Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

rdza pod uszczelką, błąd konstrukcyjny !?


marecki_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w trakcie sprzątania w aucie zauważyłem że z jednej strony dywanik się wysunął spod uszczelki po jej zdjęciu okazało się że do dywanika są przymocowane plastikowe kątowniki za pomocą zszywek a kątownik po wsunięciu pod uszczelkę w ten sposób trzyma dywanik. Najgorsze jest jednak to że zszywki przerdzewiały i po prostu puściły mało tego próg zaczęła ruda też ostro brać co widać na zdjęciach po oczyszczeniu z luźnej rdzy nie wygląda to już tak strasznie ale niezbyt głębokie wżery są.

Zobaczcie u siebie, u mojego ojca w micrze jest to samo więc podejrzewam że w każdym E11 też. Z tyłu też jest to samo tylko mniej z racji tego że dywanik jest krótki.

Gdyby konstruktorzy użyli spinek plastikowych nie było by tego problemu.

Tak jak pisałem z grubsza już to oczyściłem wolnym czasem zrobie to dokładniej mała szlifierką, zabezpieczę preparatem na rdze np R-Stop następnie jakiś podkład epoksydowy i lakier w sprayu lub pędzelkiem. Dobrze że jest to w niewidocznym miejscu więc można pomalować nawet innym kolorem aby zabezpieczenie było dobre.

W tych plastikowych kątownikach zrobię małe otwory przykleję taśmą dwustronna do dywanika i dodatkowo przeszyję mocną żyłką i chyba powinno być ok. 

post-110413-0-07706000-1523472339_thumb.jpg

post-110413-0-21714900-1523472375_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie jest aż tak strasznie jak widać na załączonych zdjęciach, widoczna rdza w dużej mierze była „luźna” po odkurzeniu ubytki są znacznie mniejsze no ale są i trzeba to zrobić.

Ranger jak u siebie rozwiązałeś ten problem? Oczyściłeś i zamalowałeś odrazu lakierem czy dawałeś jakiś podkład antykorozyjny? I jak poradziłeś sobie z mocowniem tego dywanika, jak przymocowałeś te plastikowe kątowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie jest aż tak strasznie jak widać na załączonych zdjęciach, widoczna rdza w dużej mierze była „luźna” po odkurzeniu ubytki są znacznie mniejsze no ale są i trzeba to zrobić.

Ranger jak u siebie rozwiązałeś ten problem? Oczyściłeś i zamalowałeś odrazu lakierem czy dawałeś jakiś podkład antykorozyjny? I jak poradziłeś sobie z mocowniem tego dywanika, jak przymocowałeś te plastikowe kątowniki?

 

Na razie zaprawiłem Cortaninem. Popracuję nad tym w tym roku. A pod nieszczęsne zszywki podłożyłem pasek takiej ażurowej maty antypoślizgowej. Myślę, że tak to trzeba załatwić. Zabezpieczyć korozję a pod zszywki coś podłożyć aby nie obcierały o lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba przewiercę kilka dziurek w tych plastikach i przeszyję mocną nicią lub żyłką. Zszywki tak przedzewiały że się wszystko rozpadło, jeśli dam nowe to znowu przerdzewieją a jak przeszyję to wydaje mi się że będzie solidnie i trwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem serio że aż się przestraszyłem tej rdzy która pokazujecie.....u nas większa wilgotność ale jestem mile zaskoczony.

Przód.....trochę więcej rdzawe te zszywki ale tylko od strony kierowcy. Reszta czyta.

https://images81.fotosik.pl/1046/4791540f8406cb10.jpg

https://images82.fotosik.pl/1047/17bb39706ae997ad.jpg

https://images81.fotosik.pl/1046/31b41f5b3a30934c.jpg

 

Tu jest tył..

https://images84.fotosik.pl/1046/64102fea37edced5.jpg

 

Leciutkie przetarcia a w innych miejscach lakier wciśnięty.......zabezpieczyłem i podłożyłem pod to piankową uszczelkę przylepną i zszywki nie mają kontaktu z lakierem.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że będzie tej rdzy więcej jak zobaczyłem zdjęcie kolegi. Ale na szczęście było czysto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie było sporo jak widać na fotce. To zdjęcie jest od strony kierowcy, od strony pasażera i z tyłu było mniej. Już się z tym uporałem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rocznik 2006, od strony kierowcy owszem spinki obcierają karoserie ale efekt to tylko obdrapany lakier, brak śladu rdzy. U pasażera nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...