Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej do dwusuwa w ON.


cezzar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni posiadacze diesli, dodajecie może do paliwka olej od dwusuwa? Na pytanie po co i dlaczego, nie odpowiem. Odsyłam do sieci i wielu publikacji mniej lub bardziej fachowych, które stwierdzają pozytywny wpływ oleju na stan głównie pompy i wtrysków. Osobiście mieszam olej 2T z ropą w mojej lagunie z FAPem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni posiadacze diesli, dodajecie może do paliwka olej od dwusuwa? Na pytanie po co i dlaczego, nie odpowiem. Odsyłam do sieci i wielu publikacji mniej lub bardziej fachowych, które stwierdzają pozytywny wpływ oleju na stan głównie pompy i wtrysków. Osobiście mieszam olej 2T z ropą w mojej lagunie z FAPem.

Dodaje Revanol 2T - polecam

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co powie DPF ... w sumie nic po się zatka :).. mixol i itp to do benzyny i innego typu silnika a nie agragatów na ON.

Jak już słucha się youtuberów itp to może lepiej lać dodatki dedykowanie przez producentów np BMW nr 8319229692 .

Nie wspomne już o środowisku... 

No i zawartość cząstek stałych po popiołach... i wraca DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie zatka, nikt tu nie leje mixola oleje niskopiołowe. Porobili ludzie po 300 tys lejąc i wszystko gra. Silnik chodzi zupełnie inaczej - lepiej, wtryski w super stanie. Obecne paliwo ON jest "suche" co powoduje same problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie zatka, nikt tu nie leje mixola oleje niskopiołowe. Porobili ludzie po 300 tys lejąc i wszystko gra. Silnik chodzi zupełnie inaczej - lepiej, wtryski w super stanie. Obecne paliwo ON jest "suche" co powoduje same problemy

Stosuje już ponad 5 lat Mixol ,dolewam ok.0,5l na bak ,auto ma najechane  prawie 270 tys.km,wtryski i cała reszta w stanie idealnym.

Obecnie stosowany  ON ze względu na zaostrzenie norm ma wpływ na skrócenie żywotności silnika i jego podzespołów .Dolewka oleju od dwutaktu  niweluje te mankamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan nie ma FAP 'ów.

 

Skoro silnik diesla jest francuski, to jak najbardziej ma FAP (filtre à particules, FAP) – filtr montowany w układach wydechowych silników wysokoprężnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan nie ma FAP 'ów.

Oczywiście, ze ma niektóre silniki w Nissanie maja FAP. Np 1.5 dci 110km.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz DPF/FAP?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Dpf  wywaliłem na trzeci dzien po zakupie,pomimo,ze był w pełni sprawny.Jeżdże krotkie odcinki ,sporo po miescie i drogach nie utwardzonych wiec on przy takim uzytkowaniu nie ma racji bytu.

Zrobiłem przy okazji tzw.ecotunning ,autko ma poprawione mapy ,teraz ma większy moment i wiecej kucyków ,przy tym srednie  spalanie spadło o ok.0,5 do ,1,0 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...