Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ku przestrodze


piotreks2013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak kończy się zaufanie do mechanika, po przejechaniu ok 150 km po wymianie kół odpadło jedno z nich

 

post-73823-0-33560900-1523956140_thumb.jpg

 

nie zdążyłem dojechać do MOP żeby sprawdzi dociągnięcie śrub

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra praktyka mówi,że trzeba sprawdzić mocowanie kół po 80-100 km ( nawyk mam od czasu Fiata 126p  ). .... nie mniej szkoda Patrola... fajna baza do zrobienia off-roadowego potwora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany odniesione nie z własnej winy i to na asfalcie, to musiało boleć ;)

dobrze że koło nie wskoczyło komuś przez przednią szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniam koła to majsterki zawsze karzą mi przyjechać za dzień/dwa na dokręcenie - generalnie zawsze trzeba to skontrolować - jego wina taka że pewnie o tym nie powiedział - a nie każdy jak widać o tym wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A majsterek poczuwa się do winy?

Na początku nie było problemu przyznał się, przeprosił i stwierdził że pokryje koszty naprawy, jak zorientował się ile co kosztuje i nie da się tego tanio zrobić to stwierdził że jednak nie będzie naprawiał na szczęście mam autocasko i mam nadzieje że ubezpieczyciel mu tego nie odpuści.

Jak zmieniam koła to majsterki zawsze karzą mi przyjechać za dzień/dwa na dokręcenie - generalnie zawsze trzeba to skontrolować - jego wina taka że pewnie o tym nie powiedział - a nie każdy jak widać o tym wie

Do MOP na autostradzie zabrakło mi jakieś 5 km, miało być śniadanko, kawka, sprawdzenie śrub.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić jak najbardziej należy, z tym nie dyskutuje. Ale proszę powiedzcie mi ile razy odkręciło się komuś koło jeżeli było dokręcane kluczem dynamometrycznym - czyli tak jak powinien robić to fachowiec. Na oko to sobie dokręcam sam, ale jeśli zlecam to komuś to oczekuję fachowego wykonania. Jak wyjeżdżam samochodem z salinu też mi nikt nie mówił żebym sobie koła dokręcił a przecież montaż przebiega dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kończy się zaufanie do mechanika, po przejechaniu ok 150 km po wymianie kół odpadło jedno z nich

i nie bylo slychac stukania jak sie bujalo na odkrecajacych srubach?

ja swoje tylnie, chcoc tylko leciutko sie poluzowalo slyszalem, przy skreceniu kierownica szczegolnie

wspolczuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie amortyzator na drążku kierownicy zadziałał jak należy drżenie kierownicy pojawiło się jakieś 20 sekund przed odpadnięciem koła jak było już za późno na reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...