Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Niezapiety pas pasezera


Belliash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Mam pytanie o pas bezpieczenstwa. Mianowicie po zapieciu pasa w 2 rzedzie siedzen, tuz za kierowca komputer pokladowy twierdzi ze pas jest nadal nie zapiety. Zapala sie wykrzyknik a na wyswietlaczu jest pusta kropka za kierowca.

 

Co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy?

Jak podejs do tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pusta czyli zapięty,reszta kropek pełna czyli nie zapięte
to i się pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, jak jak z tylu nikt nie siedzi, nic nie jest polozone, a na wyswietlaczu mam zolty wykrzyknik i informacje o niezapietym pasie... Od lewej 1 kropka pusta i pozniej 2 pelne. Co wiecej, czasem sie taki komunikat pojawia a czasem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprawdź podłączenie czujników nacisku w tylnej kanapie (siedzisku).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobic?

Rozumiem, ze jesli to jest problemem, to po zapieciu pasow z tylu kontrolka powinna zgasnac bez wzgledu na to czy ktos tam siedzi czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz pusta kanapę z tyłu to powinieneś miec 3 kropki pełne i palić się powinien przez jakiś czas trójkąt 
a skoro nikt nie siedzi a mimo to masz jedną pustą kropkę to masz problem z instalacją od danego pasa
z tyłu nie ma czujnika wagowego, tylko w zapięciach pasa.
przyjrzyj się dokładnie zobaczysz idące tam kable

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne czy za kierowca ktos siedzi czy nie, czy ten pas jest zapiety czy nie... Wyglada to dokladnie tak samo za kazdym razem... (o ile w ogole sie pojawia taki komunikat - bo nie zawsze sie pojawia).

Nie wiem, czy sam wczesniej nie znajdziesz rozwiazania - wtedy vice versa - podziel sie rozwiazaniem na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być uszkodzony przewód. Miałem to samo. Montowałem fotelik samochodowy i uszkodziłem.Usiądź z tyłu auta włącz zapłon i poruszaj każdym kablem przy pasach tylnych i będziesz widzieć. Jeśli uszkodzony można polutować albo kupić używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze usterki szukac tuz za kierowca? Pozwolcie ze sie upewnie - skrajnie lewa pusta kropka oznacza pas zapiety... bo swieci sie nawet kiedy nikt tam nie siedzi i pas jest niezapiety :P Jesli tak, to w weekend sprawdze ta wiazke kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że to połączenia kabli, gdzieś przy jakiejś kostce. Miałem coś takiego podobnego w innym aucie. Uaktywniało się gdy fotel był przesuwany, po pewnym czasie błąd znikał, popatrzyłem na połączenia i winowajcą okazała się wtyczka łączeniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie znalazłem usterkę.Pod kanapą po prawej i lewej masz kostkę z 4 przewodami,połącz je na stałe pomijając kostę lub jeżeli denerwuje cię palący się ciągle wykrzyknik z niezapiętymi pasami zewrzyj przewody parami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mysle ze zlokalizowalem usterke:

IMG_20180428_081800_jpg_300x300_q85.jpg

 

Zastanawiam sie tylko jak to naprawic?

To zapiecie pasa sie jakos rozbiera? Gdzie dokladnie ten przewod powinien byc podlaczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zlokalizowalem usterke:

IMG_20180428_081800_jpg_300x300_q85.jpg

 

Zastanawiam sie tylko jak to naprawic?

To zapiecie pasa sie jakos rozbiera? Gdzie dokladnie ten przewod powinien byc podlaczony?

Tu masz krok po kroku jak zdemontować pasy. Co prawda nie jest to +2 ale zasada jest chyba

podobna. Na jednym ze zdjęć widać te zblokowane pasy z instalacją zakończoną kostką. Prawdopodobnie ktoś u Ciebie tą kostkę obciął

 

http://nissan-qashqai.dv13.ru/sistemy-bezopasnosti/sistema-passivnoj-bezopasnosti-srs/zamena-zadnego-remnya-bezopasnosti/

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio musze wszystko rozbierac? Ten kabelek jest poprostu oderwany od zapinki pasa bezpieczenstwa. W pozostalych pasach wchodzi do tej czarnej puszki z czerwonym przyciskiem do odpinania pasa. W tym jednym konkretnym pasie nie - jest poprostu kabelek osobno. Myslalem, aby rozebrac ta puszke do ktorej podpina sie pas i tam albo przykrecic albo przylutowac ten przewod - ew. w razie potrzeby go przedluzyc. Mam wrazenie ze usterka jest jakby z 2 strony niz to co w zalaczonej instrukcji.

 

Pytanie tylko czy da sie to ponownie podlaczyc? Czy trzeba wymienic cale zapiecie wraz z tym kabelkiem i kostka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio musze wszystko rozbierac? Ten kabelek jest poprostu oderwany od zapinki pasa bezpieczenstwa. W pozostalych pasach wchodzi do tej czarnej puszki z czerwonym przyciskiem do odpinania pasa. W tym jednym konkretnym pasie nie - jest poprostu kabelek osobno. Myslalem, aby rozebrac ta puszke do ktorej podpina sie pas i tam albo przykrecic albo przylutowac ten przewod - ew. w razie potrzeby go przedluzyc. Mam wrazenie ze usterka jest jakby z 2 strony niz to co w zalaczonej instrukcji.

 

Pytanie tylko czy da sie to ponownie podlaczyc? Czy trzeba wymienic cale zapiecie wraz z tym kabelkiem i kostka?

Prawdopodobnie tej części nie rozbierzesz w "normaly" sposób.  Poniżej filmik jak to zrobić.

Może popatrz na Allegro. Może warto kupić używkę

 

https://allegro.pl/kategoria/wyposazenie-wnetrza-pasy-bezpieczenstwa-18894?string=qashqai&bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMzQ1MDA4MTEAMjIzNzI2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=65922934-55a7-40d1-99d5-3e870d4b8438&order=d&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-1-0328

 

albo tak jak pisałem powyżej :)

 

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, ze myslalem iz bedzie to prostrze ;)

Ale moze rzeczywiscie w tym wypadku, lepiej ebdzie kupic poprostu sprawna czesc i wymienic calosc...

Musze to przemyslec. Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...