiem, ze teraz sie oszczędza, ale przewaznie daja ochronę chociaż po obu sttonach auta jakby wzdłuż kół

 

 

-update:

- ochrona podwozia standard oczywiście jest

 

Jako, że moje auto nie jest jeszcze gotowe to jeżdżę zastępczym nowym 1.2 qq.

 

Qq to bardzo fajne auto, na razie pozytywne wrażenie zrobiło

 

- jestem pod wrażeniem silnika 1.2, na prawdę daje rade... Szkoda, że ma problemy z olejem

- mam full ledy, sa super i... Nie wiem po co sa halogeny w tym aucie, ich włączenie nie daje nic!

- auto jest na prawdę ciche, nie znam wersji przed fl, ale wersja fl jest na prawdę cicha

- system multimedialny jest archaiczny, ale... Spełnia swoja rolę...

- szklany dach jest super

- nie mam wrażenia, że lakier rysuje sie od patrzenia...

- nie dokonca rozumiem działanie systemu antykolizyjnego-radaru, czasami pika, czasami nie... Musze poczytać instrukcje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestem po trasie 820km.

Pierwsza trasa 410km, na noc- mały ruch, drogi krajowe, max 120km/h jak sie dalo. Komp pokazuje 5.1 na koniec trasy... Rewelacja...

Powrót w dzien, wiekszy ruch, agresywniejsza i szybsza jazda... Spalanie 5.6...

Nawet jak zaniza-pewnie jak nic z pol litra- to i tak rewelacja jak na 1.6 w takiej budzie.

 

Światła led super- w porównaniu do zwykłych jakie mialem w poprzednim aucie to niebo a ziemia. Funkcja adaptacji działa rewelacyjnie (w przeciwieństwie do radaru heheh)

Oleju nie ubylo, nie przybyło, nie pachnie benzyna, plyn chlodniczy jest jak byl...

 

Aha- na forum ciagle piszecie, ze przednie gniazdo 12v ma stałe napięcie... Nie prawda - u mnie zanika po kilku minutach. Moze FL ma inaczej

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogeny uzywasz we mgle i to nie Tobie pomagaja ale innym uzytkownikom Ciebie widziec. A propos full ledów to pełna zgoda - są naprawde w dechę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...