Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy wersja FL ma grubsze uszczelki w drzwiach?


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proste i szybkie pytanie. Czy może ktoś potwierdzić, że wersja FL ma grubsze uszczelki przy drzwiach?

Jeśli grubsze to i hałasu pewnie powinno być mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma grubsze uszczelki i zdecydowanie jest ciszej, nie słychać tak tych cudownych świstów powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tak prawie grube jak w QQ z 2007. I jest zdecydowanie ciszej niz przed LF. Dodatkowo zawsze smarowalem silconem do uszczelek. Po 8 latach byly jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem zapytac w loaklnym zakladzie gdzie serwisuja Nissany. Oczywiscie wielkie oczy, o co ja pytam. Ale szef obiecal sprawdzic po numerach seryjnych. Jesli to bedzie rzeczywiscie prawda, to pojawi sie pytanie - za ile :D


-----
Zapytałem w ASO. Miły pan pogrzebał w komputerze, posprawdzał i stwierdził, że wersja FL nie ma innych uszczelek.
Jak sam też porównywałem organoleptycznie uszczelki przed i po FL i żadnych różnic nie widziałem.
To temat wyjaśniony.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu szyby są ciut grubsze? I to bym obstawiał, anie uszczelki. W oknach w domu szyba grubsza o 2mm robi dużą robotę. Mam różne szyby w domu więc mam porównanie. Z tego co gdzieś czytałem o FL to są grubsze szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z internetow:

 

"W nowym Nissanie wprowadzono również dodatkowe rozwiązania ograniczające hałas i wibracje. W przednich drzwiach oraz we wnękach tylnych kół umieszczono więcej materiału dźwiękochłonnego i jest on wyższej niż dotychczas jakości (przynajmniej tak deklaruje producent). W przednich drzwiach zastosowano dodatkowe uszczelki oraz zwiększono grubość szyb w tylnych drzwiach (z 3,15 do 3,85 mm), poprawiając komfort pasażerów podróżujących z tyłu. W związku z tym w trakcie podróży autostradą, przy prędkości 130 km/h, podróżni mogą swobodnie rozmawiać, a hałas silnika oraz szum powietrza i opon nie męczy."

 

Ja bym nie do końca wierzył w opowieści pana z serwisu bo... Ja przed zakupem dzwoniłem do serwisu sie spytać czy nowy qq po fl ma podswietlenie przyciskow szyb i... Pan powiedział, ze nie... A przecież ma!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadka, gadka, ale z różnych relacji wynika, ze w wersji po fl jest ciszej/lepiej wiec... Cos musieli zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz, czasami, wątpliwych zmian estetycznych, są rowniez te najmniej widziane, a eliminujące zauważone mankamenty. Jeżeli tak jest faktycznie w tym przypadku, trzeba się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja po FL jest cichsza ale nie wynika to z uzycia innych uszczelek w dzwiach. Pan w serwisie porowynywal numery katalogowe uszczelek i zadnych roznic nie dostrzegl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja po FL jest cichsza ale nie wynika to z uzycia innych uszczelek w dzwiach. Pan w serwisie porowynywal numery katalogowe uszczelek i zadnych roznic nie dostrzegl.

Wystarczy powiedzieć że jest cichsza i już wszyscy przyznają rację ;) Tylko pan w serwisie się nie zna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy powiedzieć że jest cichsza i już wszyscy przyznają rację ;) Tylko pan w serwisie się nie zna ;)

Ze jest cichsza to wielu uzytkownikow tak twierdzi. Tylko teraz pytanie co zostalo zmienione, ze jest ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było na forum podane i zmierzone,że Kaśka po FL u ma grubsze szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...