Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przewód antenowy


Rafal20047
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś prowadził na nowo przewód antenowy.Proszę o kilka wskazówek.(QQ J10)

Mam straszne zakłócenia i chcę wymienić antenę razem z przewodem chyba że ktoś ma inny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś prowadził na nowo przewód antenowy.Proszę o kilka wskazówek.(QQ J10)

Mam straszne zakłócenia i chcę wymienić antenę razem z przewodem chyba że ktoś ma inny pomysł.

Witam

Zakłócenia masz na pracującym silniku? czy słaby sygnał z stacji. Jeżeli masz zakłócenia na pracującym silniku a na wyłączonym jest dobrze to musisz szukać gdzie indziej w układzie elektrycznym silnika mogą być np. przewody zapłonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakłócenia masz na pracującym silniku? czy słaby sygnał z stacji. Jeżeli masz zakłócenia na pracującym silniku a na wyłączonym jest dobrze to musisz szukać gdzie indziej w układzie elektrycznym silnika mogą być np. przewody zapłonowe

Na pracującym i nie pracującym. Sygnał zanika mimo założenia wzmacniacza.

A ja stawiam na kamerkę, jeżeli ją masz.

Nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś prowadził na nowo przewód antenowy.Proszę o kilka wskazówek.(QQ J10)

Mam straszne zakłócenia i chcę wymienić antenę razem z przewodem chyba że ktoś ma inny pomysł.

Antena biegnie po prawej stronie. Uważaj na podsufitkę bo jest bardzo krucha

 

Audio system.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na Twoim miejscu ja bym na sucho podpiął pod radio inna antenę i sprawdził czy na tej antenie jest dobry sygnał. Zaczniesz bawić się podsufitką i narobisz sobie problemów a usterka może być gdzieś indziej. Na przykład radio uszkodzona głowica lub jakieś urządzenie które masz zabudowane i ono będzie zakłócało. Jeżeli na innej antenie nie będzie zakłóceń to wtedy bym wymieniał okablowanie anteny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na Twoim miejscu ja bym na sucho podpiął pod radio inna antenę i sprawdził czy na tej antenie jest dobry sygnał. Zaczniesz bawić się podsufitką i narobisz sobie problemów a usterka może być gdzieś indziej. Na przykład radio uszkodzona głowica lub jakieś urządzenie które masz zabudowane i ono będzie zakłócało. Jeżeli na innej antenie nie będzie zakłóceń to wtedy bym wymieniał okablowanie anteny.  

Podpinałem inną antenę i to samo.Może to wina masy? tak tylko strzelam.Masa z karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy to są zakłócenia czy słaby sygnał szum. Jak masz możliwość podepnij samo radio pod akumulator bez załączania stacyjki jeżeli dalej są zakłócenia podejrzewam że padło radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często przyczyną zakłóceń w radio są wpięte w gniazdo zapalniczki różne tanie ładowarki. Miałem tak w lagunie, gdzie robię właśnie osobne zasilanie dla ładowarek, aby nie zakłócały radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często przyczyną zakłóceń w radio są wpięte w gniazdo zapalniczki różne tanie ładowarki. Miałem tak w lagunie, gdzie robię właśnie osobne zasilanie dla ładowarek, aby nie zakłócały radia.

Niedawno inst. gniazdo zapalniczki. Sprawdzę

witam

Czy to są zakłócenia czy słaby sygnał szum. Jak masz możliwość podepnij samo radio pod akumulator bez załączania stacyjki jeżeli dalej są zakłócenia podejrzewam że padło radio

Zlikwiduje niedawno założone gniazdo zapalniczki i zobaczymy. Jak to nic nie da to podpisami pod akumulator. Dzięki za pomoc.

Pomogło. Wina zapalniczki. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po co Ci dodatkowe gniazdo zapalniczki jeśli można zapytać?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przecież gniazdo samo w sobie nie zakłóca, tylko zakłóca to, co w nie wsadzimy. Myślę, że lepiej, zamiast gniazda, zamontować przetwornicę z 12VDC na USB. Na AliExpress są dostępne fajne przetwornice z wyjściem 4xUSB. Płytkę przetwornicy chowasz pod tapicerką i "wychodzisz" samymi przewodami.

No chyba, że z gniazda chcesz zasilać lodówkę turystyczną... to już inna bajka ;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Ale mi chodziło o to aby zasilanie było przy wyłączonej stacyjce.To znaczy cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...