Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koniec wersji 1.2 i 1.6 Dig-T


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś porozmawiałem sobie z jednym ze sprzedawców w salonie Nissana.

Dowiedziałem się, że ze względu na wejście normy Euro 7 w drugiej połowie roku pojawi się nowy silnik o pojemności około 1.4-1.5, a wersje 1.2 oraz 1.6 zostaną wycofane.

A to wyszło podczas rozmowy gdy wspomniałem o wymianie swojej wersji 1.6 na wersje FL.

Poradzono mi abym się wstrzymał z wymianą.

No ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym nie czekał...bo jak to nowy silnik, to ja dziękuję za bycie testerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pipcą,przecież Renault zamiast 1.2 Digt wprowadzić miał jednostkę 1.3 digt bardziej udaną io mniej problematyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś porozmawiałem sobie z jednym ze sprzedawców w salonie Nissana.

Dowiedziałem się, że ze względu na wejście normy Euro 7 w drugiej połowie roku pojawi się nowy silnik o pojemności około 1.4-1.5, a wersje 1.2 oraz 1.6 zostaną wycofane.

A to wyszło podczas rozmowy gdy wspomniałem o wymianie swojej wersji 1.6 na wersje FL.

Poradzono mi abym się wstrzymał z wymianą.

No ciekawe.

1) Nawet jeżeli faktycznie coś takiego się pojawi, to mówimy o drugiej połowie roku żeby zacząć składać zamówienia, pewnie pierwsze dostawy będą końcem roku/początkiem roku 2019, więc jak chcesz teraz wymieniać to możesz długo poczekać.

2) tak jak mówi Pavllo - nie koniecznie chciałbym być testerem, chociaż możliwe że po prostu użyją któregoś istniejącego silnika z koncernu Renault i tyle, stworzenie nowej jednostki wcale tanie nie jest.

3) oczywiście możliwe,że dealer tak sobie mówi,bo ma jakiś cel - nie ma w tej chwili alokacji, albo auta na stanie, a nie chce żebyś poszedł gdzie indziej :PPP A za 3 miesiące Ci powie "wie pan, jednak nie ma tych silników, ale mamy dla pana ślicznego 1.6Dig-T QQ!" 

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić

Ostatnio rozmawiałem w salonie przy okazji serwisu X traila to miły Pan sprzedawca poinformował mnie, że zachodzą zmiany i planują zmniejszenie pojemności silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będą odchodzić od downsizingu. Już są artykuły od tym. Małe popierdziawki z wtryskiem bezpośrednim o dużym wysileniu okazują się nieekologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie Grzmocie szanowny Renault opracował ogromny silnik 1.3 TCe, którym powoli zastępuje wcześniejsze kosiarki 1.2. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisało że stanie się to z dnia na dzień Colinsie von NFZ. Tym 1,3 jeszcze muszą podenerwować przyszłych klientów zanim nastąpi co ma nastąpić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chyba, że tak. Ale tak długo to ja chyba żył nie będę. Już mi alkohol nie smakuje. :D

Spróbuj lizolu...zaraz przyjdzie Ci ochota na alkohol... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jakiegoś zielska jak stary indianin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj lizolu...zaraz przyjdzie Ci ochota na alkohol... :D

Lizoł to jo też nie bendem. Edek dał się raz namówić i co? Nie ma chłopa. :D

No chyba, że tak go wciągnęło. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie w przypadku QQ silniki : 1.2 DIG-T oraz 1.6DIG-T oraz 1.6dci zostaną wycofane

silnik 1.5dci pozostanie w ofercie ale po zmianach ( adblue)

 

silnik 1.6dci zostanie zastąpiony nową konstrukcją ( a raczej mocno zmodyfikowaną raczej wg mnie ) nowym silnikiem 1.7dci o mocy około 150KM i w przypadku QQ pojawi się opcja 4x4 + automat ( nie jest jeszcze potwierdzony która skrzynia )\

 

natomiast silniki benzynowe 1.2 i 1.6 zostaną zastąpione nowym silniem 1.33 ( pewnie handlowo oznaczą go jako 1.4 ) i na początek będzie to wersja około 160KM z odłączanymi 2 cylindrami ( póżniej do oferty dołączyć ma wariant o mocy około 120KM ) no i w końcu będzie 1.33 160KM z automatyczną skrzynią typu DSG

 

silnik czy nowy ? ten sam silnik jest już w ofercie Reanult ( Scenic ) oraz w najnowszej odsłonie Mercedesa A

 

Silnik jest konstrukcją firm Renault-Nissan + Daimler 

 

i ten sam silnik 1.33 ma być jako jedyny benzynowy silnik w X-Trailu 

 

a tak przy okazji to do oferty Qashqaia właśnie wszedł propilot ( tylko 1.6dci Xtronic ) oraz aktywny tempomat z automatycznym utrzymaniem pasa ruchu ( dla 1.6dci ) i pewnie te opcje pokażą się wraz z nowymi silnikami 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj ale dobrze żem zdążył nabyć 1.6 dig-t :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam posty w  1.6 to mam mieszane uczucia czy jednak macie rację z tym szczęściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli downsajzing się skończył - idą w górę,

0,5 L w dół

0,1 w górę :P

Laboratiryjne wyniki spalania i ekologiczności ;) nijak mają się do stanu rzeczywistego, więc powrót do przeszłości :D

Kiedyś na diesle w niemrach były zniżki, bo bardziej eko :D. Komu wierzyć dziś :D

Ktoś już kiedyś wrzucał https://autokult.pl/28736,po-downsizingu-przyjdzie-pora-na-upsizing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli downsajzing się skończył - idą w górę,

0,5 L w dół

0,1 w górę :P

Hehe, z punktu widzenia 1.2 to krok do przodu, większy moment max., ale już dla 1.6 to nie wiem. Moc niby podobna, ale wysilenie większe, a przy po błedach w 1.2 nie wróży to dobrze.

 

I pewnie 190KM z tego 1.3 nie wycisną... oby :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 1.5dci ciągle w produkcji :)

Przypadek?Nie sądze.

Pozdrawiam wszystkich co maja dci :)

Edytowane przez QashqaiP11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...