Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ustalenie listy kontrolek w Sunny


Gość jarki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że co rusz pojawiaja się pytania o to czy jest taka kontrolka albo inna proponuje zebrać wszystko do kupy i przykleic temat na stałe żeby każdy mógł sprawdzić porównując ze swoim modelem słonka - co ma, czego nie ma a co powinien mieć. Oczywiście chodzi tylko o fabryczne wyposażenie a nie własne przeróbki. Sam jestem ciekaw czy na mojej desce rozdzielczej czegoś nie brakuje bo przepaliła się żaróweczka a jakoś nie mam ochoty na rozbieranie konsoli.

 

W każdym razie w N14 95 r. wersja LX powinno być:

-podświetlenie wszystkich przycisków na konsoli środkowej

-poświetlenie regulacji nawiewów (bez wajh, one mają tylko białe kreseczki))

-kontrolka świateł drogowych (mijania brak)

-podświetlenie regulacji wysokości świecenia reflektorów

-gasnąca po uruchomieniu silnika kontrolka check

-gasnąca po uruchomieniu silnika kontrolka poduszki powietrznej

-sygnalizacja otwartych drzwi

-sygnalizacja zaciągniętego hamulca recznego

-kontrolka oleju

-akumulatora

 

jeśli są jeszcze inne to o nich nie wiem bo albo wszystko działa albo przepaliły się żaróweczki :( albo nie wiem co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N13 bez obrotomierza:

 

1. Ogrzewanie tylnej szyby

2. Swiatla długie

3. Kierunkowskazy

4. Swiatla tylne przeciwmgielne

5. Hamulec ręczny

6. Kontrolka otwartych drzwi

7. Kontrolka ladowania akumulatora

8. Cisnienie oleju

Plus to co u mnie w 1.7D też N13

 

9. Świece żarowe

10. Kontrolka filtra paliwa ( jak świeci trzeba zlać wodę )

 

I to chyba całośc w N13-kach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Plus to co u mnie w 1.7D też N13

 

9. Świece żarowe

10. Kontrolka filtra paliwa ( jak świeci trzeba zlać wodę )

 

I to chyba całośc w N13-kach

No i jeszcze kontrolka rezerwy paliwa w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus to co u mnie w 1.7D też N13

 

9. Świece żarowe

10. Kontrolka filtra paliwa ( jak świeci trzeba zlać wodę )

 

I to chyba całośc w N13-kach

No i jeszcze kontrolka rezerwy paliwa w baku.

No właśnie o niej nie pisałem bo nie jestem pewien czy jest - ja u siebie takowej nie zaobserwowałem - a boję się śmigać "do dna" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Wydaje mi się, że check engine jest tylko w benzynowych silnikach.

No a co z kontrolką rezerwy paliwa ?? Jest czy nie ktoś wie??

no jest.. ja u siebie mam i nawet czasami mi swieci :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Deski z obrotomierzem najpierw montowano w wersjach GTi a pozniej juz seryjnie od 1989r we wszystkich sunny N13 z silnikami 1.4 1.6 oraz dieslach. W dieslu obrotomierz jest do 5 albo 6tys obrotow wyskalowany a w silnikach benzynowych do 8. GTi ma do 9tys tak jak widac na zalaczonej focie.

Kontrolka rezerwy FUEL miesci sie w gornym lewym rogu.

 

deska.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak podejrzewałem bo jak by była to przy odpaleniu powinna mignąć- może spalona żarówka -ale trudno. Jeśli wskazówka spada poniżej zerowej kreski to jaką pojemność ma zbiornik na ropę - 42 litry??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że check engine jest tylko w benzynowych silnikach.

No a co z kontrolką rezerwy paliwa ?? Jest czy nie ktoś wie??

no jest.. ja u siebie mam i nawet czasami mi swieci :x

 

To wszystko zależy od rodzaju deski jaką się ma:

tutaj masz cały opis:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...61&start=15

 

Bombel nie ma sensu prowadzenia 2 takich samych tematów. Albo je posegregować na N14 i N13 lub prowadzic tylko 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
No tak podejrzewałem bo jak by była to przy odpaleniu powinna mignąć- może spalona żarówka -ale trudno. Jeśli wskazówka spada poniżej zerowej kreski to jaką pojemność ma zbiornik na ropę - 42 litry??

Szymqu z ktorego roku masz swojego N13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel nie ma sensu prowadzenia 2 takich samych tematów. Albo je posegregować na N14 i N13 lub prowadzic tylko 1.

 

No właśnie czegos takiego jak segregacja na modele chyba brakuje ale i tak jest już dobrze bo teraz każdy może sobie porównać ze swoim stanem. Taki podział byłby chyba najlepszy gdzieś w dziale "zrób to sam" na stronie głównej klubu. Możę za jakiś czas jak się zbierze te dane, jakis chętny :wink: ubierze to ładnie w tabelki czy cos podobnego z podziałem na modele i wersje i umieści na stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje N13 jest z 90 r i w 92 było sprowadzone - ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ?? I chyba mam inną kierownicę bo na zdjęciach Waszych 13-tek macie taką bardzo "kwadratową".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obecnego tematu to potzrebuje chetnych do zrobienia zdjęć desek rozdzielczych i pod spodem opis co jest gdzie. Potem zbiorę to do kupy.

 

To kto jest chętny?? Maciejka_Sz i Szymeq załatwią problem N13.

Potrzebne teraz zdjęcia N14.

 

Postaram się zrobić. To chyba trzeba by pstryknąc w monencie włączania zapłonu, wtedu się chyba wszystkie naraz zapalają? Mam rację :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Poniewaz w tamtym temacie o deskach nie ma mozliwosci odpisania to czynie to tutaj.

 

Wysłany: Dzisiaj o 07:30 Temat postu: Odp: kontrolki na desce rozdzielczej

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Moje N13 jest z 90 r i w 92 było sprowadzone - ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ?? I chyba mam inną kierownicę bo na zdjęciach Waszych 13-tek macie taką bardzo "kwadratową".

_________________

Sunny N13-1.7D. Taki 3 drzwiowy sieczkobrzdęk

 

Szymeq masz zegary od starego diesla. Ktos ja podmienil bo powinenes miec deske z obrotomierzem. Wskazuje na to rocznik pojazdu, zderzaki, przedni wlot powietrza (atrapa) a takze obudowa deski z przyciskami do swiatel i wycieraczki tylnej.

Latwo to sprawdzic. Odchyl tylna kanape z siedzeniem, odchyl dywanik i odkrec pokrywe z dostepem do zbiornika paliwa. Zobacz ile wychodzi Ci przewodow elektrycznych ze zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...