Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350z body, moc, kupno


Arni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 
Jestem nowy na forum, dlatego jeżeli post nie jest w tym miejscu w którym powinien być to proszę o przeniesienie. :) 
 

Zamierzam kupić nissana 350z w tym roku (czerwiec / lipiec / sierpień). Póki co przeglądam wszystko co jest i czytam wpisy na forum / oglądam filmiki na yt.

Moje pierwsze pytanie to : W 2017 roku cena za 350z w stanie "ok" to 40k zł, czy teraz coś się zmieniło ? 

Więszkość 350z jest wystawionych właśnie koło 40k. 

Wolałbym kupić auto sprawdzone np. przez coobcio garage, osobiście nie znam chłopaków, ale są o nich dobre opinie i po filmikach widać, że dobre z Nich świry.

Jeżeli udałoby się zakupić 350z za 35-40 tys chciałbym przeznaczyć jeszcze do 10 tys na lekki tunning i odmulenie auta + naprawy, bo raczej nikt nie sprzeda nic w stanie idealnym.

Jasna sprawa, że powinienem oswoić się z autem, a potem dokładać mocy, ale to raczej długo nie zajmię  :devil: .

Chciałbym dołożyć wydech (jeżeli zainstalowany by mi nie odpowiadał), mam na oku takie : 

Agency Power Titanium Muffler Catback Exhaust 

Invidia N1

Co do body kit'a w żadnym wypadku nie śmiałbym go zwieśniaczyć, lecz tylko podkreślić jego "agresywność"

Dokładka spoilera nismo, może zmiana błotnika z tyłu przy wydechu coś takiego.

 

Zastanawiałem się również nad dołożeniem / zamianą wlotu powietrza na słynny Kinetix intake (velocity Intake Manifold 350z), żeby trochę tej mocy uzyskać nie wydając sporych pieniędzy.

 

Jestem przekonany, że wiele osób już robiło coś z tych rzeczy które tutaj napisałem, dlatego jeżeli mogę to proszę o opinie o takim pomyśle / setupie. :) 

 

Pozdrawiam i miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolektor ssacy Kinetix wcale nie jest tani z tego co kojarze.

To samo uzyskasz zakladajac spacer pod oem kolektor za mniejszy hajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wręcz po zmianie Kinetixa na spacer od Coobcia jest wzrost mocy. Kinetix nic nie daje miałem i się pozbylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kinetix jest pod turbo. Pod wolnossaka się nie nadaje

Zabiera w wolnossaku i to dobre 20Nm oraz 10KM - mowa o tym z nierdzewki.

Górna połowka ta czarna zabeirala zdaje sie 6 koni i 10Nm więc to juz mniejsze straty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kinetix nie warty kupna.

Ile kosztuje mniej więcej uturbienie jakieś "podstawowe", bo np. greddy zestaw jednak kosztuje tyle co drugia zetka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus zakucie pieca drugie tyle - bez zakucia to nie ma sensu

40-50k musisz liczyć realnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jednak uturbiona zetka to inny wymiar czaso przestrzeni 

turbienie nie jest tanie  zwłaszcza że trzeba obowiązkowo wymienić korbowody 

 

najlepiej kupić już uturbioną zetke 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbowody tłoki walki rozrządu żeby odblokować moc, warto zmienic sprężyny zaworowe, oczywiście sprzęgło chłodnice oleju większa miskę pompę paliwa i milion innych rzeczy ale zgadzam się że turbo cios zmienia to auto o 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki za info.

Czy istnieje inna możliwośc dobicia auta do powiedzmy 400 KM (bez kucia / turbiny) ?
Licząc, że kupiłbym z silnikiem o mocy koło 300 konii (wiadomo, że raczej będzie mniej na hamowni).

I ile mniej więcej byłyby koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zwiększyć pojemność silnika . Coobcio zwiększa chyba do 4,1 czy nawet 4,3 litra wtedy te 400 koni będzie i charakterystyka wolnossaka.ale tanio też nie będzie choć taniej niż przy turbo z kuciem

Jeszcze jest 3 możliwość- możesz dac kompresor ale tu też trzeba zakuc silnik i koszty podobne do turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

400km N/a drozsze jak 400KM turbo...

To jest gorna granica dla.tego silnika by nie doszlo do zgiecia/urwania korbowodu.

Czyli doladowanie maks 0.5bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...