Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QASHQAI J11. Myjnia bezdotykowa, a myjnia automatyczna...


Romek_Hel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o monitoring, tylko wyobraź sobie ciebie stojącego w kolejce, podczasz gdy  wszystkie stanowiska użytkują oszczędne janusze z wiaderkami i gąbeczkami.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te myjnie są o kant d... bez szczotki zostaje taka klejąca warstwa brudu. Pozornie auto wygląda na czyste, ale widać różnicę jak się właśnie przejedzie gąbką, szczotką. Możecie i 100 zł wydać a ta warstwa pod samym ciśnieniem i środkiem czystości nie zejdzie. Możecie robić płukanie wstępne, wstępny detergent, na zimno, na ciepło, bez różnicy. Sprawdziłem wielokrotnie na kilku myjniach, kilkoma samochodami.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tylko myjnia z "ludźmi". Ja piję kawę, robię coś na laptopie - a auto jest porządnie myte na zewnątrz i WEWNĄTRZ.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz tylko miałem pianę aktywną po której nie musiałem gabkować,myła idealnie.Teraz,karcher,,szampon i gabka,osuszanie irchą....i robię to sam na podwórku u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Karminadel napisał:

Dla mnie tylko myjnia z "ludźmi". Ja piję kawę, robię coś na laptopie - a auto jest porządnie myte na zewnątrz i WEWNĄTRZ.

poswiec sie kiedys i przyjrzyj uwaznie jak takie mycie wyglada:
- czy woda w wiadrze z szamponem jest wymieniona po poprzednim myciu?
- czy gabka jest dobrze wyplukana po poprzednim myciu?
nie bede wspominal zeby auto bylo myte na 'dwa wiadra' z ktorych jedno posiada separator brudu a pozniej wytarte czysta mikrofibra bo to utopia
jak juz latem bedziesz mial porzadnie umyte kiedys auto przypatrz sie lakierowi w ostrym sloncu (moze byc silna, diodowa latarka) pod roznymi katami czy na lakierze nie ma tzw. swirli (kolka) ktore 'wylaza' szczegolnie po myciu szczotkami

 

5 godzin temu, JACKO29 napisał:

Raz tylko miałem pianę aktywną po której nie musiałem gabkować,myła idealnie.Teraz,karcher,,szampon i gabka,osuszanie irchą....i robię to sam na podwórku u siebie...

nie ma takiej aktywnej piany po ktorej na wczesniej brudnym aucie nie pozostanie osad
BTW jesli wczesniej, np. jesienia woskowales auto, to uzywajac na myjni bezobslugowej chemii dzialales destrukcyjnie na ta powloke woskowa 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 12:35, Mariogi napisał:

Automatyczne myjnie polecam omijać szerokim łukiem. To zabójstwo dla lakieru.

Nie przesadzaj. Ja przed każdym nałożeniem ceramiki czyli co pół roku jadę na automatyczną i nic się z lakierem nie dzieje. Ale może to dlatego, że ceramikę mam położoną. Normalnie jak potrzeb a to jeżdżę na bezdotykowe ale mycie sprowadza się w zasadzie to programu wstępne opłukanie i spłukiwanie bo przy dobrze położonej ceramice wszystko pięknie spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjnie ręczne są spoko.Tylko musi być na wyposażeniu szczotka z miękkim włosiem.Sama lanca nie wymyje blachy,plus wiadro ze szczotką do mycia felg.

Natomiast tzw. piana aktywna to zbędne trucie środowiska.Nic praktycznie nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, Adam34 napisał:

 

Spamer , do usunięcia

Edit - admin czuwa , dziekujemy:)

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dzisiaj odebrałem z korekty lakieru i położenia ceramiki...Tak to wygląda:

755443008_ceramika001.thumb.jpg.fa6f95a4cb6b4562f23afeb0d54a208c.jpg1219996338_ceramika002.thumb.jpg.9c782c1f2d488fb1724981b5e478c8d8.jpg

W sumie 1300 zł ceramika chyba Techcoal....jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile starczy taka ochrona, po jakim czasie powtórka zabiegu?
Czy ma to wpływ na gwarancje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3-5 lat,nie ma wpływu na gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...