Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koniec wersji 1.2 i 1.6 Dig-T


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HDI tez wycofali.

Teraz cytryny mają 3 cylindry jako standard.

 

Pamiętam asterkę 1ke gdzie mieliśmy 1,4 60KM, 1,6 - 75KM .

Potem był skok w przyszłośc - 1,6 - 100 KM

A teraz 1,6 - 160 KM

1,0 - 75( a nawet 2x więcej :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz w Astrze będą najprawdopodobniej 3-cylindrowe 1.2 z PSA :D więc gdzie tu niby odwrót od downsizingu. Też cieszę się, że kupiłem jeszcze z silnikiem GM. I choć może pojemnością nie zabija, bo to tylko 1.4, to ma chociaż 4 cylindry i brak filtra cząstek stałych.

Natomiast jeśli mówimy o wycofywanym 1.2 TCe Renault,to pewnie nowe normy emisji spalin go zabiły. Poza oczywiście potrzebą wprowadzenia modyfikacji, bo przecież sami wiemy o jego wadach, które serwisy rozpaczliwie próbowały wyeliminować zmianą oprogramowania. :P Zobaczycie, że do jesieni zniknie z rynku sporo fajnych silników (u różnych producentów) ze względu na konieczność dostosowania się do nowych norm emisji spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj ale dobrze żem zdążył nabyć 1.6 dig-t :)

 

 

i dokładnie, 

szczęściarze z nas  hehe

 

Oby Wasza radość trwała jak najdłużej - życzę z całego serca :) 

Ja już w całej rodzinie zapowiedziałem , że jak by mi w przyszłości wpadł do głowy pomysł z zakupem Nissana to mają mi go wybić czym chcą .

QQ J10 z silnikiem 1,6 117 KM - rewelacja 5 lat bez problemów.

QQ J11 z silnikiem 1,6 DiG-T - dramat 5 miesięcy bez problemów a teraz to same problemy i wizyty w ASO w sondą 

QQ z każdym innym nowym silnikiem - nawet nie chcę o tym myśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, na niemieckim forum jest gościu co miał problem z sonds w 1.2

W końcu wymienili mu silnik, bo nie potrafili znaleźć przyczyny... Walcz o nowy silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi,dzisiaj dzwoniono do mnie z Węgier w sprawie Kaśki i proszono o cierpliwość.Sprawdzają historię "choroby"Kaśki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi,dzisiaj dzwoniono do mnie z Węgier w sprawie Kaśki i proszono o cierpliwość.Sprawdzają historię "choroby"Kaśki.

Jacek - do mnie też dzwonili z Węgier , sympatyczna Pani była nawet przygotowana bo konsultowała się z ASO i obiecała , że jak teraz oddam auto do serwisu to będą się konsultowali i robili wszystko aby usunąć usterkę.

Pożyjemy zobaczymy :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taktyka ta sama co w Polsce.Zepchnij na ASO i bujaj się kliencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi,dzisiaj dzwoniono do mnie z Węgier w sprawie Kaśki i proszono o cierpliwość.Sprawdzają historię "choroby"Kaśki.

 

Daj znać, co tam z siebie wykrzeszą, bo sprawa jest ciekawa.  :spoko:

 

Przyzwoitość nakazywałaby sprwdzenie, czy ten ukruszony izolator świecy został w cylindrze w tym nowym silniku. Jesli faktycznie wewnątrz cylindra pozostały po nim jakieś ślady to zaczyna się robić kosztownie - gwarant może próbować obciążyć odpowiedzialnością ASO... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 Premierę nowej generacji Nissana Qashqai zaplanowano na 2020 rok

Nowy-Nissan-Qashqai-1Nowy-Nissan-Qashqai-4Nowy-Nissan-Qashqai-3Nowy-Nissan-Qashqai-2

 

Edytowane przez POL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak Mazda CX5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pontiak napisał:

Przydałby się dobry automat..!!!

Ano dobrze gadasz- przydałby sie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety.Ekolodzy zablokowali produkcję Nissana i już do dealerów nie docierają samochody z nowej produkcji z silnikami 1.2,1.6,1.5d,1.6d

Wszystko ma być zastąpione super jednostką nadającą się do wszystkich wozideł nissana ,1.3 130 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to " przerobione" 1.2 Dig-t to ja dziękuję:P

Olejowe problemy gwarantowane:o momencik też chyba mikry.

Jedyne co - to chyba 4 cylindry na plus:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to całkowicie nowa jednostka,,mariaż Nissana,Reni i Mercedesa...co z tego wyszło,nawet w salonach nic nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JACKO29 napisał:

NIestety.Ekolodzy zablokowali produkcję Nissana i już do dealerów nie docierają samochody z nowej produkcji z silnikami 1.2,1.6,1.5d,1.6d

Wszystko ma być zastąpione super jednostką nadającą się do wszystkich wozideł nissana ,1.3 130 KM

No nie wieże co już zaczyna się wyrabiać...??!!! Protestuje...!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...