Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przewody i świece


Gość NismO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli świeca będzie np. za zimna będzie dochodziło do odkładania sie na niej nagaru co doprowadzi do zaników iskry , trudności z odpalaniem.Jeżeli świeca będzie się za bardzo nagrzewać może się zacząc żarzyć to z kolei doprowadzi do niekontrolowanych zapłonów a w ostateczności do topienia sie elementów świecy.Najlepiej wykręć swiece po dłuższej jeżdzie ( jak ostygnie ) i sprawdz jej kolor. Jeżeli będzie czysta sucha z lekko brązowawym nalotem to nie ma co zmieniać świec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnośnie świeczek do Nyski, ostatnio zakupiłem NGK japońskie BKR6E V line 28. Mam nadzieję, że nyska bedzie krykać tak jak na oryginałach. Moge polecić sklepik w Łodzi, dzie mają te świeczki i nawet całkiem dobra cena bo 14 PLN/szt. Sklepik nazywa sie AUTO-Mark i ma dwie siedziby jedna jest na Bema 4 a druga na Kolumny 105 B. Oprócz tego mają tam komletne zestawy wydechowe do Nysek i to całkiem fajne. Teraz zastanawiam się nad kabelkami WN i znalazłem sklepik SENTECHA w pabianicach mają tam kabelki po 156 PLN/kpl. Słyszałem różne opinie na temat tych kabelków i zastanawiam się jeszce nad SEIWA. Może ktoś zna w łodzi jakieś konkurencyjne sklepiki z kabelkami.

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnośnie świeczek do Nyski, ostatnio zakupiłem NGK japońskie BKR6E V line 28. Mam nadzieję, że nyska bedzie krykać tak jak na oryginałach. Moge polecić sklepik w Łodzi, dzie mają te świeczki i nawet całkiem dobra cena bo 14 PLN/szt. Sklepik nazywa sie AUTO-Mark i ma dwie siedziby jedna jest na Bema 4 a druga na Kolumny 105 B. Oprócz tego mają tam komletne zestawy wydechowe do Nysek i to całkiem fajne. Teraz zastanawiam się nad kabelkami WN i znalazłem sklepik SENTECHA w pabianicach mają tam kabelki po 156 PLN/kpl. Słyszałem różne opinie na temat tych kabelków i zastanawiam się jeszce nad SEIWA. Może ktoś zna w łodzi jakieś konkurencyjne sklepiki z kabelkami.

 

PZD

 

Nie wiem jak Sentech, ale jha założyłem jakieś Tajwańskie zamienniki za 160 PLN (JCAuto) i chodził gorzej niż na starych oryginałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i były świeczki, ale w pewnym momencie zbaraniałem:

Mój Nissek ma motorek GA16DE (1,6dm3)'99

świeczki:

NGK BKR6E V-line 28 do GA16DE

NGK BKR5E-11 do QG16DE. O co tu chodzi? co to za silnik QG16DE? Błąd w katalogu?

 

W końcu już nie wiem, które wybrać. Noo, zgłupłem. Auto niezagazowane, tylko benzyna.Aha, i przerwy między elektrodami są różne: V-line mają 0,8 mm, a drugie 1,1 mm. W mądrej knidze stoi, że 1,1mm.

 

A kabelki widziałem Janmory JP118 do mojego za 124,99 zł. Ale były w czarnej gumie, nie niebieskiej :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem wam jedno; nie kupujcie tego gó... wymieniłem swoje stare przepalone i "zjedzone" NGK na Tutela Silver i jak by mi ktoś spadochron przyczepił do samochodu...spadek mocy, nie wkeca się na obroty...a Tutelle były nówki z opakowania...żenada....nie polecam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby obiecałem sobie, że będę wymieniać co 15tys, ale jakoś zabieram się do tego po 30tyś i jeszcze jeżdzę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
A ile kosztuje klucz do świec?

