Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16, 1.8 116KM, 2003] Wysokie spalanie. Tak musi być?


B4RT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem użytkownikiem w zasadzie bezproblemowego samochodu. Odpala, jeździ, ładnie przyspiesza ale jednak... Dużo pali. Porównując z danymi z różnych stron, zaglądając na różne fora nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jednak moja alma pali...za dużo. Średnio o około 2 litry /100. W mieście jest to 11-12. W trasie 9-10. Raz jedyny udało mi się zejść do 7,5 /100 przy jeździe 70-80km/h jadąc w zasadzie jednostajnie na "piątce" . Może przesadzam, ale jak czytam, że ludziom 1.8 pali 6,5-7,5 na auostradzie i 8-9 w mieście to ogarnia mnie śmiech. Tylko nie wiem, śmiech że tak kantują, czy to śmiech rozpaczy, że moja tak dużo pali... Ja wiem, że to 1.8 i że palić dużo powinien, ale może nie aż tyle...?

Od razu mówię, przepływomierz OK (mam nowy), pierwsza sonda OK (poprawne wskazania), wyczyszczona przepustnica, czujnik temp działa poprawnie, świece OK, filtry pozmieniane. Po podłączeniu do kompa wywaliło tylko raz błąd P0171. Po skasowaniu, więcej się już nie pojawił (po skasowaniu przejechane około 300km). A może macie drodzy forumowicze jakieś pomysły, wskazówki, co może NIE BYĆ OK ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papier i net wszystko przyjmie :D i opowieści, ze auto pali 10L przy 180km/h to tylko z Mchu i Paproci u Żwirka i Muchomorka :D 

ludzie nie lubią jakoś wewnętrznie informować, że auto pali lekko więcej niż im się wydaje :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że np. na autocentrum ludzie lubią zaniżać swoje spalanie? Ewentualnie nieumiejętnie je liczą? Bo ja tam, ze swoimi danymi w zasadzie nie łapię się do żadnego przedziału... :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo :D wiele czynników składa sie na takie liczenie nie tylko ile się zalało do zbiornika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jadę na piątce 90 to w baku rośnie poziom paliwa - taki mój oszczędny :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by się mniej więcej zgadzało.. Od 2 miesięcy również jestem właścicielem Almerki 1.8 116km z 2003r, moje spalanie na trasie wynosi 7-7,5l/100km (przeliczone z trasy Szczecin-Toruń-Szczecin~620km), na mieście natomiast ~10l - i tak jak u Ciebie, filtry powymieniane, obie sondy dają prawidłowe odczyty (za katalizatorem nówka), przepływomierz ok, przepustnica ok, dodatkowo nowiusieńki tłumik po całej długości ;) Fakt faktem, że nie oszczędzam na obrotach :D

Na początku również martwiło mnie to wysokie spalanie i też porównywałem je do informacji z neta, ale tak już chyba po prostu jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja Ala jest zagazowana.

Średnia na 20kkm to 8.258l gazu.

Najlepsze spalenie na trasie Poznań Leszno to 6,17

Potem raz jechałem nad morze i z powrotem wyszło 6,99

ale miałem też moment że w mieście spalił 11,9.


Właśnie miałem trasę Poznań Szklarska Poręba Poznań.

Jechałem specjalnie na paliwie aby zobaczyć ile pali zupy.

3 osoby klima cały czas i "dwa" pełne baki no i bagaże.

Zupy 60l i gazu 37l było czuć nawet jak jechałem sam, że trochę tego było.

Przejechałem wraz z odwiezieniem ich już po Poznaniu w sumie 620km.

Średnie spalanie to 6,13l.

Dodam,że jestem jeszcze w trakcie pierwszych 1500km działania ceramizera.

A i tak czuję różnice.


Gdybym jechał bardziej spokojnie, a mógłbym, to zeszedłbym zapewne poniżej 6 a może i 5,8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenoa z tym modelem a mamy go 8 lat w rodzinie - srdnio 8,2-8,5. Nie powiem ile na trasie itp bo zawsze leje pelny i robie 500km i znowu pelny. Wyszlo by ze miasto ok 9 i wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja 1.8 po fl 116 km pali w lecie 7,2- 8 max  ale tak raczej po wsi :)

w zimie 8.2-9 max też po wsi

w tamtym roku na trasie ze ślaska nad morze non stop 120-140 km/h zassała 6, 5 litra na 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...