Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne terkotanie pod maską


gajos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Murano Z 50 2007r. przebieg 185 tyś - dopadło go coś dziwnego, podczas jazdy daje się słyszeć ciche terkotanie spod maski (okolice silnika, skrzyni biegów). Dźwięk narasta w miarę prędkości, jest wprost proporcjonalny. Na postoju nie słychać nic. W akcie desperacji, bo w trzech warsztatach mechanicy rozkładają ręce zrobiłem różne testy (wiem, że tak nie wolno ale co zrobić) i co ciekawe: słychać to terkotanie na D, na R i na N kiedy toczy się z górki. Kiedy toczy się z górki na N z wyłączonym silnikiem jest cisza. Może ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. I jak udało się ustalić z czym był problem bo właśnie od wczoraj mam to samo i nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Prawdopodobnie siada reduktor. U mnie nie było słychać zgrzytania, ale jak ruszyłem ze skrzyżowania skręcając w bok coś strzeliło. Na początku myślałem że to coś w kole. Później dojechałem do mechanika i postawiliśmy diagnozę. Zębatki w reduktorze się wykruszyły.

ps. Uważaj na oszustów przy regeneracji bo jak wysłałem swój do regeneracji i wystrzelili mi cenę z kosmosu to jak kazałem im odesłać, odesłali mi nie mój i nawet nie z murano, a z x-traila z ewidentnym pęknięciem obudowy i jakimś oznaczeniem markerem z magazynu. (Nie sprawny reduktor z dobrą obudową jest wart ponad 800 - więc tyle byłem w plecy)

Przed wysyłką porób zdjęcia i oznacz sobie jakoś swój reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wiem że, nie ma tam redaktora, tylko przekładnia krzyżowa. Ale zasada działania podobna, a użytkownicy murańców wiedzą o co chodzi więc nie ma co się czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby wie,ale każdy pisze o reduktorze. A reduktor nie działa tak samo jak przekładnia krzyżowa,nawet nie działa podobnie.

 

Edytowane przez mariuszmurano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To nie reduktor. Dźwięk wydobywa się że skrzyni. Przy większych prędkościach skrzynia buczy bądź też wyje jak głupia. Czasami występuje brak reakcji na pedal gazu. Auto jedzie 120 i dalej nie chce. Jak trochę ostygnie na postoju można jechać dalej. W skrzyni nie ma żadnych opilkow metalu. Łańcuch jest ok bieżnie i talerze też. Nie mam pomysły co z tym zrobić. Jeśli mieliście kiedyś podobny problem pomóżcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś doszedł z tym trajkotaniem z pod auta u mnie auto jeździ dobrze skrzynia ładnie pracuje przyspiesza jedzie 180 wszystko chodzi tylko to trajkotanie z dołu niesie po całej skrzyni i silniku w miarę przyspieszania zwiekszaniu obrotów kół zwiększa się tykanie ktoś coś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to słyszysz ?,

dzwiek podobny do problemu gdzieś z łożyskiem koł, hamulcami, oponami, przegubem ?  jest to bardziej szybki dzwięk, od ilu km to słyszysz do ilu ? zakładam, że wszystko masz oki, wiec może jakieś łozysko w skrzyni na wyjściu półosi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kazik jedynie co to faktycznie półoś od kierowcy trochę ma luzu na wyjściu ze skrzyni i nie równo się obraca ale na kierownicy nie ma drgań i pytanie odrazu żeby wymienić to łożysko na półosi trzeba wyciągać skrzynie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafilem na przypadek Murano, auto jedzie  na podnosniku, dzwiek gdzies od spodu w skrzyni, ale ze skrzynia droga a dzwieki potrafia sie przenosic , zaryzykowalismy mimo wskazan na skrzynie (pracuje bdb) i  wymienilismy  polos na uzywke stan bdb,  nowe lozysko i nadal problem pozostal , podejrzenie jeszcze tarczy sportowej nacinanej,  gdyz zalozone byly tanie nowe tarcze, klocki i tanie  opony all sezon,  a dzwiek sie pojawil jakos po tej wymianie, klientka nie wiedziala tylko czy od razu czy 2000tys km pozniej, a to jest wazne. I tak zostalo, auto zrobilo pare tysiecy, dzwiek jest od 30km/h do 100. Albo 20% szans i to ta tania  tarcza nacinana ala sportowa, albo lozysko w skrzyni i kiedys sie skonczy... ze wzgledu na koszty wyjecia , naprawy skrzyni sugerowalem jej wymienic tarcze na najtansze do testow, pozyczyc 2 kola w celu testow czy tanie opony nie swiruja, jak nie pomoze to jezdzic az skrzynia padnie, bo tutaj i tak nikt tego nie naprawia tylko kupuje druga regenerowana.  Ale jak pisalem jedzi nadal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja mam czasami takie dźwięki jakby płyn ćwierkał czy też chlobotanie płynu? ale słyszalne tylko w kabinie , czasem podczas jazdy czy postoju jak kieruje, to mija, pojawia się sporadycznie,mam wrażenie - jak dam mu podepczę wychodzę na zewnątrz i nie słychać nic. Nie jest to metaliczny dźwięk.

Wysłane z mojego Kruger&Matz Drive 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...