 

Dobry klucz do świec to klucz dynamometryczny za jakieś 200, do tego przedłużka za jakieś 20, przegub za 15 i klucz 16 lub 21 w zależności od świec za jakieś 16 złotych - dobrze by był wyposażony w gumeczkę, a jeszcze lepiej magnesik ;) Zwykłym kluczem można niedokrecić świecy z odpowiednią siłą co może spowodować jej wykręcanie się, a w rezultacie utratę kompresji w ostateczności dziurę w masce ;) zaś zbyt mocne dokrecenie poza uszkodzeniem gwintu w głowicy (szczególnie aluminiowej) może spowodować urwanie świecy czego szczerze nie życzę nikomu :!: Średnio najpopularniejsze świece z gwintem średnicy 14mm i uszczelnieniem podkładką należy dokręcać z siłą 25-35Nm (ok 2,5-3,5 kGm)

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie przerabiam temat świec. Na stronie producenta świec NGK jest sporo wyjaśnień i danych technicznych świec. Klucz dynamometryczny.... hmm..dobra rzecz ale droga. W praktyce nową świecę wkręcamy lekko do pierwszego oporu, a potem dokręcamy ją o 1/2 do 2/3 obrotu. Natomiast świece używane podobnie, ale dokręcenie o 1/12 do 1/8 obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem błąd, poniżej poprawka.

 

To ja mam pytanie:

wg katalogu do mojej nyski pasują BKR5E - odstęp 0,8 mm.

Zgodnie z sugestiami do lpg powinienm załorzyć BKR6E. Jednak one mają odstęp 0,9 mm. Czy wobec tego kupując BKR6E z odsepem 0,9 mm powiniem zmniejszyć odstęp do 0,8 mm?

 

Dlaczego do primery z tym samym silnikiem co w mojej N15 przewiduje się inne świece??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej almery przed wakacjami załozyłem standardowe jednoelektrodowe Brisk dokładnie w/g zamiennikaŚwiece miały mniejszy odstęp elektrod 0,6. Po zamontowanui świec auto straciło ze 20 koni a regółą stało sie gaśnięcie silnika po zdjęciu nogi z gazu. Pomyślałem sobie Brisk to pomyłka! przed wywaleniem nowych swiecy do kosza postanowiłem dac im ostatnią szansę i zwiększyłem odstęp elektrod do przepisowych 0,9 mm. Silnik przestał gasnąć , dostał swoja moc a spalanie w trasie nie przekracza 6 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby obiecałem sobie, że będę wymieniać co 15tys, ale jakoś zabieram się do tego po 30tyś i jeszcze jeżdzę ;-)

 

ja wymieniam co 10 tys km razem z olejem i filtrami. wymieniam od poczatku na bkr6e (silnik ga14ds z lpg) i niezmieniam przerwy miedzy elektrodami. swiece wyciagam zawsze (bynajmniej ostatnio po stalej jezdzie na lpg) w stanie "lekko wskazujacym na uzycie" - czyli wg obrazkow na stronie ngk "wszystko ok". mysle ze nastepnym razem wymienie po dluzszym przebiegu. kolo ktory troche wiecej sie zna na autach twerdzi ze moj ma z 90km a wg katalogu ten 13 letni trup ma 75km.

 

v line czy bk... to to samo tylko inne oznaczenie - v line jest dla malo kumatych sprzedawcow.

 

swiece dokrecam kluczem za 16plnow jak na razie nic sie nie stalo choc gumki moglyby byc lepsze.

 

w lipcu wymienialem kable wn na seiwa (150plnow) i auto jakby stracilo na nerwowosci ale za to zyskalo na spokoju szczegolnie na lpg. jest oki.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko: używsza nasadki magnetycznej do wyciągania świec?

Jakoś się obawiam,że zwykłym kluczem nie wyciągnę świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd mi się przyznać, ale ostatnio tak jestem zaganiany,że wymiana samemu świec to problem...brak czasu, a to przecież takie proste :oops:

 

Tak najbardziej to się obawiałem, że je krzywo włorzę Zawsze w aucie miałem ja na wierzchu.

 

No i jak mam wydać 30 zeta na końcówkę to mi się chyba średnio opłaci, bo znam sklepik, gdzie jak u nich kupię sam to mi wymienią za 5-10 zeta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kupuję przewody WN. Znalazłem przewody tych 3 wyżej wymienionych marek w podobnej cenie: Janmor 140zł, Bosch i Sentech 150zł.

Przejrzałem forum i ogólnie wyrażano się o nich pozytywnie, ale nie potrafiłem się zdecydować.

 

Pytanie proste - które z tych trzech wg Was są najlepsze?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...