Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia cvt


konrad4973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nissanowców , potrzebuje informacji czy skrzynia cvt w 1.6 dig jest taka sama co w zwykłym 1.6 ? Ewentualnie którą jest bardziej awaryjna bo słyszałem że są z nimi problemy? W serwisie nissan nie chcą podać nawet symbolu skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie słyszałeś, że awaryjna, bo ja słyszałem że bardzo rzadko zdarzają się awarie - tylko niektórzy nie mogą znieść jazdy jak skuterem. W moim żuku 2011 na razie - odpukać - bezawaryjna. Z tego co się orientuję to JATCO - w nowych wersjach Xtronic tylko nie wiem od którego roku - i to już inna konstrukcja nie mająca prawie nic wspólnego z poprzednim CVT. A w ogóle to po co ta wiedza - myślisz nad zakupem czy przekładką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nissanowców , potrzebuje informacji czy skrzynia cvt w 1.6 dig jest taka sama co w zwykłym 1.6 ?

 

To nie są te same skrzynie - to widać choćby po sterowaniu. 

 

Natomiast był kiedyś taki dłuższy wątek o skrzyniach CVT w Juke i ktoś obeznany napisał, że w ogóle to były trzy rodzaje: RE0F10B, RE0F10D i RE0F11A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która jest najbardziej trwałą i jaki ma symbol do 1.6 dig?

 

W wolnossącym 1.6 jest RE0F10BRE0F11A funkcjonuje pod nazwą Xtronic CVT i to jest chyba najlepsza opcja, szczególnie w wersji z łopatkami przy kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...