Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Migajaca kontrolka silnika


poldik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moze ktos mial taki sam problem...Po zatrzymaniu jak postoje na odpalonym silniku ok 2 min zaczyna migac zolta kontrolka silnika. Zastanawia mnie fakt czy to nie jest wina wlania STP do czyszczenia wtryskow ? Wczesniej nie zauwazylem tego problemu bo nie zostawialem zapalnonego silnika po jezdzie na dluzej niz 1 min :) teraz zawsze postoje te 2 min po i nie zawsze miga - raz zacznie a pozniej 2-3 dni spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się podpiąć i sprawdzić błąd tak nikt Ci nie zgadnie co to jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze ktos mial taki sam problem...Po zatrzymaniu jak postoje na odpalonym silniku ok 2 min zaczyna migac zolta kontrolka silnika. Zastanawia mnie fakt czy to nie jest wina wlania STP do czyszczenia wtryskow ? Wczesniej nie zauwazylem tego problemu bo nie zostawialem zapalnonego silnika po jezdzie na dluzej niz 1 min :) teraz zawsze postoje te 2 min po i nie zawsze miga - raz zacznie a pozniej 2-3 dni spokoju :)

Nie tak dawno,bo miesiąc temu miałem wlany STP i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się podpiąć i sprawdzić błąd tak nikt Ci nie zgadnie co to jest 

to pozostaje jazda do serwisu...ciekawe czy pokaże jakiś błąd, bo jak pisałem nie zawsze miga a znając mojego pecha przyjadę na serwis i wszystko będzie oki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie serwis, zwykły ELM powinien dać radę, jak miga to nei gaś silnika i wtedy sprawdź bo może zostanie w oczekujących 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie serwis, zwykły ELM powinien dać radę, jak miga to nei gaś silnika i wtedy sprawdź bo może zostanie w oczekujących 

akurat mam w domu to wrzuce do auta i jak mi zacznie mogac to sprawdze Torque, ScanMaster-em i Piston-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

migający check w kolorze pomarańczowym to wg instrukcji przerwa zapłonu

 

przy okazji pytanie ma ktoś może taką zabawkę https://automotohit.pl/iCar-PRO-WiFi-polski-program-SDPROG-PL ?

akurat mam takie coś tylko bez tego programu...wczoraj jeździłem z podłączonym do auta ale niestety jak na złość nic się nie działo i nie mogłem stwierdzić co jest przyczyną, że kontrolka check miga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój samochód wylądował na warsztacie,między innymi mrugająca kontrolka silnika,oznaczała wypadanie zapłonu na 3cim cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto bez LPG i wypadanie zapłonu :D uuuuuuuuuuuuuuuuu qurcze nie ma na co zrzucić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo kopcenie i spadek mocy...coś Ci to mówi? bo mnie wiele (Tobie chyba też)

Co najdziwniejsze,zatajono przede mną naprawę,regenerację,wymianę...nie wiem jak to nazwać...turbiny! Jest to w dokumentacji serwisowej mojej Kachy,a wygadał się młody serwisant.Jak powiedziałem że nic o tym nie wiem to zrobił się czerwony i wyjąkał...no była robiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D proponuję poprosić o wydruk napraw serwisowych :D do tego czy robiona czy wymieniona :D bo komuś padła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient nie ma prawa stać koło auta to i mogą robić co chcą, fajny przepis chroniący niby właściciela a tak naprawdę daje wiele możliwości serwisowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo kopcenie i spadek mocy...coś Ci to mówi? bo mnie wiele (Tobie chyba też)

Co najdziwniejsze,zatajono przede mną naprawę,regenerację,wymianę...nie wiem jak to nazwać...turbiny! Jest to w dokumentacji serwisowej mojej Kachy,a wygadał się młody serwisant.Jak powiedziałem że nic o tym nie wiem to zrobił się czerwony i wyjąkał...no była robiona...

Wcale bym się nie zdziwił jakby tym ulepszali lub dostosowywali wycenę naprawy, chociaż patrząc na Twoje opowieści, to może i rzeczywiście coś dłubali przy turbinie ;)

 

Ja kiedyś w ASO (Fiat) dostałem kwity, że wymienili łożysko wyciskowe sprzęgła.. a mieli dłubać przy wspomaganiu kierownicy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się nie zdziwił jakby tym ulepszali lub dostosowywali wycenę naprawy

 

 

Albo ktoś inny akurat takiej turbiny potrzebował. :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...