Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Całościowy przegląd, wymiana olejów, filtrów


eryk93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem niedawno X-Traila (T31) 2009r 2.0 dci 150km i przymierzam sie do wymiany filtrów, olejów.

 

W związku z powyższym mam kilka pytań:

 

* Jaki olej wlać? Czy (Elf Evolution Full-Tech FE 5W30) będzie dobry?

* Jaki olej do skrzyni biegów i ile go wchodzi?

* Jaki płyn Hamulcowy?

 

Nie miałem nigdy styczności z Nissanem, także myślę, że tutaj znajdę najlepsze porady. Jeśli temat się powielił to wybaczcie, po porstu chcę zadbać o swój samochód tak by jeździł długo i w jak najlepszym stanie.

 

Za wszelkie porady będę wdzięczny, pozdrawiam ;)

Edytowane przez eryk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie oleje w samochodzie dopiera się wg norm producenta ,które zawsze są podane w instrukcji obsługi auta .

Wybór jest bardzo duży ,wiec nie będzie z tym żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że tutaj znajdę najlepsze porady. Jeśli temat się powielił to wybaczcie,

wpisz slowo 'olej' w wyszukiwarke, np. pierwsza, lepsza odpowiedz:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/96922-oleje-do-t-30-i-t-31/?hl=olej&do=findComment&comment=1004099

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, troche tego można znaleźć, ale kto szuka nie błądzi, dziękuję wam serdecznie  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Podłącze się pod temat.  Sam szukam auta, obecnie jednym z typów jest T31 w manualu.

Mam kilka pytań

Ile kosztuje wymiana płynów z filtrami (olejów), w skrzyni ?

Jakie są koszta tarcz, hamulców ?

I czy wasze nissany piją olej.

Ostatnio oglądałem T31 i koleś lał 1litr oleju do 10k kilometrów.

 

Kolego ery93. Jak można ile złociszy dałeś za swojego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz jaki silnik.

Każdy silnik bierze olej. Wszytko zależy ile. Nie wiem jaki miał nalot ten co oglądałeś.

W moim, przy przebiegu 240kkm, nie musiałem dolewać od zmiany do zmiany (co 15kkm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brania oleju to w żadnym X-trailu jaki posiadałem  nie dolewałem ani grama oleju od wymiany do wymiany.

Trzymam sie zasady stosowania oleju w 100% syntetycznego ,jego  wymiany  co 15 tys.km lub co rok.

Dobry ,sprawny silnik nie bierze oleju.

Ewentualne ubytki powinny mieścić się w w zakresie miarki na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abcdefw, co do ceny to za swój dałem 37tys, co do oleju w skrzyni, to nie powiem za wiele, mam automata więc wymieniać raczej nie będę. Do skrzynki wchodzi 7.5L oleju i zapłacisz za niego ok 350zł. Jeśli chodzi o silnik to za same filtry z olejem dałem ok 382zł. Olej wlałem z ELFA 5w30, jest nieco droższy, ale zalecany przez producenta ;)

Edytowane przez eryk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

T31 strasznie się mi podoba, zastanawiam się czy będzie mnie stać na to auto.

Szukam auta, z którym nie będę musiał jeździć do mechanika cały czas i zostawiać tam fortuny (tak było z pierwszym autem mazdą 323F BA).

 

Czyli koszt wymiany oleju to około 400zł z filtrami :)  - nie mało :D. w almerce N15 - płaciłem koło 120zł :D.

A pozostałe części eksploatacyjne ?

 

auto którym jeździłem to:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-salon-pl-1-wlas-xenon-panorama-hak-4x4-150km-bezwyp-fv23-ID6ztHDl.html

 

Do kupna komplet opon, akumulator, lusterko od strony kierowcy zniszczone, klapa od strony bagażnika zaczyna puchnąć, lewy tylni bok robiony była wgniotka (podobno wyciągany - nie szpachlowany) prawa strona coś nie tak, ale z nad kolami. Na zdjęciu można zobaczyć - to, plastiki odchodzą od nadkola. Przód i tył po ocierany.

Serwisowany - nie w ASO - jak można by wnioskować z kontekstu ogłoszenia, i dodatkowo brak pokrycia fakturami owe serwisowanie.

Podczas jazdy ściągało w jedną stronę - ale to może być wina różnego ciśnienia w kołach.

Wycięty DPF przy podobno 60tyś km.

I bierze olej jak pisałem wcześniej.

Czujnikiem lakieru nie sprawdzałem, VINu nie sprawdzałem, do mechanika do gruby przegląd nie brałem.

Edytowane przez abcdefw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że się napaliłeś, ale po:

1. Który sprzedający nie uzupełni ciśnienia w oponach przed udostępnieniem potencjalnemu kupcowi ? Ściema.

2. Skoro ma faktury, jakie poważniejsze naprawy były robione ? Sprzęgło, wtryski, dwumasa, zawieszenie, turbo, itp.

3. Tak jaki pisaliśmy wyżej, ja i Piotrek, silnik w dobrej kondycji nie ma prawa oczekiwać dolewek oleju między zmianami. Sprawdź ciśnienie sprężania na poszczególnych cylindrach, koniecznie na gorącym i podaj wartości na forum. Banalne badanie w otworach po wyjęciu świec żarowych.

4. Poproś dokładniejsze zdjęcia wnętrza (fotel kierownika, kierownica, lewarek, pedały) i miejsc korozji na nadwoziu, coś więcej będziemy mogli powiedzieć. Obleciałeś go czujnikiem grubości lakieru ?

5. Jak został wykastrowany z dpf ? Sterownik silnika był przeprogramowany, czy tylko jakiś emulator ? Puszka pospawana profesjonalnie, czy tylko rurka przelotowa ? Bo w razie czego do Berlina nie pojedziesz.

6. Butowałeś go w czasie jazdy ? Bardzo dymi ?

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berater - auto nie było przygotowywane do sprzedaży. Podjechałem w niedzielę bo w moim mieście stoi.

Auto z tej listy jest dla mnie skreślone, gość chce 33k - i tak licząc na początek musiałbym wsadzić w nie z 6-7 tyś

(blachy, koła, lusterko, akumulator, wymiany komponentów skoro nie ma faktur). Widziałem wycieki w nim - blok od przodu był mokry.

 

1. Ściąganie to tylko moja obserwacja i bez wnikliwości może to być kwestia ciśnień. Nie drążyłem tematu.

2. Faktur nie ma :)

 

Napisałem to wszystko - może ktoś chce coś wiedzieć o tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...