Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepływomierz w N16 1,5 benzyna raz jeszcze


mind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie krótkie pytanie: Czy w warunkach domowych można sprawdzić stan przepływomierza w Almerze N16 wykonując pomiary napięć lub rezystancji? Moje autko jest z 2000r ma przejechane 80 tys km i mam wrażenie że jakoś marnie przyśpiesza. Przepływomierz to ta starsza wersja Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ktorys pinach w zaleznosci od temperatury powinien byc rozny opor i jesli masz przeplywomierz z klapką to na dwoch pinach opor powinien sie zmieniac w zaleznosci od polozenia klapki. W ksiazce serwisowej powinno byc napisane jaka wartosc i gdzie powinna byc.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam - napięcia na przewodzie wychodzącym z przepływomierza do ECU mają się kształtować następująco:

1. Bieg jałowy - 1,0 - 1,7 V

2. 2500 rpm - 1,7 - 2,1 V

3. Przy przyśpieszeniu silnikiem z obrotów biegu jałowego do 4000 rpm napięcie ma wynosić od 1,7V do 4,0V

Wszystkie pomiary winny być robione przy rozgrzanym silniku. Podobno ważna jest liniowość pracy przepływomierza w odniesieniu do obrotów. Sam jeszcze nie robiłem próby ale na pewno ją zrobię i podzielę się wynikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - wszyscy piszecie caly czas o tym przepływomierzu az mnie zainteresowalo co to jest i jak to wyglada ;) - bo jak narazie to chyba nie wiem :oops: jak ma ktos zdjęcie tego cudeńka to moze mi przeslac na maila ?? :oops: bede bardzo wdzieczny - najlepiej zdjecie z N16 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz jest tuż za filtrem powietrza patrząc w kierunku przepustnicy postaram się zrobić zdjęcia. Jak to wygląda możesz zobaczyć na Allegro np tu http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=78643301 - oczywiście to tylko zdjęcia poglądowe bo jest to przepływomierz do opla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się z przdemówcą - przepływomierzy jest wiele rodzajów. Mnie chodziło o to aby pokazać koledze przepływomierz zbliżony wyglądem do tego z Almery N16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem do tego celu płynu do czyszczenia przepustnic i gaźników Liqui Molly w areozolu. Wykręciłem wkładkę przepływomierza za pomocą kluczy Torxa i spryskałem dokładnie płynem. Czyszczeniu poddałem też przepustnicę i dolot powietrza wtryskując środek do otworu zasysającego powietrze przy pracującym silniku (silnik przygasał ale delikatnie dodawałem gazu). Efekt po czyszczeniu był pozytywny tzn samochód stał się dynamiczniejszy ale czyszczenie na długo nie pomogło i aktualnie raczej będę wymieniał przepływomierz po wcześniejszym sprawdzeniu go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem dokonałem sprawdzenia przepływomierza. Pomiary wykonałem po uprzednim przeczyszczeniu elementu środkiem do czyszczenia przepustnic i gaźników. Wynik zgodny z tym czego się spodziewałem - przepływomierz reaguje wprawdzie na pedał gazu liniowo ale wskazania woltomierza wykazują jego sprawność w dolnej granicy. Do górnej wartości 4V nawet się nie zbliża. Tak więc przepływka w najbliżym czasie do wymiany. Koszt dla mojego modelu to 199,00 zł. Dla uzupełnienia przebieg autka - 80000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej. Potwierdzam cenę - 199,00 zł w ASO dla mojej Almery z 2000r. Do Almer po liftingu przepływomierz jest droższy oj droższy. A tak na marginesie pytanko - czy ceny części we wszyskich serwisach są takie same czy też serwisy mogą sobie dowolnie kształtować ceny na sprzedawane części z logo Nissana. Pytam bo z czasów gdy moja Almera była jeszcze serwisowana w ASO to mówili mi że cena części w każdym serwisie jest taka sama. Tymczasem z jednego serwisu otrzymałem cenę wyższą o 20zł. Pewnie że to może nie pieniądze ale jednak zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej. Potwierdzam cenę - 199,00 zł w ASO dla mojej Almery z 2000r. Do Almer po liftingu przepływomierz jest droższy oj droższy. A tak na marginesie pytanko - czy ceny części we wszyskich serwisach są takie same czy też serwisy mogą sobie dowolnie kształtować ceny na sprzedawane części z logo Nissana. Pytam bo z czasów gdy moja Almera była jeszcze serwisowana w ASO to mówili mi że cena części w każdym serwisie jest taka sama. Tymczasem z jednego serwisu otrzymałem cenę wyższą o 20zł. Pewnie że to może nie pieniądze ale jednak zastanawia.

199 zł za przepływomierz? dobre. To ja za cenę 6 tys. złotych jaką mi zaśpiewali, to 30 takich przepływomierz mógłbym kupić konkretnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak rozumiem mamy taki sam przepływomierz bo ja mam 2001 przed FL... czyli cena nie jest tak wysoka jak pisali wczesniej na forum... ale tam juz pisali o tych po FL... chyba jak zrobi sie cieplo musze sie dobrac do tego i popatrzec jak to sprawdzic czy dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja juz nie wiem ile to w koncu kosztuje :) jeden mowi ze 6 tysiecy nastepny ze 199 PL a teraz juz ponad 1000 :) :roll: a jest moze ktos kto to wymienial w ASO i wie ile zaplacil ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś.

 

Wersja 1 - tańsza, kosztuje 199-200-350 zł, zależności od ASO.

Wersja 2 - droga, kosztuje jak ludzie podają od 1600-2300 zł.

 

W 6 koła to bardzo wątpię. Zadzwoń do ASO, podaj VIN i się dowiesz jaki masz wyrok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obie wersje są przed FL, a po FL tylko ta druga (chyba).

 

dokaldnie, ja mam alme z 2001 i przeplywka do mnie kolo 2300 pln kosztuje

 

proponuje zeby zrobic zdjecie takiej przeplywki za 199 pln i umiescic ja na forum!

moze ktos tego dokonac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej. Potwierdzam cenę - 199,00 zł w ASO dla mojej Almery z 2000r. Do Almer po liftingu przepływomierz jest droższy oj droższy. A tak na marginesie pytanko - czy ceny części we wszyskich serwisach są takie same czy też serwisy mogą sobie dowolnie kształtować ceny na sprzedawane części z logo Nissana. Pytam bo z czasów gdy moja Almera była jeszcze serwisowana w ASO to mówili mi że cena części w każdym serwisie jest taka sama. Tymczasem z jednego serwisu otrzymałem cenę wyższą o 20zł. Pewnie że to może nie pieniądze ale jednak zastanawia.

 

mozesz zrobic dokladne zdjecia tej przeplywki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...